Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anadolu Basketbol Turu'na büyük övgü

Anadolu Basketbol Turu’nun Midyat ayağını takip eden Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu, Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkürlerini sundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Makamında gerçekleşen ziyaretin ardından Anadolu Basketbol Turu heyetiyle birlikte Midyat Spor Salonu’na gelen ve çalışmaları yerinden izleyen Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, “İnsan kıskanmamak için kendini zor tutuyor. Ben 36 yaşımda bir kaymakamım, onların yaşında böyle bir organizasyonla tanışmayı çok isterdim. Bu çocukların ufku ABD’den gelen antrenörlerle daha da açılacak. Basketbol gibi elit bir sporla daha genç bir yaşta ve daha profesyonel bir biçimde tanışmış olacaklar. Başta Türkiye Basketbol Federasyonu ve sponsor Garanti Bankası olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Özellikle 12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak'ın uzun yıllardır verdiği emeği de göz ardı etmemek gerekiyor. Umarım bu proje daha sık aralıklarla düzenlenip daha uzun süreli devam eder” ifadelerini kullandı. Akkaya daha sonra minik sporcularla birlikte bir süre basketbol oynadı.

Akkaya ile birlikte çalışmaları takip eden Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu da Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkürlerini sunarken, “Öncelikle Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Biz de burada Mardin’deki gençlerimizin sporla ilgilenmeleri adına elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Basketbol Federasyonu’nun bu anlamda her şeyleriyle bizim yanımızda olmalarından dolayı çok mutluyuz. 12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak teşekkürü hak eden insanların başında geliyor. ABD’den antrenörler getirip çocuklarımızı eğitmeleri de bizler için ayrı sevinç kaynağıdır. Bu durumun basketbola Mardin’de ivme kazandıracağını da düşünüyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz