KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Anaokulu öğrencilerinden güvenlik güçlerine resim ve mektup

AA / Ersoy Sevinç
24.02.2016 - 18:00Son Güncelleme :

- Kahramanmaraş'ta 460 öğrenci asker ve polisler için resim yaptı, ayrıca ailelerinin yardımıyla onlara mektup yazdı

AA / Ersoy Sevinç

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'taki anaokulu öğrencileri, Güneydoğu'da terörle mücadele görev yapan güvenlik güçlerine moral vermek amacıyla yaptıkları resim ve yazdıkları mektupları gönderdi.

Senem Ayşe Anaokulu öğrencileri, "Vatan sevgisi" eğitimi kapsamında, Güneydoğu'daki güvenlik güçleri için resim yaptı, ayrıca velilerinin yardımıyla onlara birer mektup yazdı.

Anaokulundaki öğrenciler tarafından yapılan 460 resim ve yazılan mektuplar, okul bahçesinde düzenlenen törenle güvenlik güçlerine gönderildi. Minik öğrenciler törende asker selamı da verdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akgüncü, törende yaptığı konuşmada, çocuklara vatan sevgisini aşılamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıldığını söyledi.

Anaokulu öğrencileri tarafından gönderilen mektup ve resimlerin terörle mücadele eden güvenlik güçlerine ulaştırılacağını anlatan Akgüncü, "Küçük öğrencilerimiz, zor şartlarda görev yapan asker ve polislerimize bir nebze destek olmak istemişler. Çocuklarımız resimlere duygularını yansıtmışlar. Kendilerini yürekten kutluyoruz" dedi.

Öğrencilerden Elif Zümra Oğuzhan ise asker ve polislere seslenerek, "Sizlere mektup yazdım, kendinize iyi bakın" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Anaokulu öğrencilerinden güvenlik güçlerine resim ve mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 18 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokulu öğrencilerinden güvenlik güçlerine resim ve mektup haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı