Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amrabat daha da iyi işler yapacak"

Galatasaray'ın deplasmanda Antalyaspor'u 4-0 yendiği maçın ardından açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fatih Terim'in açılamaları şöyle;

"Antalyaspor'u geçtiğimiz sezon iki maçta da yenememeiştik. Şampiyonlar Ligi öncesi bu maçlar tehlikeli olur ama bu kez kazandığımız için mutluyuz. Oyunu elinde tutuan ve rakibi kalesinden uzak tutan bir G.Saray vardı. İkinci yarıda rakip 10 kişi kaldığı için fazla efor sarfetmemize gerek kalmadı. Biz bu fırsatı çok iyi değerlendirdik.

Amrabat sistemimize ve anlayışımıza adapte oldukça daha iyi işler yapacak. Bir anlayışımız ve sistemimiz var. Bu sisteme birden adepte olmasını beklemiyorum ama 90 dakika boyunca daha etkili oynayablir. Oynaycaktır da.. G.Saray'da eksik olan birebir adam eksiltme konularını Umut, Burak, Amrabat ve Aydın gibi futbolcularımız ile halletmeye çalışıyoruz. Her geçen gün yeni oyuncularımızın lehine işlyeyecek.

Cris çok tecrübeli bir oyuncu, fizik olarak belirli bir seviyeye gelecektir. En önemli özelliği tecrübesi, tekniği ve liderliği.. Cris ve diğer stoperler ile birlikte savunmamız bu sezon gereken randımanı verecektir. Manchester maçına şartlar ne olursa olsun en iyi neticeyi almak için gidiyoruz. Hocasından seyircisine onlara saygı duyuyoruz. Ama biz de orada saygı duyulacak işler yapmak istiyoruz. Artık yoğun haftlar başladı. Herkesin hazır olması bizim için çok önemli. Tüm oyuncularımızdan faydalanacağız.

İngiltere'De daha önce 3-3'le bir tarih yazmıştık. Yine aynısnı deneyeceğiz. Kaybetmekten korkmayan ve oynamaya çalışan bir Galatasaray olacak İngiltere'de...."


Bunları da Beğenebilirsiniz