Ege Haberleri

EGE

  Anadolu Partisi Genel Başkan Yardımcısı'ndan 'külliye' tepkisi

  Hürriyet Haber
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  ANADOLU Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Demirer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kampüs yerine külliye diyelim" sözlerine tepki gösterekek, "Bu söylemlerin tek bir hedefi var. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni bir din devletine dönüştürmek" dedi.


  Anadolu Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Demirer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış törenindeki konuşmasındaki "Kampüs değil külliye dersek daha isabetli olur" sözlerine tepki gösterdi. Demirer, külliye yerine yerleşke denmesi gerektiğini öne sürerek, şöyle konuştu:
  "Bugün Osmanlıca dilinin, yani Arap alfabesiyle yazma ve Osmanlıca okumanın Milli Eğitim müfredatına konulması isteği, devamında 'Öğrenci Kampüsü' adının külliye olarak değiştirilmesi arzusu bizzat ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından gündeme getirildi. Bu söylemlerin tek bir hedefi var; Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni bir din devletine dönüştürmek. Eğer 'kampüs' kelimesini yabancı kökenli olduğu için değiştirelim diyorsanız, gelin öz Türkçe olarak öğrenci yerleşkesi diyelim. Bu zihniyet, son olarak hastanelere el atmıştır. Sözde hastalara moral verme amacıyla hastanelere imam atama isteğinin asıl emeli hastalara din propogandası yapmak ve yine dini siyasete alet ederek, fiziksel ve duygusal anlamda savunması halde bulunanları istismar etmektir. Bilindiği üzere, hastanelerde moral amaçlı olarak bilimsel yöntemler izlenmekte, psikolog ve psikiyatrlar görevlendirilmektedir. Ayrıca ülkemizin bütün hastahanelerinde morglarda zaten imam istihdamı zorunludur. Cenazelerin yıkanması ve defniyle ilgili dini vecibeler zaten yerine getirilmektedir."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı