KIRIKKALE HABERLERİ

Anaokuluna Şehit Çağdaş Tamkoç adı verildi

DHA
28.03.2017 - 10:42Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'de eğitim hayatını Minik Kalpler Anaokulu'nun adı, 17 Temmuz'da Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Çağdaş Tamkoç'un ismi verildi.

Nur Cami konferans salonunda Çanakkale savaşının 102'nci yıldönümü nedeniyle Şehit Çağdaş Tamkoç anaokulu program düzenledi. Öğrencilerin hazırladığı gösteriler, katılımcılardan tam not alırken, 5 yaşındaki Sümeyye Keskin ise İstiklal Marşı'nın tam metnini okurken salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı. Programa Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok, Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu'nun eşi Ebru Çorumlu, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Adnan Şener, Şehit Çağdaş Tamkoç'un ailesi ile öğrenci velileri katıldı.

Şehit Çağdaş Tamkoç Anaokulu Müdürü Menduha Şahin yaptığı açıklamada, "Şanlı tarihimizin kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferdir. Bu zaferin Türk tarihinde ayrı bir yeri vardır. Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla sulandıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir" dedi.

Öğrencilerin gösterileri büyük beğeni toplarken, 5 yaşındaki Sümeyye Keskin ise İstiklal Marşı'nın tam metnini okurken salonda bulunanlara duygulu anlar yaşattı. Bu sırada şehit annesi Zahide, babası Telli Tamkoç ağlamaklı olarak Sümeyye'yi öperek tebrik ettiler. Okula yeni isim verilmesi ve anlamlı güne gelen Emniyet Genel Müdürü Gülhan Altınok'a okul müdürü Menduha Şahin, tarafından günün anısına plaket verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Anaokuluna Şehit Çağdaş Tamkoç adı verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokuluna Şehit Çağdaş Tamkoç adı verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı