GAZİANTEP HABERLERİ

Anaokulu Sıralarında Velileri Oturdu

IHA
23.10.2015 - 13:52Son Güncelleme :

AKADEMİK BAŞARININ TEMELİNDE ÖĞRENCİ OKUL VELİ İŞBİRLİĞİ VARDIR

IHA

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı ilk veli toplantısında veliler, empati kurmak için çocuklarının sıralarında oturdu.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı ilk veli toplantısını yaptı. Toplantıda anaokulu akademik program ve sosyal etkinlik uygulamaları hakkında veliler bilgilendirilirken eğitim öğretim yılı süresince yapılacak uygulamalar anlatılarak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Veliler çocuklarının eğitim öğretim gördüğü sınıflarda da inceleme yaptı. Empati kurmak amacıyla veliler, çocuklarının oturduğu sıralarda oturdu. Öğrencilerin gün boyu eğitim gördüğü sınıflarda bir günlük ders programının sunumu da yapılırken okul öncesi eğitimde kullanılan teknolojinin önemi de anlatıldı. Teknolojik donanımın bütün sınıflarda en üst düzeyde yer aldığı Gaziantep Kolej Vakfı’nda 21.yüzyıl standartlarında bireyler yetiştirmek için bilgiye kolay ulaşan ve teknolojiye hakim olabilme yönünde atılan adımlar da velilerle paylaşıldı. İngilizce eğitimi veren yabancı kökenli İngilizce öğretmeninden de brifing alan veliler ile okul sonrası ev ortamında öğrencinin eğitimindeki sürdürülebilirlik konusunun sağlıklı yürütülmesi amacıyla karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. GKV Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut, yaptığı konuşmada Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ailesinin bir parçası olduğu için onur duyduğunu, ayrıca hem kendisinin hem de öğrencilerin çok şanslı olduklarını kaydetti. Bulut, çalışkan, deneyimli ve donanımlı bir kadroyla çalışmaktan onur duyduğunu dile getirerek GKV yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Öğrencilerin okula uyum sürecinin çok olumlu geçtiğini de ifade eden Bulut, velilerin bu süreci atlatırken katkılarının büyük olduğunu da sözlerine ekledi. Okulun öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlama aşamasında olduğunu belirten Bulut, çocukların eğitimi sürecinde velilerin yanlız bırakmamalarını istedi.
Eğitim kurumlarında akademik ve sosyal başarıların sadece okul ve okul idarecilerinin öğrencilerle birlikte olmasının yeterli olmadığının altını çizen GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar da başarıya giden yolda velinin en önemli etkenler arasında yer aldığını ifade etti.
Taşlıyar, okul sonrası öğrencinin sürdürülebilir eğitim için aile ortamının sağlanması ve okulda aldığı eğitimin evde tamamlanmasında anne ve babalara önemli görevler düştüğünü ifade etti. GKV Özel Okullarında okul, öğretmen ve iş birliğinin önemine de vurgu yapan Taşlıyar elde edilen başarılarda okul, öğretmen ve idareci kadar velilerinde önemli rol oynadığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Anaokulu Sıralarında Velileri Oturdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokulu Sıralarında Velileri Oturdu haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı