Gündem Haberleri

  ANAP anketinde ilginç isimler

  Hürriyet Haber
  04.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP'ın, Başbakan Mesut Yılmaz'ın talimatıyla 4 büyük ilde belediye başkan adayını belirlemek için yaptırdığı ankette ilginç isimler yeraldı. Yılmaz, Erhan Göksel'e ait olan Verso şirketini geçen hafta 4 büyük ilde anket yapmak üzere görevlendirdi. Yılmaz, hangi partinin hangi adayla seçime girmesi halinde ne kadar oy alacağını görmek istediğini belirtti. Yılmaz, bu çerçevede 4 büyük ildeki anketlerin şu isimler bazında yapılmasını önerdi.

  İSTANBUL

  ANAP: Ali Talip Özdemir, Sadettin Tantan, Cem Kozlu, Uğur Dündar, Necdet Menzir, Yıldırım Aktuna, İlhan Kesici. FP: Ali Müfit Gürtuna, Abdullah Gül. DSP: Metin Akpınar. CHP: Nurettin Sözen, Zülfü Livaneli, Celal Doğan. DYP: Hayri Kozakçıoğlu, Celal Adan. MHP: Ahmet Vefik Alp

  ANKARA

  ANAP: Ali Talip Özdemir, Nejat Arseven, Vahit Erdem. FP: Melih Gökçek. CHP: Celal Doğan, Murat Karayalçın, Doğan Taşdelen, Yiğit Gülöksüz. DSP: Mustafa Yılmaz.

  İZMİR

  ANAP: Kutlu Aktaş, Işılay Saygın. DSP: Ahmet Piriştina. DYP: Burhan Özfatura.

  ADANA

  ANAP: Mehmet Ali Bilici. DYP: Aytaç Durak.

  Bu isimler arasında ANAP'tan Yıldırım Aktuna'yla Uğur Dündar'ın yer alması ilginç bulunurken, Yılmaz'ın DSP'den Metin Akpınar için anket yaptırması Ecevit'in bu sanatçıyı aday yapmak için istekli olduğu bilgisine dayandırıldı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı