Gündem Haberleri

  ANAP Kongresi’ne 200 sanatçı katılacak

  Hürriyet Haber
  26.07.2001 - 15:58 | Son Güncelleme:

  ANAP'ın 4-5 Ağustos tarihlerinde Aski Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek 7. Olağan Büyük Kongresi için hazırlıklar sürdürülüyor. Kongre’de yaklaşık 200 sanatçıdan oluşan grup, ‘Türkiyem’ isimli müzik gösterisi sunacak.

  Kongre çalışmaları, ANAP Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Taşar ve Selçuk Pehlivanoğlu'nun denetiminde gerçekleştiriliyor.

  ‘GELECEK ANAP’LA GELECEK’

  Aski Spor Tesisleri'nde yapılacak kongreye delegeler, konuklar ve basın mensupları, fotoğraflı olarak hazırlanan manyetik kartlarla girebilecek.

  1226 delegenin oy kullanacağı kongrede 200 sanatçıdan oluşantopluluk ''Türkiyem'' adlı bir gösteri sunacak. Türk müzik tarihinden örneklerin verileceği gösteri için kongre salonunda büyük bir platform oluşturulacak. Kongrede ''Yepyeni bir gelecek yine ANAP'la gelecek'' sloganı ağırlıklı olarak kullanılacak.

  KONGRE GÜNDEMİ

  Kongrenin ilk günü Kongre Başkanlık Divanı'nın belirlenmesinin ardından Genel Başkan Mesut Yılmaz açış konuşmasını yapacak. Daha sonra Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Faaliyet ve Hesap Raporu okunacak, rapor üzerinde görüşmeler gerçekleştirilecek.

  MKYK'nın ibrasının ardından Genel Başkanlık için seçim yapılacak.

  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) için adaylık başvurularının alınması ile birlikte kongre ilk gün çalışmalarını tamamlayacak. Kongrenin ikinci günü ise MKYK ve MDK Seçimleri yapılacak. Siyasi konuşmalar, dilek ve temennilerin ardından Genel Başkan'ın kapanış konuşmasıyla kongre sona erecek.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı