Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anadolu Ajansı sorumlusuna çirkin saldırı

  A.A.
  29 Mayıs 2010 - 18:46Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 20:11

  Anadolu Ajansı (AA) Yozgat Büro Sorumlusu Seyfi Çelikkaya, kaldırımda yürüyen kızının üzerine minibüs süren kişiyi polise ihbar etmenisin ardından, sürücünün de aralarında bulunduğu 3 kişi tarafından darp edildi.

  Bankalar Caddesi'nde yürürken,, kızının üzerine tehlikeli şekilde 66 KD 627 plakalı minibisü süren Ö.Ş'yi uyaran Çelikkaya', durumu polise bildirmek istedi.
  Buna sinirlenen Ö.Ş ile yanındaki 2 kardeşi, Çelikkaya ve yanında bulunan ağabeyine, yumruk ve sopalarla saldırdı.

  Saldırıda aldıkları darbeler sonucu yaralanan Çelikkaya ve ağabeyi, Yozgat Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildiler. Polis tarafından gözaltına alınan Ö.Ş. ve iki kardeşi, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldılar.

  YGD'DEN KINAMA

  Yozgat Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karadeli, yaptığı açıklamada, derneğin yönetim kurulu üyesi de olan Çelikkaya'ya yönelik
  saldırıya şiddetle kınadıklarını söyledi.

  Karadeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bu saldırı karşısında güvenlik birimlerinin, adalet mekanizmasının ve il yöneticilerinin tutum, davranışları da aynı şekilde ilginçtir, ilginç olduğu kadar da manidardır. 35 yıla yakın bir süredir Yozgat'ta yerel ve genel basında görev yapan ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan arkadaşımıza yapılan saldırıyı, Yozgat Emniyet Teşkilatının sıradan, basit bir sokak kavgası gözüyle değerlendirmesi, Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığında görevli nöbetçi savcının zanlıları arkadaşımızın ifadesinin altına attığı imzanın dahi kuruması beklenmeden serbest bırakılması konusunda talimat vermesi, il yöneticilerinin ise bu mezkur saldırı karşısında sessizliğe gömülüp, duyarsız kalmaları, yaşanılan ve bundan sonra yaşanması muhtemel olan diğer olayların temel nedenlerini de ortaya koymaktadır.”
  Karadeli, bu tür saldırılara duyarsız kalınmasının, olayların basite indirilip, “sokak kavgası” gibi görülmesinin, şehir teröristlerini cesaretlendirdiğini belirterek, ilgililerin sorumluluklarını yerine getirmesini istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı