Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ANAP Başkanı Mumcu oyunu Ankara'da kullandı

  A.A
  22.07.2007 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eşi Işın Mumcu ile birlikte oyunu Çankaya Türkiye Noterler Birliği İlköğretim Okulu'ndaki 4399 nolu sandıkta kullandı.

  Oy kullandığı sınıftaki görevlilerle tek tek tokalaşan Anavatan Lideri Mumcu, “Hayırlı olsun” diyerek oy zarfını sandığa eşi Işın Mumcu ile birlikte attı. Oy kullanma işlemlerini tamamlamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mumcu, seçimin dengeleri değiştirecek bir tablo, Türkiye'nin istikametini değiştirecek bir sonuç yaratmayacağını söyledi.


  “Banka özelleştirmeleri, enerji özelleştirmeleri, satış zincirleri, hipermarket zincirleri özelleştirmeleri, medyada yabancı sermaye sınırlamasının kaldırılmasıyla Türkiye'nin beklediği 100-120 milyar dolarlık bir sermaye vardır” diyen Mumcu, bu sermayenin Türkiye'nin 4 yıllık cari açığını finanse edebilecek bir rakam olduğunu belirtti. Sözlerini, “Türkiye'nin pazar olarak satın alınma süreci tamamlanmadan anlaşılan odur ki, Türkiye'de siyasi dengeler değişmeyecektir” diye sürdüren Mumcu, bir gazetecinin, “Partiniz seçime girmedi. Tercihiniz ne yönde oldu?” sorusunu şöyle yanıtladı:


  “Tabii ki ben çok üzgünüm. Bunun tarifi mümkün değil. Ama biliyorsunuz söz orucu tutacağımı söylemiştim. Bu akşam saat 17.00 itibariyle orucumu açarım. Herhalde önümüzdeki günlerde geride bıraktığımız sürecin bütün hakikati ortaya çıkacaktır. İsteyen herkesin katılabileceği, canlı yayında herkesin her soruyu sorabileceği, her soruya en açık yanıtın verileceği bir muhasebe yapılacaktır. Ben bir ay bu sürece gölge düşürmemek adına sustum. Hakkımda, asla affetmeyeceğim dedikodular çıkarıldı. Sustum. Hakikaten sabır denilen şeyi iliklerime kadar hissettim. Yarın ola hayrola. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.”

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı