GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

150 bin TL toplandı

Etkinliğe, dizi oyuncularından Beren Saat, Selçuk Yöntem, Kıvanç Tatlıtuğ, Gülsen Tuncer, Zerrin Nişancı, Nur Aysan, Ufuk Kaplan, Recep Aktuğ ile aralarında Atıl Kutoğlu’nun da bulunduğu tanınmış simalar katıldı. Davette, oyuncuların dizide kullandıkları kıyafet ve aksesuvarların satışa sunulduğu bir de açıkartırma düzenlendi. Korunmaya muhtaç çocuklar yararına düzenlenen davetten 150 bin TL gelir elde edildi.
Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri, “Çok sevilen ve herkes tarafından takip edilen bir dizinin sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamasını istedik. Dizinin içerisinde yer alacak mesajlar çok önemli” dedi. Davete katılan Dilek Sabancı ise “Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Türkiye’de yardıma muhtaç çok fazla çocuk bulunuyor. Her şeyi devletten beklememek lazım. Ben bu konuda elimden gelen yardımı göstermeye çalışıyorum” diye konuştu.

Vehbi Koç ödülle anıldı

Vehbi Koç Vakfı tarafından verilen Vehbi Koç Ödülü, önceki gece İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahibini buldu. 100 bin dolarlık ödüle bu yıl, sağlık alanında gösterdiği üstün hizmet ve başarı dolayısıyla Prof. Dr. Turgay Dalkara layık görüldü. Sanat ve iş dünyasından seçkin isimlerinin yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, ıstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de katıldığı törende Dalkara’ya ödülünü, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel takdim etti. Vehbi Koç’un da anıldığı törende bir konuşma yapan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ise Vehbi Koç Vakfı’nın sağlık, eğitim ve kültür alanlarındaki projelerle Türkiye’nin sosyal yapısının ve demokrasinin gelişmesine önemli katkılar sağladığını belirtti.

Şoförüm arkada oturur

İşadamı Ali Ağaoğlu ile oyuncu sevgilisi Petek Ertüre, önceki gece Trabzon’un kurtuluş günü nedeniyle Beylerbeyi’ndeki Trabzon Kültür Derneği’nde düzenlenen yemek davetine katıldı. Lüks otomobil merakıyla bilinen Ağoğlu, bu tutkusu hakkında ilginç bir açıklama yaptı: “Çocukluğumdan beri iyi arabalara bindim, iyi arabalar kullandım. Boş zamanlarımda araba kullanmayı çok seviyorum. şoförüm var ama arkada oturuyor, çünkü arabamı kendim kullanıyorum.”

Hasman’ın objektifinden

Black&White Masters partilerinin bu haftaki durağı Ortaköy’deki Blackk’di. Ünlü fotoğrafçıların eserlerinin sergilendiği partide bu kez Merve Hasman’ın fotoğrafları yer aldı. Organizasyonunu Hediyeniz Var adlı şirketin sahipleri Tuba Peksayar ile Işıl Sarraf’ın gerçekleştirdiği davete katılanlar arasında Alinur Velidedeoğlu da vardı. Velidedeoğlu, mekâna pembe renkli Cadillac’ıyla geldi.

Sabaha kadar eğlence

Tuba Ünsal, dört yıllık eşi Ebru Algım’dan geçtiğimiz hafta tek celsede boşanan sevgilisi Murat Pilevneli ile önceki gece Blackk adlı mekandaydı. Sevgililer, sabahın ilk ışıklarına kadar gece kulübünde eğlendi.

Kotil’den sergi

İtalyan restoran zinciri Piola, dünyanın dört bir yanındaki şubelerinde geleneksel hale getirdiği sergi etkinliklerine Türkiye’de de start verdi. Ve genç sanatçı Müjde Kotil’in “L’aurora” adlı sergisi, Taksim’deki Point Hotel Barbaros’da ziyarete açıldı. Kotil’in eserleri, 7 Nisan’a kadar burada görülebilecek.

Yazının devamı...

Avustralya’dan ısıtıcı getirtti

Çetin, bahçeyi ısıtmak için de Avustralya’dan müzik kolonları görünümünde ısıtıcı getirtti. Isıtıcıları internetten sipariş verdiğini söyleyen Ersoy Bey, aralarında Adnan Polat, Osman Çarmıklı, Can Ataklı, şefik Öztek, Can Akçay ve Mehmet Germiyanlıgil’in de bulunduğu Park şamdan müdavimlerinin burada rahatlıkla purolarını içtiklerini söyledi.

Ergani, Sortie’nin işletmecisi oldu

Türkiye’nin en popüler gece kulüplerinden Kuruçeşme’deki Sortie, yaza ses getirecek transferlerle girmeye hazırlanıyor... Mekânın sahipleri Erol ve Varol Kaynar kardeşler, eğlence hayatının ünlü ismi Emre Ergani’yle işbirliği yaptı. 10 yıldır yaz sezonunu Bodrum’da geçiren Ergani, yıllar sonra ilk kez ıstanbul’daki bir mekânı işletecek. Kaynar kardeşlerle el sıkışıp Sortie’nin işletmesini üstlenen Ergani, Nişantaşı’ndaki Biber Bar ve Kuruçeşme’deki Blackk’i de bu mekânın içine taşıyacak. Ayrıca ünlü JD Suat Ateşdağlı da burada müzik yapacak.

51 oldu

Sema Çelebi, yeni yaşını önceki gece Longtable’da kutladı. Geceye Belma Simavi, Mehmet Birgen, Fulya-Eşref Cerrahoğlu, Feryal-Kemal Gülman, Rüksan-Mehmet Ürgüplü ve Nihal-Mehmet Cansun gibi Çelebi’nin yakın dostları katıldı. Gece kulübündeki şovu ilgiyle izleyen, kimi zaman da gösteriye ortak olan arkadaşlarının aldığı hediyeler, 51 yaşına giren Sema Hanım’ın otomobiline sığmadı.

Düğün Los Angeles’da

Hayriye-Nihat Koç çiftinin kızları Buket Koç, önümüzdeki hafta Los Angeles’da Burak Terzioğlu ile evlenecek. Endüstri mühendisi Buket Koç ile ekonomist Burak Terzioğlu için önceki gece Al Jamal’de bekarlığa veda gecesi düzenlendi. Organizasyonunu Organize Düşler’in sahibi Aylin Yangın’ın yaptığı gecede geline kına da yakıldı. Bekarlığa veda gecesinin sürpriz konuğu ise rock’çı Mişa’ydı...

Uluç’un eserleri satışta

Geçtiğimiz ay vefat eden Türk çağdaş sanatının en önemli ressamlarından Ömer Uluç’un eserleri, Beyaz Müzayede’de satışa sunuluyor. 27 şubat’ta gerçekleşecek müzayedede, sanatçının dokuz eseri açıkartırmaya çıkacak. Beyaz Müzayede Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Karadeniz, “27 şubat’ta 11’inci Beyaz Müzayede’yi gerçekleştireceğiz. Çıtamızı her müzayedede biraz daha yükseltmek için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

Albümü Türkiye’de

Müzisyen Seda Bağcan’ın geçtiğimiz kasım ayında Avrupa’nın birçok ülkesinde piyasaya çıkan albümü “Sunrise”, kısa sürede müzik listelerine girmeyi başardı. Bağcan’ın yoga ve meditasyonda kullanılan mantra müziğiyle Türk ezgilerini sentezlediği albümü, Avrupa’daki başarısının ardından bu hafta Türk dinleyicilerle de buluşacak. Bu arada Bağcan’ın dünyaca ünlü şarkıcı Tina Turner’la mantra tarzında iki albüm yapmaya hazırlandığını da belirteyim.

Yardım defilesi

Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’nın, şişli’de açmaya hazırlandığı yeni hastanesine katkı sağlamak amacıyla 8 Mart’ta Grand Hyatt İstanbul’da bir defile düzenlenecek. Modacı Mehmet Köymen, 2010 ılkbahar-Yaz Houte Couture 20. Yıl Defilesi’ni hastane yararına, hiçbir ücret almadan gerçekleştirecek. Önceki gün defile için bir tanıtım daveti düzenlendi. Davete, vakfın kurucusu ve başkanı Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu’nun yanı sıra eski Türkiye güzellerinden Banu Sağnak, bir dönemin unutulmaz mankenlerinden Funda Güngör, Mine Manavoğlu ve Mehmet Köymen de katıldı. Köymen, “Defilenin takı sponsorluğunu Yeşim Salkım’ın sahip olduğu www.byyesimsalkim.com üstlendi. Salkım, açıkartırmada satılması için vakfa bir de takı bağışladı” dedi. Modacı, defilenin finalinde Yeşim Salkım’ın kızı Gizem’in gelinlikle podyuma çıkacağını da belirtti.

Alışveriş zamanı

Sunucu Özlem Yıldız, geçtiğimiz gün oğlu Demir’i de alıp alışverişe çıktı. Anne-oğul, ıstinye Park’a gidip mağazaları gezdi. Alışveriş merkezine akşamüstü Yıldız’ın anne ve babası da geldi. Aile, hep birlikte alışverişe devam etti.

Önal tarzı

Tüm dünyada ‘Sahne Canavarı’ adıyla ün yapan Vicky Jackson, renkli şovuyla önceki gece Longtable’daydı. Jackson’ın gösterisini izleyenler arasında Özlem Önal da vardı. “Vicky Jackson’ı New York’ta birkaç kez izlemiştim. Hazır ıstanbul’a gelmişken, bir kez daha görmek istedim” diyen Önal, saks mavisi deri montu, taytı ve dizüstü çizmeleri ile gecenin en çok dikkat çeken isimlerinden biriydi.

Yazının devamı...

Fulya Hanım’a sürpriz

Gecede en çok merak edilen, eşi için mekânı kapattıran Fatih Terim’in ona ne hediye aldığıydı. Terim’in, Fulya Hanım’a çok şık ve pahalı bir gerdanlık hediye ettiği konuşuldu.

Dedesi gelmedi

Halis Toprak’ın kızı Sevgi Toprak ile Alper Tunga, oğulları Cem’in doğum gününü, önceki gün Mohini’de kutladı. Minik Cem’in yaş günü partisine dedesi Halis Toprak’ın katılmadı.

Koleksiyonculara özel

Vogue Türkiye, yarın piyasada olacak. Dergi ekibi, Türkiye’de Vogue koleksiyonu yapan takipçiler için özel bir baskı hazırladı. Vogue Türkiye’nin ilk sayısından 1000 adet dergi, özel olarak numaralandırıldı. Numaralı baskılar, bugün ıstinye Park’ın markalar sokağındaki Vogue noktasında satışa sunulacak.

Çok moda

Ayşe ve Ece Ege kardeşlerin tasarımcılığını yaptığı, Aydın Ayaydın’ın sahibi olduğu “Machka” markasının 2010 İlkbahar-Yaz koleksiyonu vitrinleri süslemeye başladı. Kreasyonda en çok, üzerinde sarı renkte puantiyeler olan siyah elbise rağbet gördü. Bu modeli ilk giyenlerden biri de Serra Tokar oldu. Tokar, üç gün önce yeni elbisesiyle Bebek’te gezerken görüntülendi. “Bal” filmiyle Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun yazar eşi Leyla İpekçi de ödül törenine aynı model elbiseyle katıldı.

TİKAV için sahnede

Türkiye ınsan Kaynakları Vakfı (TıKAV), 11’inci yılını ünlü piyanist Anjelika Akbar’ın “ıçimdeki Türkiyem” adlı konser serisiyle kutluyor. Konserlerin ilki, geçtiğimiz akşam Ankara’da gerçekleşti. ış ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren geceye ayrıca Avusturya Büyükelçisi Dr. Heidemaria Gürer, Kanada Büyükelçisi Mark Bailey, Filipinler Büyükelçisi Pedro Chan, Arjantin Büyükelçisi Ezequiel Martin Barakat, Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, eski Devlet Bakanı Kasım Gülek’in kızı Tayyibe Gülek, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TıKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Akın ile TıKAV Yönetim Kurulu Başkanı şafak Akın katıldı.

Çifte kutlama

Ar Dış Ticaret’in sahipleri Özalp-şule Argüder çifti, Libya’daki Radisson SAS Otel’in halı ve duvar kağıdı uygulamalarını bitirip, Azerbaycan-Bakü’deki Badamdar Otel’in duvar kağıdı uygulamasına başladı. Çift, önceki gün Fulya’daki işyerlerinde hem meslek hayatlarındaki başarılarını hem de kızları Özge Argüder’in yeni yaşını kutladı...

Bodrum’da otel açıyor

Mehmet-şehnaz Tuna çifti, yazın Bodrum’da otel açacak. Çift, Sedat Akdeniz ile ortak açacakları butik otelin, Bodrum Rixos Otel’in yanındaki koyda bulunduğunu belirtti. Etiler şamdan’ın da sahibi olan Tuna, mekânın taşınacağı haberleri hakkında ise şunları söyledi: “Hayır, şamdan taşınmıyor. Bina, Hatice-Faruk Süren çiftinin. Ev sahipleri burayı satarsa ve benden çıkmam istenirse çıkarım. Ama 2011’e kadar kontratım var.”

Duru’nun hayatını değiştiren şarkılar

Joy Turk ile Salomanje, “Hayatımı Değiştiren şarkılar” adlı geceler düzenlemeye hazırlanıyor. Her ay bir ünlünün konuk olacağı gecede, o sanatçının yaşamında önemli yer tutan şarkılar çalınacak. “Hayatımı Değiştiren şarkılar”ın ilk konuğu Nükhet Duru olacak. Ünlü sanatçı o gece sevilen şarkılarını seslendirecek.

Reina’da davet

Deniz-Firuz Kurbanzade çifti, Reina’da bir davet vermeye hazırlanıyor. “Geçmiş Suadiye’de Aşk” adlı kitabıyla adından söz ettiren Deniz Hanım, kitabının Yunanistan’da da basılması şerefine 17 Mart’ta vereceği davette, yaklaşık 150 arkadaşını bir araya getirecek. Kurbanzade, geceye katılan dostlarına ayrıca imzalı kitabını hediye edecek.

Yazının devamı...

Portakal’ın damat adayı

Genç çift, şimdilik aşklarını gözlerden uzak yaşamak istiyor. Maya Hanım, geçtiğimiz hafta askere giden sevgilisi ile neredeyse her gün telefonda konuşarak hasret gideriyor.

Oyun kazası

Feraye Tanyolaç, önceki gün minik oğlu Kaya’yı da alıp ıstinye Park’a gitti. Bir kafede yemek yiyen anne-oğul daha sonra mağazaları gezdi. Bu sırada Kaya’nın elinin bandajlı olduğu dikkat çekti. Tanyolaç, “Kaya’nın eli iki haftadır bandajlı. Oyun oynarken düşüp, bileğini incitti. Ciddi bir şey yok” diye konuştu.

Ağlatan gala

Orhan Tekeoğlu’nun, “ıfakat: Uçuruma Yürüyen Kadınlar” adlı belgeselinin galası, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı.Sponsorluğunu Ali Ağaoğlu’nun üstlendiği gecede Orhan Tekeoğlu, eşi Nurdan Tümbek Tekeoğlu ile birlikte davetlileri kapıda karşıladı. Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın da katıldığı galada belgeseli izleyen birçok isim, gözyaşlarına boğuldu.

Atilla Bey dertli

Neslihan Taki ile aşk yaşayan Atilla Donat, şu sıralar biraz dertli... Bunun nedeni ise Taki ile son birkaç haftadır aralarının limoni olması... Atilla Bey, önceki gece bir davette Hale Dicleli ile bir araya geldi. Eski dostunu bulmuşken, sıkıntısını da dile getirdi. Dicleli’ye “Neslihan’ın gönlünü nasıl alırım?” diye soran Donat, arkadaşından tavsiyeler aldı...

Nişanlılar alışverişte

7 şubat gecesi Nişantaşı’ndaki Park şamdan’da nişan yüzüklerini takan Emir Tamer ve Mina Somer’e geçtiğimiz gün ıstinye Park’ta rastladım. Yemek yedikten sonra sinemaya giren çift, çıkışta ise kısa bir alışveriş turu yaptı. Emir Bey, Polo Ralph Lauren’den uzun zamandır gardırobuna katmak istediği modelde bir yelek satın aldı.

Baş başa

Kaya oteller zincirinin sahibi Burak Kaya, önceki gün eşi Yasemin Hanım’la ıstinye Park’taydı. Cavit Çağlar’ın kızı Yasemin Çağlar ile geçtiğimiz yıllarda evlenen ve bir çocuk sahibi olan Kaya, o günü eşiyle baş başa geçirdi. Önce Günaydın Steak House’ta yemek yiyen çift, ardından sinemaya girdi.

Parti zamanı

A46 Organizasyon, ses getirecek yeni bir parti hazırlığında... şirket, 26 şubat gecesi Esma Sultan Yalısı’nda görkemli bir parti organize etmek için kolları sıvadı. ıstanbul sosyal hayatının ünlü isimleri ve seçkin simalar için birbirinden renkli şovlar hazırlandı. Ortaklardan Tuvana Büyükçınar gecenin sürprizinin ise Oscar törenlerinin vazgeçilmez DJ’lerinden Ravi Drums olacağını söyledi. Oscar ödüllü “Slumdog Millionaire” filminin de müzik yapımcıları arasında yer alan Ravi, DJ performansı ve perküsyon şovu ile davetlilere keyifli bir gece yaşatacak.

Güneş gözlüğü aldı

Arzu Sabancı da geçtiğimiz gün ıstinye Park’taydı. Bottega Veneta adlı mağazaya giren Arzu Hanım, buradan güneş gözlüğü satın aldı. Mağaza yetkilileri, Sabancı’nın bu gözlüğü bir hafta önce sipariş verdiğini belirtti.

Deşarj oldu

Tuba Peksayar ve arkadaşı Işıl Sarraf, kurdukları şirketle danışmanlık, halkla ilişkiler ve organizasyon alanında kısa sürede adlarından söz ettirmeyi başardı. Önceki gece bir fırsat yaratıp dışarı çıkan Peksayar, arkadaşları Jale-Ercan Usal çiftiyle Kuruçeşme’deki El Beso adlı bara gitti. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenen Tuba Hanım, “Haftaya deşarj olmuş bir şekilde başlayacağım” diye konuştu.

Sevgilim değil dostum

Esin Maraşlıoğlu ’na geçtiğimiz hafta Ortaköy’de rastladım. Anjelique’de dostlarıyla eğleniyordu. Gecenin sonunda arkadaşı Hasan Dağcı onu Baltalimanı’ndaki evine bıraktı. Maraşlıoğlu, ünlü işadamı için “Sevgilim değil, çok iyi dostuz” dedi.

Maki’ye Mustafa Toner imzası

Bodrum-Türkbükü’ndeki Maki’nin sahibi Melek Manisalı, geçen yaz Avusturya Lisesi’nden sınıf arkadaşı Ayşegül Dinçkök ile ortak olmuştu. ıkili, bu yaz için işletmeyi Zafer Tarlan’a emanet etti. Türkbükü’ndeki Ship a Hoy’un sahibi Tarlan ve ortağı Cemal Yarar, otelin çehresini değiştirmesi için ünlü mimar Mustafa Toner ile anlaştı.

Yazının devamı...

Bebek şenlendi

İşte ünlülerin gözdesi haline gelen semtten renkli manzaralar...
Cenker TEZEL

Telaşlı

Yonca Ebuzziya da güneşli havayı görünce kendini Bebek sahiline atan isimler arasındaydı. Uzun süre cep telefonuyla konuşan Yonca Hanım, telaşlı görünüyordu...

Gündüz şıklığı

Lucca Bar’a giden Serra Tokar, burada arkadaşları Dilara Endican ve Kaya Ersu ile karşılaştı. Serra Hanım, ünlü bir modaevinin 2010 ilkbahar koleksiyonuna ait elbisesiyle çok şık görünüyordu...

Ferrari’li Ferrari

Beşiktaşlı defans oyuncusu Matteo Ferrari de Bebek’teydi. Futbolcu, beyaz renkteki Ferrari’si ile güzel havanın tadını çıkardı.

Fotoğrafladı

Biricik Suden aile dostlarıyla Bebek’te buluştu. Biricik Hanım, gruptaki bebeğin bol
bol fotoğrafını çekti.

Özlemiş

Derin Mermerci, ablası Yosun Reza’nın çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle iki aydır New York’taydı. Geçtiğimiz hafta ıstanbul’a dönen Derin Hanım, önceki gün erkek arkadaşı Tolga Egemen’le Bebek’e gitti...

Fal baktı

ışletmeciliğini yaptığı ıstinye Park’taki Bej Cafe’nin birinci yılını özel bir partiyle kutlayan Lal Dedeoğlu, bir arkadaşıyla Bebek Kahve’de buluştu. Dedeoğlu, arkadaşının falına da baktı.

Oğluyla gezmede

Doluca şarapları’nın patroniçesi Sibel Kutman’la önceki gün Bebek’te karşılaştım. Güneşli havayı fırsat bilen Sibel Hanım, iki yaşındaki oğlu Baran’la gezmeye çıkmıştı. Anne-oğul, güzel havanın tadını birlikte çıkardı.

Kayak keyfi

Avrupa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Talip Emiroğlu, geçtiğimiz hafta sonu ailesiyle birlikte Uludağ’daydı. Kayak yapan aile iki günlüğüne geldikleri Uludağ’ı çok beğendiklerini söyledi.

30 yıllık şamdan taşınıyor
ıstanbul’un en ünlü gece kulüplerinden şamdan, 30 yıldır hizmet verdiği Etiler’deki binasından taşınıyor.
şamdan’ın sahibi Mehmet Tuna, bahçe içindeki üç katlı binanın sahibi kirayı artırmak isteyince yeni mekân aramaya başlamış.
Boşalacak binanın sahibi ise emlak-
çılar vasıtasıyla, şişhane’de açtıkları Public ile adlarından söz ettiren Ayşe-Taner Kucuroğlu çiftine teklif götürmüş.
Public demişken, bu mekânla ilgili bir gelişmeyi de duyurayım. Kucuroğlu çifti, Erol ve Varol Kaynar kardeşler ile el sıkıştı. Public artık yaz aylarında Sortie’nin içinde hizmet verecek...

Sohbet zamanı

Bebek’teki Lucca Bar’ın samimi ortamı, iki farklı masada oturan isimleri yan yana getirdi. Zeynep Tokuş’tan geçtiğimiz yıl boşanan jinekolog Alp Nuhoğlu, arkadaşlarıyla kahvaltı eden Sibel ılkiz’le bir araya geldi. ılkiz ve Nuhoğlu’nun sohbetleri dakikalarca sürdü...

Mina ve Merve her şeyim
Nurettin Hasman, 52’nci yaş gününü önceki akşam Kuruçeşme’deki El Beso’da kutladı. Indra-Adnan Taşpınar’ın sahibi olduğu mekândaki kutlamaya, Tuğba Peksayar, Pelin Akad, Emek Külür, Melisa Çakarlar, Gülden-Galip Bilgin, şebnem Işık, Sermet Severöz, Yurdal-Ivana Sert, Leyla Bilginel, Ethem Postacı, Melis Murathanoğlu da katıldı. Doğum günü pastasını ikiz kızları Mina ve Merve ile kesen Nurettin Hasman, kızlarını her şeyden çok sevdiğini söyledi ve “Onlar benim her şeyim” dedi.

Hollywood ünlülerinin seçimi Türkiye’de
1923 yılında kurulan spor giyim markası Hummel, Türkiye pazarına da girdi... Hummel, son dönemde özellikle ayakkabıları ile fenomen haline geldi. Markayı ülkemize getiren ise Akbulut Tekstil’in ortakları Kazım ve Zeynel Akbulut ile Deniz Erda oldu. Geçtiğimiz gün ülkemizde yapılan tanıtım toplantısına, Hummel satış direktörü Olav Funderud de katıldı.

Saçlar ağardı

Fuji Film’in Türkiye mümessili Mehmet Garan, geçtiğimiz ay 19 yıllık eşi Zeynep Hanım’dan resmen boşanmıştı. Evliliği tek celsede bitiren Mehmet Bey’e önceki gün Bebek’te rastladım. Dostlarıyla uzun süre sohbet etti, daha sonra semtten ayrıldı. Bu arada uzattığı saçlarının iyice beyazladığı
dikkatimi çekti...

Rumeli Geceleri başladı

Mövenpick Hotel ıstanbul’daki “Buzuki Orhan ile Rumeli Geceleri”nin ilki, geçtiğimiz cuma günü gerçekleşti. Geceye, elit isimler büyük ilgi gösterdi. Oktay-Deniz Malkoç, Neslihan-Ahmet Kozanoğlu, ünlü avukat Okan Fenercioğlu ve eşi Nuray Hanım’ın da aralarında bulunduğu seçkin simalar, Gül Ergi’nin organize ettiği, Yunan şefin servis yaptığı gecede Buzuki Orhan ve ekibiyle eğlendi.

Quick China’ya danışman oldu
Aydın Samanlı, eşi Ruhsim Hanım’la birlikte danışmanlık şirketi kurdu. Otel, restoran ve kulüp işletmelerine danışmanlık hizmeti veren Samanlı çifti, son olarak Nişantaşı’ndaki Quick China’yı müşterileri arasına kattı. Berna-Mesut Yılmaz çiftinin oğulları Hasan ve Yavuz Yılmaz’ın da ortakları arasında olduğu Quick China’nın danışmanlığını üstlenen Ruhsim-Aydın Samanlı, yoğun bir tempoda çalıştıklarını söylüyor.

Yazının devamı...

Çırağan’da yıldızlar geçidi

Halk oylamasıyla belirlenen Pal FM Müzik Ödülleri, 20 ayrı kategoride sahiplerine dağıtıldı. Ev sahipliğini Palmali şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov’un yaptığı gece, siyaset, iş ve sanat hayatının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Seray Sever’in sunuculuğunu yaptığı gecede, ENBE Orkestrası sahneye çıktı.

ÖDÜL KIRILDI

Eurovision temsilcimiz Manga, gecede iki ödüle birden layık görüldü. şehir dışında konserleri olduğu için geceye katılamayan grubun ödülünü, menajerleri Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın elinden aldı.
Bu sırada yaşanan küçük bir kaza nedeniyle cam ödüllerden biri yere düşerek kırıldı. Kısa süren şaşkınlığın ardından ödüllerin dağıtılmasına devam edildi.

ÜÇ ALBÜM BİRDEN

Törene kadife mini elbisesiyle katılan Ajda Pekkan, “Resim” adlı single’ı ile En ıyi Single ödülünü aldı. Pop Müziğin Kraliçesi Ödülü’ne de layık görülen sanatçı, yeni albüm müjdesi verdi: “Bir yıl içinde caz, pop ve Türk sanat müziği konseptli üç ayrı albüm çıkaracağım.”

HÜLYA MUTLU ETTİ

Oğuzhan Koç ile düet yaptığı “Giden Günlerim Oldu” şarkısıyla En ıyi Düet ödülünü alan Gülben Ergen, yeni bir albüm çıkarmayı düşünmediğini söyledi. Hülya Avşar, Uludağ’dan ıstanbul’a dönerken Ergen’in şarkılarını dinlediğini Twitter’ında yazmıştı. Bunun kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ergen, “Hülya, ayağına platin takılı bir fotoğrafını gönderdi” dedi.

SILA’NIN HAYALİ

 “En ıyi Kadın Sanatçı” ödülünü alan Sıla, Çağan Irmak’ın filminde rol almak istediğini söyledi ve “Oyunculuğumu benim dışında herkes çok beğeniyor. Yine de ileride bir projede yer alabilirim” dedi.
“Enerji” adlı albümüyle müzik listelerinde boy gösteren Ayşe Özyılmazel de törendeydi.
Özyılmazel, sevgilisi Murat Dalkılıç’ın ödül aldığı geceye mini bir elbiseyle katıldı.

KÜSLER BİR ARADA

Ödül töreni, küsleri
de aynı mekanda buluş-
turdu. Elif Güvendik, arasının bozuk olduğu Orhan Gencebay’la yan yana gelmemeye özen gösterdi.
Güvendik, Gencebay’la ilgili sorulara “O kişiyle sık sık göz göze geldik, hatta benimle konuşmaya bile yeltendi ama nafile... Bir daha onunla diyaloğa girmem” yanıtını verdi.

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

Kadın Sanatçı: Sıla
Erkek Sanatçı: Murat Boz
Grup: Hepsi
şarkı: Manga “Dünyanın Sonuna Doğmuşum”
Albüm: Burcu Güneş “Sihirbaz”
Single: Ajda Pekkan “Resim”
Klip: Yalın “Ah Be Kardeşim”
Rap Albümü: Sagopa Kajmer “şarkı Koleksiyoncusu”
Rap Sanatçısı:  Sagopa Kajmer
Canlı Performans Pop Kadın: Ziynet Sali
Canlı Performans Pop Erkek: Murat Dalkılıç
Canlı Performans Rock: Manga
Çıkış Yapan Sanatçı: Mustafa Ceceli
Cover: Yıldız Usmanova-Yaşar “Seni Severdim”
Düet: Gülben Ergen-Oğuzhan Koç “Giden Günlerim Oldu”
Dizi Müziği: Haydut “Kendin Ol Yeter” (Deniz Yıldızı dizisi)
Söz-Beste: Soner Sarıkabadayı
Aranjör: Suat Aydoğan
Pop Müziğin Kraliçesi Ödülü: Ajda Pekkan
Pal FM Özel DJ Ödülü: Nilüfer

Celal Çapa anjiyo olacak
şebnem-Celal Çapa çifti, geçtiğimiz hafta Hong Kong’a uçmuş, ancak seyahatleri sorunlu başlamış ve Celal Bey 17 saat süren yolculukta rahatsızlanmıştı. Öğrendiğime göre seyahate çıkmadan bir gün önce kalp doktoruna giden Celal Bey, anjiyo olmak istediğini söylemiş, doktoru ise ona birkaç farklı ilaç vermiş. Uzun uçak yolculuğu ve aldığı ilaçlar, Çapa’da ishal ve kusmaya yol açmış. ıstanbul’a önceki gün dönen Çapa’nın ilk işi yeniden doktoruna görünmek olmuş. Doktoru, Celal Bey’in önümüzdeki ay anjiyo olmasını uygun görmüş...

Dünya markası

CNR Fuar alanında devam eden Boat Show’da Stella Kant ve kızı Daliah’ın da stantları bulunuyor. Anne-kız, burada ıtalyan deniz dekorasyonu markası Giovanna Locatelli’nin ürünlerini sergiliyor. Daliah Kant, ürün yelpazelerine ekledikleri Giovanna Locatelli’nin uluslararası denizcilikte bilinen ve güvenli bir marka olduğunu söylüyor.

Derbide tribünde

Yarın ınönü Stadı’nda oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisini BJK Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Hanım da statta izleyecek. Revna Hanım, böylesine önemli bir karşılaşmada eşine destek olmak amacıyla tribünde yer alacağını söyledi.

Nişanlılar gezmede

Geçtiğimiz hafta Park şamdan’da nişan yüzüklerini takan Emir Tamer ve Mina Somer’e önceki akşam Kanyon’da rastladım. Alışveriş merkezine yemek için geldiklerini söyleyen çift, yemeğin ardından sinemaya girdi.

Yazının devamı...

Arnettler’de ikinci evlat şoku

3 yıl önce ıstanbul’da görevdeyken David Arnett ve eşi Vivi Hanım, kızları Heather’i kaybetmişti. Helikopter pilotu olan kızları Heather, görevli olduğu Hamburg’ta ölü bulunmuştu. Vivi-David Arnett çiftinin geçtiğimiz hafta ise oğulları Nathan New York’ta ölü bulundu. Duyduklarım üzerine Arnett çiftinin ıstanbul’daki kadim dostlarından olan Ebru Sanver’i aradım. Sanver olayı doğruladı. Geçtiğimiz hafta Vivi Arnett’den aldığı mail’le olayı öğrendiğini, ardından telefonla konuştuğu Arnett çiftinin çok üzgün olduklarını söyledi.

50. Yıl Fazıl Say ile kutlanıyor

Kültür Koleji 50. yılını sanat etkinlikleriyle kutlamaya devam ediyor. Kutlamalar kapsamında bu kez sahne alacak olan isim, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say. 23 şubat gecesi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek konserde Fazıl Say’a Moldovyalı keman virtüözü Patricia Kopatchinskaja eşlik edecek. Kültür Koleji’nin sahibi Gül-Fahamettin Akıngüç çifti, Bach ve Gershwin’den çeşitli eserleri seslendirecek olan Fazıl Say’ın, Ravel, Bartok, Manuel de Falla’nın eserlerini de Kopatchinskaja ile birlikte yorumlayacaklarını söyledi.

Elmadağ’ın müdavimi

Güler Yiğit, önceki gün ıstinye Park’taydı. Ünlü mücevher mağazalarını dolaşan Yiğit, hayat arkadaşı Halil Değer’le birlikte o gece dostlarını Taksim’de yeni açılan Elmadağ Meyhanesi’nde ağırlayacağını söyledi.

Kızım yanımdaydı

Modacı Esin Maraşlı-oğlu’nun geçtiğimiz hafta doğum gününü Londra’da Bentley Otel’de tek başına kutladığını yazmıştım. Bu haber üzerine Maraşoğlu telefonla aradı. Doğum gününde yalnız olmadığını, Londra’da eğitimini sürdüren kızı Melissa Mızraklı ve dostları Nihat Odabaşı’nın da aralarında bulunduğu arkadaş grubuyla şehrin ünlü gece kulüplerinde yeni yaşına girdiğini belirtti.

Güney Afrika yolcusu

Ünlü organizatör ve yapımcı Besim Kazado, önümüzdeki hafta Güney Afrika’ya gideceğini söyledi. Güney Afrika’da yaşayan Yüksel Uzel’i evinde ziyaret edeceğini söyleyen Kazado, “ıyi bir tatil olacak” dedi.

Boşanmayı kutladılar

Tuba Ünsal’ın 5 aydır flört ettiği Murat Pilevneli üç gün önce, 4 yıllık eşi Ebru Algım’dan resmen boşandı. Ünsal ve Pilevneli’ye önceki gün Nişantaşı’nda rastladım. Birlikte yedikleri akşam yemeğinden dönen çift, Murat Pilevneli’nin evine girdi.

Pavyonu sevdiler

Cenk Eren’in sahneye çıktığı Etiler’deki My Pavyon’un önceki gece konukları arasında Özlem Yıldız ve eşi Sinan Serter de vardı. Çift, Eren’in sıkı bir fanatiği olduklarını, nerede sahneye çıkarsa izlemeye mutlaka gittiklerini belirtti.

Sanchez Club360’da

Grammy ödüllü DJ Roger Sanchez, bu gece Club360’da çalacak. Mekanın sahipleri, “2010 yılının en özel organizasyonlarından biri olacak. Sanchez’in performansı ıstanbul’u sallayacak” diye konuştu.

Bej 1 yaşında

Lal Dedeoğlu’nun işletmeciliğini üstlendiği, ıstinye Park’taki Bej Cafe, önceki gece verilen bir davet ile 1’nci yaşını kutladı. Aralarında Meltem Cumbul, Okan-şirin Bayülgen, Ebru Akel-Abdullah Oğuz, Serra Tokar ve Nurettin Hasman gibi sanat ve sosyal hayatın tanınmış isimlerinin de bulunduğu davetlilerin katıldığı parti gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Partiye Yaşar Gaga’yla kol kola gelen oyuncu Meltem Cumbul, parti bitimine kadar bol bol dans etti.
Partiye tek başına gelen Serra Tokar’ı mekanı terk ederken Tahsin Çiftkurt yolcu etti. Serra Hanım’ın arkadaşı Aslı Çetiner’in eski eşi olan Tahsin Bey, Tokar’a arabasına kadar eşlik etti. Partiye tek başına katılan Nurettin Hasman’la ise arkadaşı Emine Tuksavun yakından ilgilendi.

Caneroğlu’nun alışveriş turu

Gerç oyuncu Hale Caneroğlu, önceki gün ıstinye Park’a geldi. Caneroğlu, bir ayakkabı mağazasında uzun süre ayakkabı denedi. Mağaza çıkışı gazetecileri fark eden Caneroğlu hızla oradan uzaklaştı.

 

Yazının devamı...

Sevgilisi eşinden boşandı

Galerist’in sahibi olan Murat Bey, 4 yıllık eşi Ebru Algım’dan ayrıldı. 3 yaşında bir kızları olan çiftin evlilikleri, önceki gün çıktıkları ilk mahkemede tek celsede sona erdi. Murat Bey, Tuba Ünsal ile aşk yaşamaya başladıktan sonra boşanma kararı almış, ızmir Amerikan Kız Koleji mezunu olan Ebru Algım da boşanma isteğini olgunlukla karşılamış. Pilevneli’ye yakın çevreler, Murat Bey’in Tuba Ünsal ile ağustos ayının sonunda evlenmeyi planladığını konuşuyor.

Gelenekten Çağdaşa

ıstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında  düzenlenen “Gelenekten Çağdaşa” adlı sergi önceki gün ıstanbul Modern Sanat Müzesi’nde açıldı. Bülent-Oya Eczacıbaşı çiftinin ev sahipliği yaptığı açılışa elit isimler katıldı. Güler Sabancı, tüm sergiyi gezerken, sergi sonuna kadar kendisine eşlik eden kreatörden bilgi adı. Sergiyi gezen isimler arasında Leyla Alaton, ıdil Lüleci ve Ertuğrul Hataylı da vardı.

Ana-oğul yemekte buluştu

Ayşegül Germir boşandığı eşi Nejat Cinisli’den olan oğlu Tolga Cinisli ile geçtiğimiz gün yemekte buluştu. Ana-oğul City’s alışveriş merkezinin içindeki College Joke’da baş başa yemek yedi.

Bastonla yürüyor

Aslı Başar, geçtiğimiz ay evde perdelerini asarken düşmüş ve ayak bileğini incitmişti. Görünmez kaza sonunda doktora gitmeyen, eşi Altuğ Başar ile Uludağ’a gidip kayak yapmayı tercih eden Aslı Hanım’ın tendonları zedelenmiş. Altuğ-Aslı Başar çiftine önceki gece bir sergi açılışında rastladım. Aslı Hanım, bir haftadır baston yardımıyla yürüdüğünü söyledi.

ıfakat’ın galası

Gazeteci Orhan Tekeoğlu, Karadeniz kadınının doğumdan ölüme kadar devam eden sancılı yaşamını, Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Taşören köyünde yaşamış ve faili meçhul bir cinayete kurban gitmiş ıfakat’ın yaşamından yola çıkarak belgesel yaptı. “ıfakat: Uçuruma Yürüyen Kadınlar” adlı belgeselin galası bu gece Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak.

Asmalımescit’deki Hardal

Asmalımescit’te “Hardal” adlı yeni bir mekan açıldı. Uğur Karabayır’ın işletmeciliğini üstlendiği mekan, her damağa hitap eden mönüsü ile dikkat çekiyor.

Sevgiliye çiçek

Osman Merzeci ve sevgilisi Melis Murathanoğlu’na önceki gece Nişantaşı’nda rastladım. Biber Bar’dan çıkan sevgililer, kol kola yürüyordu. Yaz aylarında aile arasında yapılacak törenle evlenmeyi planlayan Merzeci ve Murathanoğlu’nun yanına bir süre sonra çiçekçi çocuk yaklaştı. Osman Bey müstakbel eşine bir gül alıp hediye etti.

Kız kardeşler alışverişte

Mina ve Merve Hasman kardeşler önceki gün Kanyon alışveriş merkezindeydiler. Kız kardeşler takı satan bir mağazadan kolye ve yüzük aldı.

Yazının devamı...