İSTANBUL HABERLERİ

Anadolu Caddesi Hak Ettiği Prestije Kavuşuyor

IHA
08.07.2015 - 16:46Son Güncelleme : 08.07.2015 - 16:47

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, İLÇEYE PRESTİJLİ YOLLAR KAZANDIRMAK İÇİN KOLLARI SIVADI. ANADOLU CADDESİ’NDE YOL GENİŞLETME VE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLAYAN MÜDÜRLÜKLER, CADDEYE BİRÇOK YENİLİK DE KAZANDIRACAK. TRAFİĞİN AKSAMAMASI AÇISINDAN KALDIRIMDA OLAN AĞAÇLAR, ÇALIŞMA TAMAMLANDIĞINDA KALDIRIM ARKALARINA DİKİLECEK VE YEŞİL KORUNACAK.

IHA

Beylikdüzü Belediyesi, ilçeye prestijli yollar kazandırmak için kolları sıvadı. Anadolu Caddesi’nde yol genişletme ve yenileme çalışmalarına başlayan müdürlükler, caddeye birçok yenilik de kazandıracak. Trafiğin aksamaması açısından kaldırımda olan ağaçlar, çalışma tamamlandığında kaldırım arkalarına dikilecek ve yeşil korunacak.
Beylikdüzü genelinde başlatılacak prestijli yollar projesinin ilk örneği Anadolu Caddesi’nde hayat buluyor. Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Anadolu Caddesi’ndeki yol genişletilerek, dört şeride çıkarılacak ve araç trafiğine açılacak. Yola bağlı ancak araç trafiğinden ayrı güvenli bir bisiklet yolu da yapılacak. Kaldırımlara engelli rampaları kazandırılacak. Yaya geçitleri ve yol çizgileri ise belirli bir standarda bağlanacak. Cadde boyunca ayrıca aydınlatma sistemi de baştan aşağı yenilenecek.
YEŞİL KORUNACAK
Beylikdüzü’nün örnek caddelerinden birisi olacak olan Anadolu Caddesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile Atatürk Bulvarı arasında önemli bir geçiş güzergahı konumunu estetik bir şekilde koruyacak. Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise Adnan Kahveci Mahallesi Anadolu Caddesi’nde yol genişletme çalışması esnasında trafik sıkışıklığı yaşanmaması nedeniyle yan bantta bulunan ağaçlar, ağaç söküm aracı ile tekniğine uygun bir şekilde sökülerek diğer parklara dikiliyor. Çalışma tamamlandığında ise kaldırımlarda olan ağaçlar, kaldırım arkalarına dikilerek yeşillendirme sağlanmış olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Anadolu Caddesi Hak Ettiği Prestije Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Caddesi Hak Ettiği Prestije Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı