DENİZLİ HABERLERİ

Anaokullu minik çevrecilere yeşil yaprak ödülü

DHA
26.03.2016 - 14:23Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de Rukiye Urhan Anaokulu öğrencilerine, TEMA Vakfı tarafından çevre eğitimi verildi. Miniklere program sonunda yeşil yaprak ödülüyle, gönüllü çevreci kartları verildi.

Milli eğitim Bakanlığı ile Tema Vakfı'nın birlikte yürüttüğü Minik Tema eğitim programı, Denizli'deki Rukiye Urhan Anaokulu'nda devam etti. Ormanların önemine dikkat çekmek ve çocuklara çevre bilinci yetiştirmek amacıyla düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da katıldı. Eğitimde üniversite öğrencilerinden oluşan Genç TEMA üyeleri, miniklere çevre ve orman sevgisi temalı sunumlar yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Denizli TEMA Vakfı Temsilcisi de olan Pamukkale Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürkan Semiz, eğitim sonunda miniklere yeşil yaprak ödülüyle, gönüllü çevreci kartları verdi.

Minik öğrencilere seslenen Oğuz, "Ülke olarak çevre adına çok acil yapmamız gerek faaliyetlerimiz var. Öğrencilerimizin bu çalışması en güzel örneklerden biri. Yarınlarımızı düşünüyorsak toprağın önemini yavrularımıza çok iyi aktarmalıyız. Suyun nasıl kullanılması gerektiğini ve değerini öğretmeliyiz. Bu eğitimleri okul okul dolaşarak yaygınlaştıracağız. Çevre konuşunda anne ve babalara da çok iş düşüyor. Toprağımıza sahip çıkıp koruyacağız. Toprağı korumakta ağaçlandırmaktan geçer. Yaşadığımız ortamlarda ne kadar yeşil alan açabilirsek kendi ömrümüz uzar ve ülkenin geleceği olan havamız ve suyumuz temiz olur" dedi.

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Anaokullu minik çevrecilere yeşil yaprak ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokullu minik çevrecilere yeşil yaprak ödülü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı