GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

İnci Holding şirketleri İSO’da yükselmeye devam ediyor

İnci Holding, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde üç iştirakiyle yer almaya ve her yıl yükselmeye devam ediyor.

Hürriyet Haber

Akü devi İnci GS Yuasa son 6 yıldaki en büyük sıçramayı bu yıl yaparak geçtiğimiz yıla göre 58 basamak birden yükselmeyi başardı. İnci GS Yuasa bu sıçrama sonrası 207’nci sıraya yerleşirken, Maxion Jantaş 25 basamak yükselerek 355’inci, Maxion İnci ise 114’üncü sırada yerini aldı.

67 yıllık köklü geçmişi ile Türkiye ekonomisi ve kalkınmasına hizmet eden İnci Holding, Maxion İnci, İnci GS Yuasa, Maxion Jantaş şirketleriyle İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan İSO 500 listesinde yer almaya devam ediyor. Başarılı bir büyüme ivmesi yakalayan holding şirketleri arasında akü sektörünün ihracat lideri İnci GS Yuasa son 6 yılın en büyük yükselişini elde etti. Akü devi bu yıl 500 sanayi kuruluşunun içinde 58 basamak yükselerek 207’nci sıraya yer aldı. İlk 250 şirket arasında yer alan Maxion İnci, 114’ncü sıraya yerleşirken Maxion Jantaş ise 25 basamak yükselerek 355’inci sırada yer aldı. Maxion İnci ve Maxion Jantaş şirketlerinden oluşan Maxion İnci Jant Grubu, Avrupa’nın tek lokasyondaki en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi ünvanıyla, büyüme ivmesini arttırıyor. 12 milyon jant üretim kapasitesine sahip Maxion İnci Jant Grubu, geçtiğimiz günlerde 5’inci jant fabrikasının temelini attı.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök; “İnci Holding olarak böyle saygın bir listede her yıl hızlı bir yükselişle yerimizi almanın gururunu yaşıyoruz. 67’nci yılımızda İnci Holding çatısı altında 9 şirketimiz, 8 fabrikamız, 2 bin 800 çalışanımızla otomotiv sanayiinin önemli tedarikçisi, sektöründe dünya devi şirketlerin güvenilir ortağıyız. Üretimimizin yüzde 65’ini dünyanın 100’den fazla ülkesine ihrac ediyor, Türkiye ve Türkiye ekonomisi için katma değerli iş üretiyoruz. Türkiye’nin en büyük 500 büyük kuruluşu arasında yer almamız, doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor” dedi.

Gök sözlerine, “Son 10 yılda ortalama yüzde 17 büyüdük. 2018 yılında 2017 yılına göre TL bazında yüzde 45 büyüme gerçekleştirdik. 2019 yılında İnci Holding olarak yüzde 30 büyüme hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda tüm iştiraklerimizde büyüme ve yatırım planları yapmaya devam ediyoruz. İnci Holding olarak Türkiye’nin kalkınması adına yarattığımız katma değer gelecek yıllarda da artarak devam edecek” diye devam etti.

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 67 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2800 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 17 büyüyen İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv tedarik sanayi sektörünün yanı sıra lojistik ve otel ekipmanları sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. İnci Grubu ürünlerinin yüzde 65'in 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Kurumsal yönetim ilkeleriyle yönetilen bir aile şirketi olan İnci Holding, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürüyor.

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

5 adımda doğru üniversite seçiminin şifreleri...
Yapay zekâ çağında üniversite tercihi yaparken bunlara dikkat!
Üniversite tercihi yaparken mutlaka sorgulamanız gereken 4 önemli kriter
Size en uygun üniversite tercihini yaparken nelere dikkat etmelisiniz?
İş hayatında kalıcı başarı için mutlaka kulak vermeniz gereken 4 öneri

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

5 adımda doğru üniversite seçiminin şifreleri...
Yapay zekâ çağında üniversite tercihi yaparken bunlara dikkat!
Üniversite tercihi yaparken mutlaka sorgulamanız gereken 4 önemli kriter
Size en uygun üniversite tercihini yaparken nelere dikkat etmelisiniz?
İş hayatında kalıcı başarı için mutlaka kulak vermeniz gereken 4 öneri

EN SON HABERLER

  1. Yaz Sokak’ta toprak yol
  2. Ömer Halisdemir heykeli onarıldı
  3. Kızılay sokakları asfaltlanıyor
  4. Bozuk yollar onarılıyor
  5. Adaylar kütüphanede KPSS’ye hazırlanıyor
  6. Adı Gölbaşı’ndaki caddeye verilecek
  7. Başkent’in sesine kulak vereceğiz
  8. İlk çeyrekte ‘Hava’dan 103 bin Turist
  9. Jammer’lar ‘EGO Cepte’yi saptırdı
  10. Takıma katkıya hazırım