ESKİŞEHİR HABERLERİ

Anadolu Partisi Genel Başkan Vekili Eroğul:

AA / Yıldız Nevin Gündoğmuş
23.01.2015 - 17:32Son Güncelleme : 23.01.2015 - 17:33

- "Üretime dayalı bir ekonomi, çevreye duyarlı bir istihdam yepyeni bir sistem kurmak istiyoruz. Bu sistemin ilhamını da cumhuriyetin ilk döneminden alıyoruz" - "Biz sesi olmayanların sesinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak isteyenler ve halkın yaratıcı enerjisini özgür bırakmak isteyenler, Anadolu Partisi'ni kurduk"

AA / Yıldız Nevin Gündoğmuş

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Partisi Genel Başkan Vekili ve Genel Sekreteri Dicle Eroğul, "Üretime dayalı bir ekonomi, çevreye duyarlı bir istihdam, yepyeni bir sistem kurmak istiyoruz. Bu sistemin ilhamını da cumhuriyetin ilk döneminden alıyoruz" dedi.

Eroğul, bir otelde düzenlenen partisinin Eskişehir İl Başkanlığı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Parti Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan'ın rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavisinin sürdüğünü söyledi.

Tarhan'ın partililere mesajını ileten Eroğul, partinin kurulma amacını anlattı.

Cumhuriyetçiler için bir alternatif oluşturmak zorunda olduklarını savunan Eroğul, "Biz sesi olmayanların sesinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak isteyenler ve halkın yaratıcı enerjisini özgür bırakmak isteyenler, Anadolu Partisi'ni kurduk. Biz sandığınız kadar az değiliz, sizde sandığınız kadar çok değilsiniz" diye konuştu.

Partinin adını Anadolu seçme nedenlerini anlatan Eroğul, ilk kongrelerini yaptıkları 30 Kasım'dan 7 Aralık'a kadar geçen sürede 62 ilde, bu illerin 43'ünün ilçelerinde de üçte bir oranında örgütlendiklerini öne sürdü.

Bu kadar kısa sürede örgütlenmelerini "mucize" olarak nitelendiren Eroğul, "Farklı bir sistem kurmak istiyoruz, üretime dayalı bir ekonomi, çevreye duyarlı bir istihdam yepyeni bir sistem kurmak istiyoruz. Bu sistemin ilhamını da cumhuriyetin ilk döneminden alıyoruz. Cumhuriyet döneminin modelini tamamlamayı ve sürdürmeye devam etmeyi istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Eroğul, bir gazetecinin "Partinizin ideolojisi nedir?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Biz bir takım tanımlara, kategorilere girmiyoruz. Genel başkanımızın bir görüşü vardır, bizde aynı görüşteyiz. Cumhuriyet değerlerini, kadın-erkek eşitliğini korumaksa muhafazakarız. Toplumsal yaşam biçimi, teknoloji, bilim, sanatta devrimciyiz. Laikiz, hukuktan yanayız. Emek bizim için en kutsal şey, bu konuda sosyal demokratlar bizim yanımızda hafif kalır. Her şeyden önce cumhuriyetçiyiz. Kategorilerle, bölünmeye kutuplaşmaya karşıyız. Kendimizi sıkışmış kalıplara sokmuyoruz, cumhuriyetçiyiz."

İl Başkanı Mehmet Erol da kendisini ve parti üyelerini tanıtarak, yönetim kadrosunun çoğunluğunun daha önce siyasete girmeyen kişilerden oluştuğunu bildirdi.

Toplantının ardından Eroğul ve parti üyeleri Yeni Bağlar Mahallesi'nde bulunan Ali İsmail Korkmaz heykeline karanfil bıraktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Anadolu Partisi Genel Başkan Vekili Eroğul: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Partisi Genel Başkan Vekili Eroğul: haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı