Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ANAP ya dirilecek ya da tarihin tozlu raflarına sürüklenecek

  Hürriyet Haber
  03 Temmuz 2001 - 00:00Son Güncelleme : 03 Temmuz 2001 - 00:01


  ANAP MKYK üyesi Vehbi Dinçerler, Genel Başkan adayı olarak Mesut Yılmaz'ın karşısına çıkacağını açıkladı. Dinçerler, Yılmaz için ‘‘Onun gölünde balık büyümez’’ dedi.

  Dinçerler dünkü basın toplantısında, Mesut Yılmaz'ın 1'inci turda genel başkan seçilmemesi için, başta Yıldırım Akbulut, Işın Çelebi, Oltan Sungurlu, Murat Başesgioğlu ve Eyüp Aşık'ın genel başkanlığa aday olmasını önerdi. Dinçerler, kendisinin seçilememesi durumunda partiden ayrılmayacağını ve ‘sonuna kadar kovalamaya devam edeceğini’ belirtti.

  Dinçerler, ANAP'ın 1991'den beri tüm seçimleri kaybettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

  ‘‘Bu kongre kurtuluşumuz ve yeniden hayat kazanmamız için son fırsatımızdır. Başta genel başkan olmak üzere ciddi bir kadro değişiminin gerçekleşmesine bağlı olarak ANAP ya dirilecek ya da Allah korusun, siyasi tarihin tozlu raflarına sürüklenecektir.’’

  Yılmaz'ın gönüllülük onuruyla yerini bir başkasına bırakması gerektiğini savunan Dinçerler, ‘‘Son 10 yılda ANAP iyi yönetilmemiştir. Kötü yönetime kaynaklık eden etkenlerden en can alıcısı kurucu felsefemizden ve misyonumuzdan ayrılmamız ve sapmamızdır' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı