Gündem Haberleri

  Anavatan Kars milletvekili Yiğit istifa etti

  ANKA
  12.07.2007 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Anavatan Partisi Kars milletvekili Selami Yiğit, partisinden istifa etti.

  Selami Yiğit, DP ve Anavatan’ın birleşeme projesinin bazı güçler tarafından bir gecede engellendiğini, bu güçlerin hiçbir milletvekili ve yurttaş tarafından öğrenilemediğini belirterek, "bu bilinmezliğin sorumluluğunu daha fazla taşıyamayacağımdan Anavatan Partisi’nden istifa ediyorum” dedi.

  22 Temmuz seçimleri öncesinde birleşme ve ittifak görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanması, Anavatan Partisi’nin ise seçimlerden çekilmesi, Anavatan’da yeni bir istifayı daha beraberinde getirdi. Kars milletvekili Selami Yiğit, partisinden istifa etti. Yiğit istifa dilekçesinde ise şunları söyledi:

  “Güçlü bir çekim merkezine dönüştürülerek umut haline gelen DP ve Anavatan’ın birleşme projesinin niçin ve hangi güçler tarafından bir gecede sabote edildiği hiçbir milletvekili ve yurttaşımız tarafından öğrenilemedi. İzah edilemez ve kabul edilemez bu bilinmezliğin sorumluluğunu daha fazla taşıyamayacağımdan Anavatan Partisi’nden istifa ediyorum”

  Yiğit’in istifasıyla Anavatan Partisi’nin Meclis’teki sandalye sayısı 19’a düşerken, TBMM’de son sandalye dağılımı da şöyle oldu:

  AKP: 352

  CHP: 148

  ANAVATAN: 19

  Bağımsızlar: 17

  DP: 3

  HYP: 1

  GP:1

  SHP:1

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı