Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anadolu Ajansı merak etti, Libyalılara sordu: Kaddafi nerede

  A.A.
  05.10.2011 - 13:46 | Son Güncelleme:

  Eski liderleri Muammer Kaddafi'nin Nijer sınırında olduğunu düşünen Libyalılar, Kaddafi yakalanmadığı sürece kendilerini güvende hissetmeyeceklerini belirtiyor.

  Libyalılar, halk ayaklanmasının ardından kayıplara karışan Muammer Kaddafi'nin nerede olduğuyla ilgili düşüncelerini Trablus sokaklarında Anadolu Ajansı ekibiyle paylaştı.

  Kaddafi'nin bulunmasının çok zor olduğunu belirten Salah Alnaeri, Kaddafi'nin Nijer sınırında olabileceğini söyledi.

  Abdülmenan Muhammed de Kaddafi'nin korkak birisi olduğunu ileri sürerek, “Kaddafi tavşan inine girdi. Belki de şimdi tavşanın ağzındadır” dedi. Muhammed de Kaddafi'nin Nijer sınırında olduğunu düşünen Libyalılardan.

  AA MUHABİRİ LİBYALILARA SORDU: KADDAFİ NEREDE?

  Kaddafi'nin yakalanabilmesi için Libya dışına çıkmamış olmasını ümit eden Sarah Mahmud ise “İnşallah çukurdadır. Orada olmasını diliyorum, hiç çıkmasın oradan. Çok kötü yönetimi vardı” diye konuştu. Mahmud, Kaddafi'nin yakalanamayacağını kendilerinin de rahat bir nefes alamayacaklarını söyledi.

  Kaddafi'nin 40 yıllık iktidarı döneminde çok güvenli yerler yaptırmış olabileceğine dikkati çeken Leyla Muhammed ise “Yakalanmadığı sürece kendimizi güvende hissetmeyeceğiz. Tüm dünyanın onun yakalanmasına yardım etmesi lazım yoksa kendine örgüt kurup huzurumuzu kaçırır” dedi.

  Eski devlet başkanlarının Nijer sınırında olduğunu iddia eden Sait El Abdullah da Kaddafi'nin geri gelmesinin artık hayal olduğunu hiç bir gücü kalmadığını dile getirdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı