« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ampute Ligi sona erdi

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyon ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Ampute Ligi'nde, Ankara Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü namağlup şampiyon oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ampute Ligi şampiyonluğunu geçen hafta garantileyen başkentin kırmızı-siyahlı ekibi, ligin son maçında sahasında Konya Engelliler Gücü ile karşılaştı. Karşılaşmayı Adem Püskül ve Ayhan Ulusoy'un ayağından bulduğu gollerle 2-0 kazanan Ankara Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, ilki düzenlenen Ampute Ligi'nin namağlup şampiyonu oldu.

Maçın ardından Konya Engelliler Gücü futbolcuları da Ankara Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'ne tezahüratta bulundular.

Ankara Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'ne şampiyonluk kupasını, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gürpınar verdi.

Gürpınar, kupa töreninde yaptığı konuşmada, bundan 16 ay önce TFF Başkanı Mahmut Özgener ile görüştüklerini ve ampute ligi ile ilgili protokolü imzaladıklarını söyledi. İlk defa iki federasyonun bir araya gelerek lig düzenlediğini ifade eden Gürpınar, “Ben Ampute Ligi oluşturmaya gayret ederken, bana engel olmaya çalışanlar oldu. 'Futbola değil, basketbola önem ver' dediler. Ama ben kulak asmadım. Sporcu kardeşlerimin de çabalarıyla bu ligi oluşturduk. Bundan sonraki hedefim, İddaa'ya girmesini sağlamak. Ayrıca bu branşın paralimpik olması için de uğraşacağım” dedi.

Ankara Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü futbolcusu İsmail Temiz de 24 haftalık zorlu mücadele sonucu şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu belirterek, “Doğrusu sadece biz değil, ligde mücadele eden tüm takımlar şampiyon oldu” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz