MERSİN HABERLERİ

Anamur Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği’nden Terör Uyarısı

IHA
15.08.2015 - 12:08Son Güncelleme :

AGİYAD BAŞKANI HALİT DOLU, TERÖRÜN ARTTIĞI BİR DÖNEMDE HERKESİN GÜVENLİK BİRİMLERİNE YARDIMCI OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Anamur Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (AGİYAD), son günlerde terör olaylarındaki artışa istinaden devlet görevlileri ile vatandaşların daha sıkı işbirliği içerisin de olması gerektiğini bildirdi.
AGİYAD Başkanı Halit Dolu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ülke ve millet olarak zor bir dönemden geçildiğine dikkat çekti. Bu dönemde terör konusunda herkesin duyarlı olması, kamu güvenliğinden sorumlu birimlere yardımcı olması gerektiğinin altını çizen Dolu, "Mersin İli Anamur ve Bozyazı ilçelerimiz de vatandaşlarımızın gecelik konaklama yapabilmeleri için Otel, Motel ve Pansiyonlar mevcutken, kayıt dışı ev pansiyonculuğu da almış başını gitmiş durumdadır. Ev pansiyonculuğu yapanlar ve konaklamalarını sağladığı kişiler bildirimde bulunulmadığı için vergi dairesi ve emniyet müdürlüğümüz tarafından denetlenememektedir. Kayıt dışı ev pansiyonların da kalan kişiler arasın da sabıkalı olan kanun kaçağı aranan şahısların olması muhtemeldir. Konaklayan kişiler ile ilgili emniyet bildirimi yapılmadığı için asayiş yönünden sakıncalar oluşmaktadır. Kayıt dışı ev pansiyonları vergi veren istihdam sağlayan turistik işletmeler ile de haksız rekabet etmektedirler. Duyarlı ve sorumlu vatandaşlarımız polisimizin 155 ihbar hattını arayarak gördükleri ve şüpheli her durumu ihbar etmelidir. Bu davranışları bir vatandaşlık görevidir. Bu hususta devletimize ve güvenlik güçlerimize yardımcı olmak zorundayız. Aksi takdir de doğacak olayların vicdanen suç ortağı oluruz. Emniyet Müdürlüğüne ait 155 hattına yapılan ihbarlar gizli tutulur. Bu ihbarlar devlet sırrı kategorisinde değerlendirilir. Acıyı gözyaşı silmez, yetkilileri ve vatandaşları göreve davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Anamur Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği’nden Terör Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anamur Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği’nden Terör Uyarısı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı