Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ANAP’a geçenleri ‘eşli’ davet etti

  Turan YILMAZ / ANKARA
  28 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ekim 2005 - 10:17

  CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer, 29 Ekim’de Çankaya Köşkü’nde vereceği ‘Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’ için eşleri türbanlı bakan ve milletvekillerine yine ‘eşsiz’ davetiye gönderdi.

  Hürriyet’in edindiği bilgilere göre Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın yanı sıra, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile birlikte kabinenin eşlerinin başları kapalı üyelerine önceki yıllarda olduğu gibi yine ‘eşsiz’ davetiye gönderdi. Sezer, eşlerinin başları açık olan Devlet Bakanları Mehmet Aydın ve Kürşad Tüzmen, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu’na ise ‘eşli’ davetiye gönderdi. Kabinenin tek kadın üyesi Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da ‘eşli’ davet edildi.

  Sezer, AKP’nin eşleri türbanlı milletvekillerine de önceki yıllarda olduğu gibi yine ‘eşsiz’ davetiye gönderdi. CHP’den AKP’ye geçen isimlerden Nezir Nasıroğlu da eşinin başının kapalı olması nedeniyle ‘eşsiz’ davet edildi.

  Sezer’in, eşlerinin başları açık olmasına karşın AKP’de bulundukları sırada ‘eşsiz’ davet ettiği ANAVATAN milletvekillerini bu kez ‘eşli’ davet etmesi dikkat çekti. Nitekim, ANAP’ın AKP kökenli isimlerinden Miraç Akdoğan, Hasan Özyer ve Süleyman Sarıbaş, ‘eşli’ davetiye aldılar. Isparta Milletvekili Mehmet Sait Armağan’ın ise eşinin başı açık olmasına karşın yine ‘eşsiz’ davet edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı