GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Çocuklar modern bilimin temellerini deneylerle öğrendi

  Kurulduğu 2013'ten bu yana her yıl artan sayıda toplam 70 bin çocuğa bilim aşılanan Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bilim ve Deney Evi'nde yeni yaz döneminde de çocuklar bilimle buluşmaya devam ediyor.

Hürriyet Haber

Yapılan deneylerden ve öğrendikleri bilgilerden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen çocuklar, kendilerine böyle bir imkân verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.


Onlarca deney yaptılarÇocuklara eğitimler üçer haftalık periyotlar halinde veriliyor. Geçen hafta sonu eğitimini tamamlayan çocuklar üç hafta süren eğitimlerde doğal sabun yapımı, kan grubu testi, sigaranın zararları, asit-bazlar, iyotun süblimleşmesi, turuncunun dansı (potasyum iyodür ile civa klorür tepkimesi), enerji testi, optik deneyleri, sesin ne olduğu ve nasıl oluştuğu gibi birçok deney yaptı. Çocuklara katılım belgeleri eğitmenleri tarafından verildi.Kimyadan biyolojiye, astronomiden fiziğe birçok konunun anlatıldığı üç haftalık eğitimin çok verimli geçtiğini belirten çocuklar, tekrar gelmek istediklerini belirtti. Bilim ve Deney Evi'ni çok sevdiklerini, burada bilmedikleri birçok konuyu eğlenerek öğrendiklerini söyleyen çocuklar, arkadaşlarını da beraberlerinde getirdiklerini söyledi.  


Bilim için 60'tan fazla düzenekEfeler Mimar Sinan'daki Yüksel Yalova Kültür Merkezi'nde yer alan Bilim ve Deney Evi'nde çocuklara bilim yasalarını anlatmak için 60'tan fazla düzenek yer alıyor. Çocuklar bir taraftan bu düzeneklerle bilim yasalarını öğrenirken bir taraftan da deney evindeki malzemelerle yeni deneyler yapıyor. Bilim ve deney evinin amacı, fırsat eşitliği sağlayarak Aydınlı her çocuğun bilim merakını gidermek ve onlara bilim aşılamak. Bilim evinde en önem verilen konu ise, bu deneylerin günlük hayattan örneklerle yapılarak çocukların daha iyi kavramalarını ve konuların akıllarında kalmalarını sağlamak. Yedinci yılını dolduran Bilim ve Deney Evi'de çocukların çok daha fazla duyu organına hitap edilip öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirmeye çalışılıyor. 


Başkan Çerçioğlu: Bütün öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bekliyoruzAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı çocukların başarılı bir geleceğe sahip olmaları için Bilim ve Deney Evi'nin yıl oyu açık olduğunu belirtip bütün öğretmenleri ve öğrencileri buraya beklediklerini söyledi. 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Aileler yurtdışı eğitim ile çocuklarının dünyasını değiştiriyor!
Spor yapanların dikkat etmesi gereken birkaç püf nokta
Hayalinizdeki sıfır arabayı en iyi fiyata almanın yeni yolunu biliyor musunuz?
Sıfır otomobil alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?
Ofis ortamında maliyetten tasarruf ettirecek çözümler

SON DAKİKA HABERLER

  1. Ring yetmez raylı olmalı
  2. Kadınlara şiddetle mücadele eğitimi
  3. Yeşilden direkt sarıya
  4. Ankara Kalesi’ne gözümüz gibi bakmak zorundayız
  5. ASKİ çamurdan elektrik üretiyor
  6. Gençler rampanın başında
  7. Ödüllü sıvacı ODTÜ’de görüldü
  8. İkinci dalga Ankara’ya renk katıyor
  9. Kırmızı gölge dehşet saçtı
  10. PAZAR YERİNDE BÜYÜK DRAM