Ege Haberleri

EGE

  Analıkızlı'ya tam puan

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)
  09 Aralık 2014 - 01:05Son Güncelleme : 08 Aralık 2014 - 10:50

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde Oya Dirikcan, turizmci kızı Çağın Sarıipek Berme ile 'analıkızlı' adlı dördüncü kişisel karma resim sergisini açtı. Sergiden elde edilecek gelirin bir kısmının yardıma muhtaç kişiler ile STK'lere bağışlanacağı belirtildi.


  Yazar ve emekli Gazeteci Oya Dirikcan, kızı Çağın Sarıipek Berme ile Marmaris Belediye Kültür Merkezi'nde dördüncü kişisel karma resim sergisini açtı. Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı CHP'li Dursun Kaplan, Marmaris Belediye Meclis Üyesi CHP'li Acar Ünlü tarafından açılışı yapılan sergide yağlı boya 82 resim görücüye çıktı. Sivil toplum, dernek, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldığı sergide, tablolar 35-200 lira arasında satışa çıkarıldığı açıklandı.
  Emekli gazeteci yazar Oya Dirikcan, "Açmış olduğumuz dördüncü sergimizle şimdiye kadar 700 yağlı boya karma resimlerimizi sergiledik. Tablolarımızdan elde ettiğimiz gelirin bir kısmını yardıma muhtaç insanlara destek sağlayan STK'lara bağışlıyoruz. Önümüzdeki aylarda kilim dokuma, takı tasarımlarımızı da ekleyerek kişisel sergiler açmaya devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı