Gündem Haberleri

  Anadolu yakası için kuvvetli yağış uyarısı

  Hürriyet Haber
  11.01.2012 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege'de ise fırtına, İstanbul'un Anadolu yakasında ise kuvvetli yağışın beklendiğini açıkladı.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Kocaeli ve İstanbul'un Anadolu yakasında kuvvetli olması bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ  

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

   

  7 İLDE OKULLAR TATİL

   

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI   

   

  Yağışların; sabah saatlerinde Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Kocaeli ve İstanbul Anadolu Yakasında kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesi kısıtlanması vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

   

  MARMARA VE EGE'DE BU GECE VE YARIN FIRTINA BEKLENİYOR

   

  Marmara'da bugün kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden fırtına şeklinde (6 ila 8 kuvvetinde, 60-75 km/saat), Ege'de fırtınanın Perşembe günü sabah saatlerine kadar Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden (6 ila 8 kuvvetinde, 60-75 km/saat) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtına nedeniyle denizcilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

   

  KAR SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI / WEB TV

   

  MUŞ VE ISPARTA KARA TESLİM / WEB TV

   

  ABANT VE KASTAMONU KARLA BOĞUŞUYOR / WEB TV 

  ADANA'DA KAR HAYATI FELÇ ETTİ / WEB TV

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı