« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anadolu Basketbol Turu başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu, Garanti Bankası’nın sponsorluğuyla organize ettiği “12 Dev Adam Basketbol Okulları” (12 DABO) kapsamında, Anadolu Basketbol Turu’nu başlatıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu yıl, 9 – 13 Temmuz 2012 tarihleri arasında beşincisi düzenlenecek eğitim amaçlı turda, Amerikalı antrenör Chris Dial tarafından hazırlanan antrenman programları uygulanacak. Coach Britanny Ann Fowler kendisini asitte edecek. Sırasıyla Şırnak/Cizre, Mardin/Midyat, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek eğitimler aracılığıyla, 7 – 12 yaş arası genç oyuncuların ve 12 DABO’da görev alan antrenörlerin gelişimi amaçlanıyor.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Anadolu Basketbol Turu kapsamında ayrıca, antrenör ve spor yöneticilerine yönelik, antrenman bilimi ve spor yönetimi gibi konuların ele alınacağı paneller düzenlenecek. Basketbolla ilgili tüm oyuncu, antrenör, hakem, yönetici ve beden eğitimi öğretmenleri, çalışmaları izleyebilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Garanti Bankası, her yıl düzenlenen 12 DABO Anadolu Basketbol Turu’na katılanların ve il sayısının artırılmasını, daha fazla çocuğa basketbol sevgisinin aşılanmasını hedefliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz