Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anadoluhisarı'nda köprü isyanı

  Hürriyet Haber
  23 Mayıs 2010 - 15:57Son Güncelleme : 23 Mayıs 2010 - 16:21

  Anadoluhisarı'nda bir grup, Küçüksu mesire alanının 3. Boğaz Köprüsü inşaatının şantiye alanı olarak kullanılmaması istemiyle bri toplantı düzenledi.

  Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Küçüksu mesire alanında bir grup vatandaş ile düzenlenen toplantıda, 156 yıllık tarihi alanın 1. ve 2. köprü yapımı ile İSKİ çalışmaları sırasında şantiye olarak kullanıldığını ve çok tahribat yaşadığını savundu.
  Yapılması kararlaştırılan 3. Boğaz Köprüsü'nün, montaj alanı ve şantiyesinin mesire alanına kurulacağını öğrendiklerini belirten Babuz, bu nedenle “Köprü şantiyesine hayır” kampanyası başlattıklarını ifade etti.

  Babuz, “Bu alan tarihsel, doğal, kültürel ve turistik özelliklerine uygun olarak projelendirilmeli, kültürel mirasın korunması amacıyla geleneksel kimliğine kavuşturularak, dünya insanlığına ve genç kuşaklara aktarılmalı. Dileriz ki bu alan geleneksel kimliğine uygun olarak toplum yaşama geri kazandırılır” dedi.

  Toplantıya katılanlar, el ele tutuşarak insan zinciri oluştururken, “3. Köprü Şantiyesi İstemiyoruz” diye slogan attılar.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı