ANTALYA HABERLERİ

Anadolu Hastanesi'nde 700 bin hastaya hizmet

DHA
30.03.2016 - 13:30Son Güncelleme :

Anadolu Hastanesi'nde 700 bin hastaya hizmet

DHA


ANTALYA, (DHA) - SALI Sanayici ve İşadamları Grubu'nun (Salı Grubu) haftalık toplantısına konuk olan Antalya Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Çaylak, yılda 700 bin hastaya hizmet verdiklerini söyledi.
Salı Grubu'nun haftalık toplantısı, grup başkanı Muharrem Koç başkanlığında Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) yapıldı. Toplantıya Antalya Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Çaylak konuk oldu. Toplantının açılışında konuşan Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç, geçen pazar günü yaşamını yitiren Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'a Allah'ta rahmet, ailesine başsağlığı diledi.
ALMANCA ETKİSİ
Katılımcılara hayat tecrübelerini ve geldiği noktayı anlatan Antalya Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Çaylak, ticaret yapan bir babanın oğlu olduğunu, genç yaşta ticaretle tanıştığını kaydetti. Türkiye, Avusturya ve İsviçre'de eğitim aldığını, yurtdışında çok iyi derecede Almanca öğrenerek Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduğunu belirten Dr. Fatih Çaylak, "O anda Almancanın ilerde önümü ne kadar çok açacağını bilmiyordum. Avusturya'da tesadüfen öğrendiğim Almanca meslekte beni buralara kadar taşıdı" dedi.
HAYAT DERSİ
Doktor olarak ilk görev yerinin Şırnak olduğunu kaydeden Çaylak, "O sırada Güneydoğu'da olaylar başlamıştı. 1985'in sonlarına doğru Şırnak'ta o dönemde kaymakam, doktor, ebe ve jandarma komutanının bir pusuda öldürüldüğü bir hafta vardı. Ben de kurada Şırnak'ı çektim. Korka korka gittim. Ama ilk hayat dersimi orada aldım. Sokağa çıkmak mümkün değildi, terör vardı. Ama korkulacak bir yer olmadığını gördüm. Orada çok güzel insanlar tanıdım. Hayatım boyunca belki 50 yılda alamayacağım hem mesleki hem de insani açıdan eğitimi Şırnak'ta aldım" dedi.
İLK HASTANE KEMER'E
Turist sağlığı ile ilk tayin olduğu Alanya'da tanıştığını kaydeden Fatih Çaylak, sonraki dönemde ise dil bilmesi sayesinde Kemer'e atandığını belirtti. Kemer'de 5 doktorun görev yaptığını ve hepsinin İngilizce bildiğini anlatan Çaylak, "Ama Kemer Alman dolu. Almanca sıkıntısı var. Çok iyi Almanca biliyorum. Muayenehanelerin önü kuyruk dolu. Doktorlarımız yok fiyata yabancı hasta muayene ediyorlardı. Uyguladığımız ücretler yurtdışında çekirdek parası bile değil. Ben kendi fiyatımı uygulamaya başladım. Sonra onlar da bana uydu. Turist sağlığına böyle başladık" diye konuştu.
Kemer'de açtığı muayenehanenin hastane gibi çalıştığını kaydeden Dr. Çaylak, bunun üzerine Anadolu Hastanesi'ni kurma kararı aldığını söyledi. Dr. Çaylak, Kemer'in ardından Belek, Side, Antalya, Aspendos, Lara ve Alanya'da şube açtıklarını ifade etti. 7 hastanede toplam 1850 personelle hizmet verdiklerini işaret eden Dr. Çaylak, "Yılda 700 bin hastaya bakıyoruz" dedi.
DÜNYANIN EN İYİ ONKI
Antalya'da Avrupa'nın en gelişmiş onkoloji hastanesini yapmak için çalışma yaptıklarını anlatan Dr. Çaylak, "Burada temel hedefimiz sağlık turizmi. Yatırımlarımızda sadece turist sağlığı değil, sağlık turizmi ve yerli potansiyelini de göz önüne alarak devam ediyoruz. Türkiye'deki yatırımlarımızı tamamladığımızı düşünüyoruz. Turist sağlığı ve sağlık turizmi açısından Yunanistan ve İspanya'da yatırım planlıyoruz. Önceliğimiz Yunanistan'da bir hastane satın almak" diye konuştu.
Toplantı sonunun Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç, Dr. Fatih Çaylak'a teşekkür plaketi verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Anadolu Hastanesi'nde 700 bin hastaya hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Hastanesi'nde 700 bin hastaya hizmet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı