« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anadolu Selçukluspor'da hedef PTT 1. Lig

Konya'yı Spor Toto 2. Lig'de temsil eden Anadolu Selçukluspor, Torku Konyaspor'un Spor Toto Süper Lig'e yükselmesinin ardından hedefini PTT 1. Lig olarak belirledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Anadolu Selçukluspor Başkanı Mehmet Günbaş, yaptığı açıklamada, vakit kaybetmeden gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladıklarını belirtti. Öncelikle teknik direktör Zafer Turan ile görüştüklerini ifade eden Günbaş, "Biz hocamızdan memnunuz, o da bizden memnun. Birlikte devam edeceğimizi umuyoruz. Hocamızla anlaştıktan sonra elimizdeki futbolcuların durumunu inceleyeceğiz. Gelecek ve gidecek futbolcular var. Torku Konyaspor'dan kiralayacağımız genç futbolcular var" diye konuştu.

Yeniden yapılanan kulübün 1 yılı geride bıraktığını anımsatan Günbaş, maddi ve manevi desteğin olmadığı çok zorlu bir dönemde önemli işler başardıklarını dile getirdi. "Torku Konyaspor Süper Lig'e yükseldi, hedef kendiliğinden değişti. PTT 1. Lig'e adayız" diyen Günbaş, şunları kaydetti:

"Hocamız da yarışmacı bir takım istiyor. Hedef güzel ancak takımın bütçesi ve imkanlar neler gösterir bilemiyoruz. Seyirci desteği sınırlı. Sezon boyu 300-500 kişiye oynadık. Bu takım forma reklamından aldığı 500 bin lirayla ligi 10. sırada tamamladı. Sponsorumuz dışında gelirimiz olmadı ancak takımı iyi bir yerde tuttuk. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi olacak."

Günbaş, hatalardan ders çıkardıklarını, yönetim olarak Konya kamuoyundan biraz daha destek istediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz