Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anadolu Üniversitesi'nde kavga: 5 yaralı

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  15.05.2008 - 19:29 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi'nde kampüs içerisinde düzenlenen bahar şenliğinde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada, bir öğrenci bıçakla olmak üzere 5 öğrenci yaralandı.

  Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'nde bugün akşam saatlerinde meydana geldiği bildirilen olayda bahar şenliği kapsamında düzenlenen panayırda sol görüşlü bir grup öğrenci ile sağ görüşlü öğrenciler arasında tartışma çıktı. İddialara göre sol görüşlü öğrenciler panayırda müzik eşliğinde halay çekerken sağ görüşlü oldukları bildirilen yaklaşık 10-15 kişinin bıçaklı ve sopalı saldırısına uğradı.
  Olaylarda, bir öğrenci bacağından bıçakla yaralandı. Kavga sırasında sopalarla 4 öğrenci ise yumruk ve sopalarla yaralandı. Yaralı öğrenciler, kampüs içerisindeki Mediko Sosyal Hastanesi'ne götürüldü. Şüphelilerin yakalanması için arama çalışması başlatıldı.
  Kavga olayına karışan sağ görüşlü öğrenciler, olay yerinden ayrılırken yaklaşık 150 kadar sol görüşlü öğrenci de rektörlük binası önünde toplananarak saldırıyı sloganlarla protesto etti.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı