Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anadolu'da yeni bin yıl dönümü projesi

  Hürriyet Haber
  14 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 14 Temmuz 1999 - 00:01

  Tarih Vakfı ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği 'TÜRSAB', 2000 yılının sıradan ve yüzeysel kutlamalarla değil, farklı boyut ve alanlarda kapsamlı çalışmalarla değerlendirilmesi amacıyla ‘Anadolu’da Yeni Binyıl Dönümü' başlıklı seri proje başlattı.

  Tarih Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, geçmişten geleceğe Türkiye coğrafyasının enerjisini açığa çıkarmak, bu enerjiyi verimli bir şekilde kullanmak ve bu topraklarda yaşayan insanlarla paylaşmayı amaçlayan proje, yedi alt başlıktan oluşuyor.

  ŞENLİKLER DÜZENLENECEK

  Tarih Vakfı-TÜRSAB ortaklığında kurulan İletişim, Proje Geliştirme ve Eşgüdüm Merkezi tarafından çalışmaları sürdürülen proje ile hem Türkiye'nin dünyaya kültürel boyutuyla tanıtılması, hem de yurttaşların tarih, tarihi çevre ve kültürel miras konusunda bilinçlendirilmesinin yanı sıra, ‘Gelecek binyıla ne devrediyoruz?’ ve ‘Gelecek binyıldan ne bekliyoruz?’ sorularına yanıt aranacak. Seri proje, yılbaşı şenlikleri, 2000 yılı festivalleri, bilimsel toplantılar, yerel tarih yarışması, 2000 yılı yayın ve belgeselleri, sözlü tarih araştırması ve belgesel ile gezi bölümlerinden oluşuyor.

  Proje kapsamında, aralarında 2000 ve 2001 yıllarının yılbaşlarında farklı mekanlarda şenlikler gerçekleştirmek, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı çocuk festivaline dönüştürmek, 2000 yılının Eylül ayında Anadolu'daki üniversitelerden birinde gençlik festivali düzenlemek gibi etkinlikler yer alıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı