Ege Haberleri

EGE

  Anadolu’ya dostluk eli

  İZMİR (DHA)
  13 Temmuz 2015 - 01:20Son Güncelleme : 11 Temmuz 2015 - 11:19

  KARŞIYAKA Belediyesi, Niğde’nin Kemerhisar ve Karaman’ın Akçaşehir belde belediyelerine, çöp konteynerlerinden banklara, fitness aletlerinden çim biçme makinelerine kadar çok sayıda yardımda bulundu. Bu yardımlarla da, her iki belde içini düzenleme çalışması yapıldı.

  Türkiye’nin farklı noktalarındaki il ve ilçeleriyle dayanışma ruhunu güçlendirmek ve kardeş kentlerin sosyal eksiklerini tamamlayabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Niğde ve Karaman’a da yardım elini uzattı. Niğde’nin Kemerhisar ve Karaman’ın Akçaşehir belediyelerinden gelen destek talepleri doğrultusunda, Karşıyaka Belediye Meclisi tarafından oy birliği karar alındı. Bunun üzarine, Kemerhisar’a, 700 litrelik 40 çöp konteyneri, açık alan fitness aletleri, park aydınlatma direkleri, çöp kutuları, pergoleler, banklar, panel çit, çeşitli çalı grubu bitkiler, çim tohumu ve çim biçme makineleri gönderildi. Ayrıca, Kemerhisar Belediyesi için 2 adet peyzaj düzenleme projesi hazırlanacağı açıklandı. Karaman’ın Akçaşehir Belediyesi’ne de, 4 adet peyzaj düzenleme projesi tasarlayacak olan Karşıyaka Belediyesi, beldedeki bir park alanının yapımını da üstlendi. Bu desteklerle, Kemerhisar ve Akçaşehir’in daha yeşil, düzenli ve modern bir görünüme kavuşturulmasına katkı sağlamış oldu.

  Anadolu’ya dostluk eli

  DAYANIŞMA RUHU

  Karşıyaka Belediyesi olarak ’dayanışma ruhu’ ile hareket ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Sosyal belediyecilik anlayışımızla her alanda sürdürdüğümüz dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerimizi Karşıyakamızın dışına da taşımaya gayret gösteriyoruz. Özellikle Anadolu’daki belediyelerimizden gelen talepleri gücümüz ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Son olarak Niğde ve Karaman’ın beldeleriyle güzel bir dostluk köprüsü kurmanın mutluluğunu yaşadık. Her zaman ihtiyacı olanlara destek vermeye devam edeceğiz ve dayanışma ruhumuzu hep canlı tutacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı