KOCAELİ HABERLERİ

Anadolu Kartalları Fırat Çakıroğlu İçin Yürüdü

IHA
28.02.2015 - 15:16Son Güncelleme :

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ (HEPAR) GENÇLİK YAPILANMASI OLAN ANADOLU KARTALLARI’NIN KOCAELİ ŞUBESİ’NE BAĞLI BİR GURUP, EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE ÇIKAN OLAYLARDA HAYATINI KAYBEDEN FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİLER.

IHA

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) gençlik yapılanması olan Anadolu Kartalları’nın Kocaeli Şubesi’ne bağlı bir gurup, Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu için yürüyüş düzenlediler.
Kocaeli’nin İzmit ilçesi merkezinde yürüyüş yolunda toplanan grup, sloganlar eşliğinde yürüyerek Sabri Yalım Parkı’na doğru ilerlediler. Burada yürüyüşünü sonlandıran Anadolu Kartalları Kocaeli Şubesi üyesi yaklaşık 60 kişi bir basın açıklaması yaparak, Fırat Çakıroğlu’nun öldürülmesini protesto ettiler.
Grup adına basın açıklamasını yapan Anadolu Kartalları Kocaeli Şube Başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu, “Son dönemde Türk Milletini derinden yaralayan badireler artarak devam etmektedir. Bu yaşananların, milliyetçiliği ayaklar altına alma niyetindeki zihniyetin ürünü olduğu aşikardır. Sözde çözüm sürecinde yapılan hatalar, anayasamızın değiştirilemez hükümlerinin tartışmaya açılması, sivil itaatsizlik adı altında bazı şerlerin sokak eylemleri, eşkıya başının çözümün siyasi aktörü olarak karşımıza çıkartılması, apaçık ayaklanma provaları yapılırken sessiz kalınması sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır. Milliyetçi, Atatürkçü, Vatansever Türk insanı; ülkenin bekası için her zaman soğuk kanlı davranmış, sabır ve sükûnetini bugüne kadar daima korumuştur. Ancak bu sabrın artık sonuna gelinmiştir. Türk milleti en sakin duruşunda dahi fırtına öncesi sessizliği daima içinde barındırmaktadır. Ulu önder , Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini korumak ve geliştirmek her zaman en büyük amacımız olacaktır” dedi.
Bölücü terör örgütü üyelerinin şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmaya devam ettiklerini belirten Ayvazoğlu, “Son olarak İzmir’de tek sevdası vatan ve bayrak olan Fırat Çakıroğlu kardeşimiz terör örgütü mensubu katillerce alçakça şehit edilmiştir. Asıl vahim olan, bu alçak cinayetin kamuoyuna karşıt görüşlü öğrencilerin siyasi tartışması olarak yansıtılmasıdır. Bizler; bu vatanı sevenlerle vatanı bölmeye çalışanların mücadelesinde şehit olan kardeşimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Hepimiz Hrant’ız diyenlerin hiçbir zaman diyemeyeceği bir ortamda bizler her gün Hepimiz Fırat’ız diye haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Anadolu Kartalları Fırat Çakıroğlu İçin Yürüdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Kartalları Fırat Çakıroğlu İçin Yürüdü haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı