Ege Haberleri

EGE

  Ana muhalefet gerginliği

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  26.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.05.2011 - 23:56

  CHP İl Başkanı Tacettin Bayır ile dokuz milletvekili adayı, İzmir Ticaret Odası Meclisi’ne konuk oldu.

  İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, seçim öncesi ilk kez böyle kalabalık bir grup ağırladıklarını belirterek, şunları söyledi:“Görünen o ki mutlaka ana muhalefet olursunuz. Ama iktidar olup olmayacağınızı da sandık belirleyecek. Bugüne kadar bize çok faydalar sağladınız. Bizim görüşlerimizi o kürsüde dile getirdiniz. Ahmet Ersin, Mehmet Ali Susam, Oğuz Oyan bizim sesimiz oldu. 12 Haziran’a kadar bu platform size her zaman açık.”

  Üç bakan çıkaracağız

  Demirtaş’a yanıt veren CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, “Biz iktidar olacağız. Siz, başbakana, ‘Bir bakan istemiştik iki bakan verdi’ demiştiniz. Biz İzmir’den en az üç bakan çıkaracağız. Siz İzmir’den aday gösterilmiş o arkadaşlarınıza İzmir’in sorununu anlatmak için çok zaman harcarsınız ama bana, Alaattin Yüksel’e ve diğer arkadaşlara odalarına gelip bir çay içebilecek kadar yakınsınız. Biz böyle İzmirli’yiz” dedi.

  Susam, İzmir’e yapacaklarını da şöyle özetledi:“Demiryolu ve hızlı trenle İzmir- İstanbul Otobanı’nı gerçekleştireceğiz. İzmir’deki beş limana
  yatırım yapacağız. Çandarlı Limanı’nın genişletilmesiyle liman kenti olma özelliğini iyi bir noktaya taşıyacağız. Tüp geçidi biz yapacağız. İzmir’e plan karmaşasını kaldırıp, EXPO 2020 için kenti planlayacağız. Kemeraltı- Agora dahil bir kent müzesi olacak. Akvaryumu yapacağız. Kuzeye yeni bir havaalanı yapacağız.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı