Ege Haberleri

  ANAP’ta yeni dönem

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP İzmir'deki atamalar üç ilçe dışında tamamlandı. Balçova ve Çiğli'de yönetim oluşturma yetkisi il örgütüne verildi. Konak'ta Süral Yahşi Başkan Bilal Doğan'ın yardımcısı oldu. İlk kez politika yapan Mehmet Dinçol sekreter, Yeşim Hancıoğlu muhasip üyeliğe getirildi, Zeki Kaptan ve Ziynet Atilla yeni isimler arasında yer aldı.

  KONAK'ta Talat Kutlukaya, Hatice İnsel, Orhan Sıvacı yerlerini korudu. Turgut Türker, Salih Büyükuğur, Behzat Dumlu, Erol Sevgican, Sinan Demirci ve Nüvit Vardar Konak'ın yeni yönetimini oluşturdu. Süha Tanık ekibinin istediği Kadir Erduran, Özcan Kaya yönetime giremedi.

  BUCA'da yönetim listesi sıkıntısız onaylanırken, Balçova için İl Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu'na görev verildi. İbrahim Yıldız'ın başkan olduğu Çiğli'de de yeni yönetim kurulu oluşturulamadı. Güzelbahçe'de ise eski başkan, yeni listeyle atandı.

  ALİAĞA'da Makina Mühendisi Mehmet Tanrıkulu başkanlığında yönetim atandı. Çeşme'de ise Mustafa Cenger ya da Mehmet Karadayı'nın başkanlığa getirilmesi bekleniyor.

  Değişmeyen başkanlar

  BERGAMA'da ilçe başkanlığına yeniden Raşit Ürper getirildi, Gaziemir'de Dr. Atıl Birol, Kınık'ta Ziya Savran, Tire'de Fikret Görceğiz yerini korudu. Tire'de yönetim yenilendi. Menemen'de İbrahim Çiçek yeni listeyle yönetime geldi. Ödemiş'te de Hüseyin Son eski listesiyle yeniden atandı.

  DİKİLİ'de Kadir Onur, Bayındır'da İbrahim Saraçoğlu Seferihisar'da Ogün Tekbaş, eski yönetimlerle atandı. Foça'da Abdullah Güler başkanlığında yeni isimlerin de yer aldığı yönetim atandı. Urla'da Başkan Özcan Uzun yerini korudu, listesi değişti. Güzelbahçe'de Özer Ertuğrul yeniden göreve getirilirken, Menderes'te Aykut Vural, Kiraz'da Yasin Top, Narlıdere'de Mustafa Eren yerlerini korudu. Beydağ'de ise başkanlığa Orhan Turk yeni bir isim olarak tercih edildi.

  BORNOVA'da Başkan Abdullah Kavuk bir hafta içinde yeni listesini onaya sunacak. Torbalı'da ise Fehmi Sabutay başkanlığında yönetim oluşturalacak. Kemalpaşa'da Osman Sarı, Selçuk'ta ise Cafer Yeşildağ atanırken listeleri il yönetim kurulu denetiminde hazırlanacak.

  Uzlaşma listeleri

  İL Başkanı Tahsin Toygar, atamaların milletvekillerinin de istemleri dikkate alınarak hazırlandığını belirtti, Konak'ta bazı isimlerin yönetimde yer almamasının sıkıntı yarattığını doğruladı, ‘‘İçeride olmanın dışarıda olmayla farkı yok. Arkadaşlarımız üzülmüş olabilir doğru ama yönetim sayıları anormal ölçüde düşünce bu tablo yaşandı’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı