Ege Haberleri

EGE

  Anasınıfında dayak mı var

  Ali GÜNDOĞAN, (DHA)
  13 Mayıs 2011 - 01:00Son Güncelleme : 13 Mayıs 2011 - 11:43

  Marmaris’te bir grup veli, çocuklarına dayak atıp, kötü davrandığını ileri sürdükleri öğretmeni savc ılığa ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet etti.

  AHU Hetman İlköğretim Okulu’nun anasınıfındaki 4-6 yaşındaki çocuklarının içlerine kapanık ve suskun olduğunu fark eden 15 veli, kuşkulanıp geçen ay bir araya geldi.

  Bazı veliler çocuklarının evde konuşmadığını, altını ıslattığını, kollarında çimdik izleri olduğunu anlattı, bir süre izleme kararı alındı.

  Ceple görüntülendi

  Bir veli, çocuğu dayak yediğini ve çimdiklendiğini anlatınca, geçen pazartesi günü, anasınıfı öğretmeni N.Ö.’yü (45) gürültü yapan bir erkek öğrencinin ensesine vurduğunu, bir kızın kolunu çimdikleyip bağırmasını cep telefonuyla görüntüledi. Veliler, önce durumu okul müdürüne bildirdi. Müdürün kendilerileriyle ilgilenmediğini ileri süren veliler, okulu yaptıran işadamı Tuna Hetman’a yaşananları anlattı. Hetman ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’a giden veliler şikayetçi oldu. Aldoğan, iddialarla ilgili olarak gerekli incelemelerin ardından soruşturma başlatacaklarını söyledi.

  Bakanlığa bildirecek

  Veliler, daha sonra savcılığa da öğretmen N.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Öğretmen N.Ö. ise hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yapmadı.
  İşadamı Tuna Hetman da velilerden bir örneğini aldığı şikayet dilekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayette bulunacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı