KAYSERİ HABERLERİ

Anadolu Öğrenci Birliğinden İstişare Kamp Programı

IHA
28.07.2015 - 17:22Son Güncelleme :

PROGRAM

IHA

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından Kayseri’de düzenlenen Türkiye Geneli İstişare Kampı programının üçüncüsü yapıldı.
Kayseri Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı konferans salonunda düzenlenen programa AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdülvahit Yücel, İl Müftüsü Şahin Güven, İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kurt, Anadolu Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdülvahit Yücel, “Bu programların üçüncüsünü bugün Kayseri’de yapıyoruz. Bu programın ilkini Gaziantep’te gerçekleştirmiştik. İkincisini ise Gölbaşında gerçekleştirmiştik. Bu sene ‘Gelecek Bizim’ başlığı altında bir program düzenledik. Türkiye genelinde üniversitede bulunan öğrencileri buraya davet ettik. Buraya gelen ve gelemeyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
İl Müftüsü Şahin Güven ise, “Böyle bir programı düzenlediklerinden dolayı Anadolu Platformuna ve Anadolu Öğrenci Birliğine teşekkür ediyorum. 1 hafta öncesine kadar bende üniversitede bir öğretim üyesi olarak arkadaşlarımızla birlikteydim. Hala birlikteyiz. Ben ayrıca üniversitede öğrenci faaliyetleri komisyon başkanıydım. Öğrencilerimizin üniversitelerdeki yapmış oldukları faaliyetleri takip eden bir kardeşinizim. Görmüş olduğum birşeyi hatırlatmak istiyorum. Bizim Erciyes Üniversitesinde yaklaşık 50 bin öğrencimiz var. Haftalık olarak 30-35 program yapılıyor. Bunlardan ancak yüzde 5’i ile yüzde 10’u arası hassasiyet sahibi siz gibi gençler tarafından yapılan faaliyetler. Yüzde 90’ı, yüzde 95’i dünyevi heves ve arzulara hitap eden programlar. Bunu tespiti şunun için söylüyorum; işimiz çok. Yapmamız gereken çok şey var ancak bir toplumun değişmesi bir anda olacak bir şey değil. Önce öncü kuşağında yetişmesi gerekiyor. Bu öncü kuşak sizin gibi genç kardeşlerimiz olacak” şeklinde konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan da, “Furkan’ın şehadetinde sonra siyasete atılmam sebebiyle iki şeyi ayırt etmek istemiştim. Bugünkü program bu iki şeyin karışmasına vesile oluyor gibi geldi o yüzden sözlerimin başında hepinize tekrar hatırlatmak istiyorum. Furkan’ın şehadeti ve onun bize verdiği onur ve şerefle onun babası olmak her şeyin üzerinde. Dolayısıyla bize dünyevi anlamda verilen her türlü unvan, şan, şöhretin de üzerinde biz esas itibariyle ailesi olarak Furkan’ın babası unvanını her şeyin üstünde tutuyoruz. Böyle toplantılarda bu iki şeyin birbirine karışacağı tereddüttü yaşadığım için bunu sizlere bildirmek istedim. Bugün burada tabi Furkan’ın babası olarak gençlerle beraber bulunuyorum ama aynı zamanda Kayseri milletvekili olarak diğer milletvekili arkadaşlarımı da temsilen bulunuyorum” ifadelerini kullandı.
Anadolu Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir ise, “Biz bu salonlardan ibaret değiliz. Bugün burada sahada yaptığımız çalışmaları konuşmak ve paylaşmak için bir araya geldik. Buraya nereden geldiğimizi bilmemiz gerekir. Kendi ülkemizde birçok sürgünler, acıları, gözyaşlarını yaşadık. Üniversitelerde alnımızı secdeye koyup namaz kılacak bir seccademizin olmadığı günleri yaşadık. Hamd olsun bugün üniversitelerimizde birçok alanda özgürlüklerin önü açıldı. Değerli kardeşlerim önemli bir yerdeyiz. Hiçbir şey rastlantıdan ibaret değildir. Kayseri İslam tarihinde birçok yeniden inşanın ocağı olmuştur” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Anadolu Öğrenci Birliğinden İstişare Kamp Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Öğrenci Birliğinden İstişare Kamp Programı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:48
Sayfa Başı