« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ana kuzusu

Eğitim ile futbolu birlikte yürütmeye çalışan Uğur, maaşını ve primini hemen babasına veriyor. Oğlunun maçını izlemek için 3.5 YTL verip bir cafeye giden annesi Ergül hanım, "Uğur

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY alt yapısı hem sarı kırmızılı takıma hem de Türk futboluna yeni gençler ve yetenekler kazandırıyor. Bunlardan biri de sarı kırmızılıların Sakaryaspor ile oynadığı maçta Cihan'ın cezalı olması nedeniyle ilk 11'de forma giyerek göz dolduran Uğur Uçar. 4 yıl önce profesyonelliğe adım atan 18 yaşındaki Uğur daha yolun başında. Yeşermeyi bekleyen bir filiz ve Galatasaray'ın gelecekte yıldız adaylarının başında geliyor.

Galatasaray gibi büyük bir takımın formasını genç yaşta giyme onuruna erişmenin kendisini mutlu ettiğine değinen Uğur, "Bir yanda okul bir yanda futbolu birlikte götürmeye çalışıyorum. Şehremini Lisesi'ni bitirdim, üniversite imtihanlarına hazırlanıyorum. Futbol oynarken eğitimime yine devam etme hedefindeyim. İyi bir üniversiteye kayıt olmayı arzuluyorum. Galatasaray'da oynama şansı bulmak her futbolcuya kısmet olmaz. Yakaladığım bu şansı iyi kullanmak istiyorum" dedi.

Korkup izleyemedi

Daha yolun başında ve çok büyük paralar kazanmıyor Uğur. Ama o aldığı parayla aile bütçesine katkıda bulunuyor. İdmana minibüs ile gidip gelen Uğur, "Bu bana ayrı bir zevk veriyor. Kulüpten belli bir maaşım var. Takımda oynadığım zamanlar da prim alıyorum. Bunu da hemen babama veriyorum" diye konuştu.

Mersinli anne Ergül hanım ile Lüleburgazlı baba Melih bey oğulları Uğur ile tek kızlarının üzerine titriyor. Melih bey, oğlunu izlemek için tribüne koşuyor, ancak Ergül hanım Uğur'u cafede seyretme imkanı bulmuş. Ergül hanım, "Galatasaray'ın maçını izlemek için mahalledeki hanım arkadaşlarımla birlikte bir cafeye gittim ve 3.5 YTL verdim. Oğlum yere düşüp sakatlanınca yüreğim sızladı. Daha sonra izlemekten korkup cafeden ayrıldım" dedi.

Galatasaray Alt Yapı Sorumlusu Ali Yavaş da Uğur'dan övgüyle söz edip, "Uğur yetenekli bir futbolcu. Onun gibi 5-6 genç futbolcu hazır bekliyor. Antrenörlerimizle birlikte Galatasaray'ın geleceğini garanti altına almak, yeni gençler yetiştirmek için burdayız. Bu işin temelini yıllar önce attık. Bülent Korkmaz, Emre Belözoğlu ve Tugay Kerimoğlu gibi gelecekte Türk futbolunu yıldızı olacak gençler yetiştiriyoruz" ifadesi kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler