« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Anadolu'da şampiyonalara teşvik artıyor"

Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Yönetim Kurulu, Gümüşhane'de toplandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gümüşhane'de yarın başlayacak Türkiye Minikler Karate Şampiyonası dolayısıyla, Valilik Toplantı Salonu'nda yapılan yönetim kurulu toplantısına Vali Yusuf Mayda'nın yanı sıra TKF Başkanı Esat Delihasan, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan ile federasyon yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Vali Mayda, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Minikler Karate Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “ Anadolu'da bu tür şampiyonaların düzenlenmesiyle spora teşvik artıyor ve spor gelişiyor” dedi.

TKF Başkanı Delihasan ise “Sayın valimiz, karate sporuna çok büyük katkıları olan değerli bir insan. Sadece karateye değil diğer sporlara katkılarını da yakından biliyoruz” diye konuştu.
Şampiyonada 3 gün boyunca yaklaşık bin 500 karatecinin mücadele edeceğini dile getiren Delihasan, şunları söyledi:
“Bu çocuklarımız sadece Gümüşhane'yi değil, birbirlerini de tanıma fırsatı bulacaklar. Diğer illerdeki sporcularla kaynaşacaklar. Bu açıdan önemli bir organizasyon. Bugünün minikleri, geleceğin büyükleri. Onlara yatırım yapmak hepimizin görevi. Daha çok gence, daha çok çocuğa spor yaptırmak için kurul üyelerimizle birlikte gayret içindeyiz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor ve artarak devam edecek.”
Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.