Gündem Haberleri

  Ana haber bülteni Nevşin Mengü'ye emanet

  Hürriyet Haber
  12.01.2011 - 17:58 | Son Güncelleme:

  Muhabirlikten gelen Mengü, ekrandaki başarısını açıklarken, editörü ve CNN TÜRK haber merkezinin desteğini vurguluyor.

  CNN TÜRK yeni yılın gelişi ile birlikte, Nevşin Mengü’nün sunumuyla ana haber’i 18.00’e taşıdı.   

  CNN TÜRK Haber Koordinatörü Yavuz Oğhan Nevşin Mengü için, “Nevşin CNN TÜRK’te göreceli olarak yeni ama sanki çok eskiden beri bu kanalda çalışıyormuş gibi bizden biri…  Genç gündemi takip eden başarılı bir ekran yüzümüz haline geldi. Kendine has üslubu ile farklı bir ekran yüzü oldu. Nevşin güvendiğim ve ileride birçok başarısına tanık olacağımdan emin olduğum bir çalışma arkadaşım.” diyor.

  Her defasında işini çok sevdiğinin altını çizen Mengü, "Misyonumuz her zaman aynı, doğru soruları sorarak kamuoyunu bilgilendirmek, gerçekleri ortaya çıkarmak" diyor.

  Genç bir habercisiniz, CNN TÜRK ekranı ana haberde size emanet. Ne düşünüyorsunuz?     

  Nevşin Mengü: Türkiye nüfusu genç dinamik bir ülke, o nedenle ekranda genç yüzler bence bu dinamizmle aslında oldukça uyumlu. Öte yandan anahaber kuşkusuz büyük bir sorumluluk, ama elbette ben yalnız başıma değilim, başta editörümüz Elçin Uyguntürk olmak üzere arkamızda CNN TÜRK haber merkezinin desteği var sonuçta. 
   
  Muhabirlik deneyiminizin size kazandırdıklarını biz ekran karşısında görüyoruz. Peki siz bu avantajı hissediyor musunuz?
   
  Kuşkusuz, ben asla spiker muhabir ayrımına inanmıyorum. Hepimiz zaman zaman sahada zaman zaman stüdyoda görevimizi yapıyoruz. Misyonumuz her zaman aynı, doğru soruları sorarak kamuoyunu bilgilendirmek, gerçekleri ortaya çıkarmak. Hatta gündemin kamuoyu ve taraflarca tartışılarak, demokrasinin işleyişinde kendi rolümüzü üstlenmek.

  İran deneyimi size neler kattı?
   
  Yurt dışı deneyimleri hele de uzun süreli olduğunda, her şeyden önce bir gazetecinin kendi ülkesini farklı bir pencereden farklı bir gözle görebilmesini sağlamak açısından elzem. 
   
  CNN Türk Ana Haber’in diğer ana haber programlarından farkı nedir sizce?
   
  Onu izleyici tanımlasın. :)

  Çok özgüvenli bir duruşunuz var, yine de canlı yayında başınıza gelmesinden korktuğunuz bir durum var mı?
   
  Gerçekten yok. Meslekten bir ağabeyim "Bu işi eğlenmek için yapmazsanız olmaz" demişti. Bu söz benim mottolarımdan biri. Çıkışıyla, inişiyle; başarısıyla, felaketiyle bu meslek bir bütün. Ben işimi seviyorum. 
   
  Bir idolünüz var mı ya da kendinizi nerede görmek istiyorsunuz?
   
  İdolüm yok. Gerek sahada gerek stüdyoda, ya da bana ihtiyaç olabilecek faydalı olabileceğim her mecrasında bu işi yapmaya uzun yıllar daha devam etmek istiyorum.

  NEVŞİN MENGÜ HAKKINDA

  Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara'da doğdu. Klasik Ankara çocuğu tabirine uyan eğitimini; TED Ankara Koleji'nin ardından Bilkent Siyaset Bilimi Bölümü'nde tamamladı. Ankara çizgisini Galatasaray Üniversitesi ile kırdı. Masterını 'Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler' dalında yaptı.

  Mesleğe Kanal Türk'te başlayan Nevşin Mengü, Haber Türk’te de çalıştı.

  Bir yılı aşkın bir süre İran'ın Başkenti Tahran'da TRT Türk, büro şefliği yaptı. Mesleğe başladığından beri hep Ortadoğu'yu sevdi. İran'ı hala ara sıra özlüyor.

  Hafta içi her gün saat 18.00'te CNN TÜRK Ana Haber'i sunuyor.

  İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor. İşini çok seviyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı