Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anasının rahmine kadar adamı kovalarız

  Hürriyet Haber
  22.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.05.2011 - 00:42

  Eski bakan, AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, bir televizyon kanalının ana haber bülteninde, Kılıçdaroğlu’nun AK Partili eski bakanlar hakkındaki, “Onlar bile (eski bakanlar) geliyorlar, bize yalvarıyorlar, ‘Benim dürüst bakan olduğumu söyle’ diyorlar” sözlerine tepki göstererek, şunları söyledi:

  “Haydi bakalım Türkiye’nin huzurunda o bana anlatsın, ben ona anlatayım. Kim haklı çıkacak görelim. Varsa yiğitliği buyursun. Tamam mı? Açık çek. Şunu da söyleyeyim. O lafı attı, ben onu unutmadım. Lafı attı gitti, öyle yok. Ben insanın karşısına havadan gelebilirim, uçakla veya paraşütle. Karadan gelebilirim, motosikletle veya arabayla. Denizden gelebilirim sualtı kıyafetimle. Kaçacak yer yok. Biz adamı ana rahmine kadar kovalarız sırasında tamam mı?”

  CHP: Sözlerini iade ediyoruz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Tüzmen’in sözlerini kendisine iade ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu düzeyde insanların bu ülkede yönetici olmaları üzüntü vericidir. Adamlıktan ve insanlıktan nasibini almayan bu zatların ayrık otu gibi ayıklanıp parlamento dışına konması tesadüf değildir. Kendisini liste dışı bırakan liderine söz söyleme cesareti göstermeyip tepkisini Sayın Kılıçdaroğlu’na yöneltmesi güçsüzlüğün, cesaretsizliğin ve düzeysizliğin göstergesidir. Halkımız bu üslubun sahiplerini unutmasın. Bu üslup bu ülkeye yakışmamaktadır.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı