Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Anadolu Efes'i taraftarımızla yeneceğiz"

Galatasaray Medical Park Erkek Basketbol Takımı'nın milli oyuncusu Furkan Aldemir, THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu ilk maçında yarın Anadolu Efes ile yapacakları karşılaşmada, taraftarlarının desteğiyle galip gelmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Furkan Aldemir, Top 16 turu ilk maçında Anadolu Efes ile karşılaşmalarının bir avantaj olabileceğini belirterek, “Deplasman gibi görünüyor, ama bizim seyircimiz de orada olacak” dedi.

Anadolu Efes'in güçlü bir ekip olduğunu vurgulayan Furkan, “Sonuçta iki Türk takımının Top 16'da karşılaşması, Türkiye açısından büyük bir önem taşıyor. Biz bu maçın ciddiyetini biliyoruz. Daha önce Anadolu Efes ile yaptığımız maçtan çıkardığımız dersler oldu. Bu sefer daha iyi hazırlanıyoruz. İnşallah elimizden geleni yaparak, seyircimizin de desteğiyle galip gelen taraf biz olacağız” diye konuştu.

“Her maç bizim için hedef maçı”

Furkan Aldemir, Top 16'da çıkacakları her maçın hedef maçları olacağını ifade etti.
Grupta yapacakları her maçın önemli olduğunu dile getiren Furkan, “Grupta her maç bizim için 'hedef maçı' olacak. Her maça aynı konsantre ile çıkacağız. (Gruptan nasıl çıkarız?) diye düşünmekten ziyade önümüzdeki ilk maçı kazanmak için konsantre olacağız” şeklinde konuştu.

“Taraftarımız bizi çok motive ediyor”

Sarı-kırmızılı taraftarlardan kendilerini desteklemelerini isteyen Furkan Aldemir, “Sahamızda oynadığımız Barcelona maçında taraftar desteğinin ne kadar güçlü olduğuna şahit olduk. Taraftar bizi daha çok motive ediyor. Seyirci bu oyunun bir parçası. Onlar geldikçe bu oyun daha zevkli oluyor. İnşallah bizi Top 16'da aynı şekilde desteklerler” dedi.

THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'in İstanbul'da yapılacağına dikkati çeken Furkan, “Dörtlü Final'e Türk takımlarından en az birisinin kalması, Türk basketbolu açısından çok önemli. İnşallah galibiyetler geldikçe Dörtlü Finali İstanbul'da oynamak, bizim için büyük onur olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz