KARAMAN HABERLERİ

Anadolu’nun İlk Belediye Binası Turizm Merkezi Oluyor

IHA
08.07.2015 - 16:57Son Güncelleme :

KARAMAN BELEDİYESİ TARAFINDAN RESTORASYONU YAPILAN VE ANADOLU'NUN İLK BELEDİYE BİNASI, OLARAK BİLİNEN TAŞ BİNA TURİZM MERKEZİ OLUYOR.

IHA

Karaman Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan ve Anadolu’nun ilk belediye binası olarak bilinen taş bina turizm merkezi oluyor.
İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan ve Karaman’ın en eski yapılarından birisi olan ’’Taş Bina’’ bundan sonra Karaman Turizm Merkezi olarak hizmet verecek. Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan ve tarihi ile önemli bir yapı olan ’’Taş Bina’’ Karaman’da turizmin gelişmesine büyük katkı yapacak. Karaman Belediyesi’nin yenileme çalışmaları sonucunda daha estetik bir görünüm kazanan Taş Bina, Karaman’a Turizm Merkezi olarak hizmet etmeye devam edecek.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Taş Bina’nın Karaman kent tarihinin ve kültürünün en önemli eserlerinden birisi olduğunu söyleyerek, "Karaman’ın tanıtımının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerin yoğun olarak yer aldığı ve turizm potansiyelinin yüksek olduğu yöreleri korumak, kullanmak, kalkınmayı ve planlı gelişimi sağlamak amacıyla belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizin tarihi yapılarından birisi olan ’Taş Bina’ Anadolu’un ilk belediye binası olması ile de ayrı bir önem taşıyor. Bu bina Karaman’ın önemli simgelerinden birisidir. Kültüre ve tarihe ev sahipliği yapan bu binamızı artık turizm merkezi yapacağız. Çünkü bu kadar tarihe ve kültüre ev sahipliği yapmış görkemli bir değerimize turizm merkezi olmak yakışır. Turizmin gelişmesine böyle katkı sağlamış olacağız. Taş bina merkezi bölgede bulunması nedeniyle çok avantajlı bir durumda. Burada yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağız. Karaman’a dair ne varsa burada sergileyeceğiz. Karaman’ı bir turizm merkezi haline getirmek için gereken bütün çalışmaları yapacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Anadolu’nun İlk Belediye Binası Turizm Merkezi Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu’nun İlk Belediye Binası Turizm Merkezi Oluyor haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ

KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı