ÇANAKKALE HABERLERİ

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Çanakkale'de

DHA
26.03.2016 - 13:37Son Güncelleme :

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Çanakkale'de

DHA

ÇANAKKALE'de, Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) düzenlediği etkinlikte çok sayıda genç bir araya geldi. Aktaş Şehitliği'ndeki dedelerinin kabirlerinin başında, dualar okudu.

Her yıl şehit dedelerini unutmayan AGD üyeleri, Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıldönümünde de Çanakkale'de bir araya geldi. AGD'li gençler, 'Ümmetin Zaferi Çanakkale' programıyla 4 hafta boyunca 8 kafileyle Gelibolu'ya çıkarma yaptı. Sabah Namazında Eceabat'ta duaya durdu. Daha önce şehit düşen ecdat için 250 bin hatim indiren AGD teşkilatı, hatim duasını da şehitliğin başında yaptı. Namaz ve duadan sonra ise gençler, Aktaş Şehitliği'nde bir tas çorba içerek, her karışına bir şehit düşen Gelibolu yarımadasını gezdi.

ZİYARETLER BİR HAFTA SÜRECEK

Gece yarısından itibaren Gelibolu yarımadasına akın eden gençler, programın yapılacağı Aktaş Şehitliği'ne adeta çıkarma yaptı. Şehitlikte açıklamalarda bulunan AGD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Savaş, "Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıldönümünde Gelibolu'dayız. Bir hafta önce 18 Mart 1915'te kazandığımız kutlu zaferin 101'inci yıldönümüne girdik. Şimdi on dördünde, on beşinde, on altısında, on yedisinde toprağa düşmüş, Hakka yürümüş, Allah'a kavuşmuş şehitlerimizin huzurundayız. Buradaki yeşillikler, çayırlar, çimenler şehitlerimizin saçları. Buradaki toprağın kokusu, şehitlerimizin kokusu" dedi.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)

Fotoğraf

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Çanakkale'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Çanakkale'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı