ELAZIĞ HABERLERİ

Anaokulu Ve Veli Oryantasyon Eğitim Programı Yapıldı

IHA
07.09.2015 - 16:27Son Güncelleme :

ELAZIĞ ANAOKULU VE VELİ ORYANTASYON EĞİTİM PROGRAMI YAPILDI

IHA

Elazığ Anaokulu tarafından öğrencilerin, okula başlamadan önce anne ve babaları ile aile büyüklerinin okul öncesi eğitimi hakkında bilgilendirilmesi için oryantasyon programı yapıldı.
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programa, anaokulu müdürü Onur Demir, psikolog Yılmaz Kaplan, veliler ve çocuklar katıldı. Düzenlenen programda velilere Psikolog Yılmaz Kaplan tarafından merak ettikleri sorular, endişe duydukları konular hakkında gerekli bilgiler aktarıldı.
Daha sonra okul hakkında bilgi veren Demir, “Okulumuz, 23 Ekim 2008 tarihinde açılan okulun her yıl başarısına, kalitesine ve çocuklara vermiş olduğu önemi artırarak bugünlere geldi. Biz bu eğitim öğretim yılını sizlerle birlikte her yıldan daha fazla çalışarak, her yıldan daha fazla başarılı olarak yürüteceğiz. Elbette ki çocuklar bizim değerlerimiz. En önemli varlıklarımız. Şunu biliyoruz ki 3 yaşındaki bir çocuğun beyni yetişkinlerin beyninden iki buçuk katı daha fazla çalışıyor. Bu süreç 6 yaşına kadar devam ediyor. Demek ki biz 3-6 yaş olan süreci okul öncesi eğitimle değerlendirirsek bu çocukların gelişimlerini hızlandırmış geleceğini hazırlamış olacağız. Şunu da biliyoruz ki okul öncesi eğitimleri yapılan yatırım dönüt olarak bizlere başarılı bir çocuk, mutlu bir çocuk, problem çözebilen bir çocuk ve ilerisinde sorunlara karşı direnç gösterebilecek bir birey olacak. Aile iletişimi iyi olacak. Akran iletişimi iyi olacak. Hayata güçlü adımlar aymış olacak. Elbette ki akademik başarısını ilerleyen yıllarda sizlerde göreceksiniz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Anaokulu Ve Veli Oryantasyon Eğitim Programı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokulu Ve Veli Oryantasyon Eğitim Programı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   14:59
  • Akşam
   17:17
  • Yatsı
   18:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı