Ege Haberleri

EGE

  ANAP’ta liste savaşı

  Hürriyet Haber
  27 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Şubat 2000 - 00:01

  ANAP Başkanlık Divanı tarafından Pazartesi günü onaylanması beklenen İl Yönetim Kurulu listesini oluşturma çalışmaları tamamladı. Milletvekilleri ve örgüt baskısı altında listesini hazırlayan İl Başkanı Tahsin Toygar, son çalışmaları Teşkilat Başkan Yardımcısı Sühan Özkan ile birlikte yaptı.

  TOYGAR başkanlığındaki 20 kişilik yönetim kurulu listesinin yenisi eski isimlerden oluştu. Yunus Yunusoğlu, Kemal Kürekçi, Hasan Utku, Mevlüt Özer, Latif Çam, Cemal Ustaoğlu, Mustafa Karalar İrfan Timur, eski yönetimden tercih edilen isimler arasında yeraldı. Eski yönetimden Süleyman Şamlı ile Ahmet Özdemir'in ise durumu netlik kazanmadı.

  ANAP'ın yeni yönetiminde işadamları Salih Esen ile Bülent Akgerman, Ali Veryeri görev teklifini kabul etti. Onaya sunulacak yönetime, Buca Belediye Başkan Adayı olan M. Ali Susam, Bahri Vreskala, Metin Tekin Özker, Abdurrahman Aydoğan, Abdurrahman Özcan, Sabriye Saltuk, Nihat Sağbaşoğlu'nun da girmesi kesinleşti.

  YÖNETİM Kurulu'nde Engin Demir'in de alınabileceği belirtilirken, Işın Çelebi'nin ısrarcı olduğu İbrahim Sayan'la ilgili sıkıntıların Ankara'da bir kez daha gözden geçirileceği açıklandı. Sühan Özkan, bu durumu başkanlık divanı toplantısına ve milletvekillerine aktaracağını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı