Gündem Haberleri

  Ana su borusu patladı, okulun istinat duvarı çöktü

  Murat DELİKLİTAŞ / İSTANBUL (DHA)
  06.01.2011 - 17:25 | Son Güncelleme:

  İstanbul Şişli’de Çağlayan’da yapılan adliye binası yan yol çalışması sırasında ana su borusunun patlaması sonucu Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin istinat duvarı çöktü, kazan dairesini su bastı. O-1 Otoyolu tarafındaki duvarın çökmesi sırasında öğrencilerin derste olması olası bir faciayı önledi.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Çağlayan Meydanı’nda süren tünel inşaatına ek olarak, Mecidiyeköy istikametine gidecekler için yapılan yan yol çalışması sırasında bir sondaj makinesi ana su borusunu patlattı. Sıracevizler, Bomonti ve Okmeydanı’na dağıtım yapılan ana borunun patlaması sonucu tazyikle dışarı çıkan şebeke suyu, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin yol tarafındaki istinat duvarının bir kısmının çökmesine neden oldu. Duvarın çökmesi sırasında öğrencilerin derste olması olası bir faciayı önlerken, okulun kazan dairesi su içinde kaldı. Su baskınında okulun elektrikleri de kesildi.

  Okul çalışanları, suyun dersliklere ulaşmaması için yoğun çaba gösterdi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri (İSKİ) görevlileri ana hatta giden suyu keserken, yarım saat süren çalışmalar sonucu okulun arka tarafını göl haline getiren su tahliye edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı