GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Merhamet ve vicdani duygularımız bugün üst seviyede

Aynı zamanda ortaklık yaptığınız işlerden pozitif sonuçlar elde edebiliriz. Ancak kariyer hayatında ise işler pek umduğumuz gibi gitmeyebilir.
Hemcinslerinizle olan rekabet bugün ortalığı biraz karıştıracağa benziyor. Burada yine sağduyulu davranan ve kendisine hakim olabilen kazanacaktır. Özel yaşamda ise aşk ve ilişkiler gezegeni işin içinde olduğundan bizler de sevgi konusunda kendimizi daha cazibeli hissedebilir ve görünüşümüze daha fazla dikkat edebiliriz.

Koç
Hem özel hem de çalışma hayatınızdaki iletişimlerinizde çekingen bir ruh haline bürünebilirsiniz. Bazı şeyleri artık söyleme duygunuzu bugün kontrol etmelisiniz. Doğru zamanı beklemelisiniz.

Boğa
Bugün ne kadar yalnız olduğunu hissedebilirsiniz. Yaşamınıza hareketlilik katmak amacıyla gerek sosyal medya iletişimlerinizi gerekse özel hayatınızdaki bazı çekincelerinizi cesaretle başlatma kararı alabilirsiniz.

İkizler
Aile içinde çözümleyemediğiniz bazı konulara ışık tutmanız gerekebilir. Hem sabrınızı hem de sükûnetinizi korumak durumundasınız. Özel yaşamda ise eş ya da sevgiliye destek vermeniz gereken durumlar yaşanabilir. Desteğinizi esirgemeyin.

Yengeç
İletişimlerinizde daha sağduyulu olmalısınız. Vicdan duygunuz ağır basabilir. İkilemler arasında kalabilir ve hangi yöne gitmek isteyeceğinize karar veremeyebilirsiniz. Bir dostunuza vereceğiniz yardım size kendinizi iyi hissettirecektir.

Aslan
Çalışma hayatınızda yeni bir ün kazanmak ve başarılarla adından söz ettirmek isteyenlerin başlangıç yapması için son derece önemli bir gün. Zira böyle bir kararsızlık yaşayanlar bugün mutlaka harekete geçmeli ve kendinizi göstermelisiniz.

Başak
Vicdan, merhamet ve sevgi duygularınız had safhada. Karşınızdaki kişiyle empati yapabilirseniz hem özel hem de sosyal ilişkilerinizde verimli bir gün yaşayabilirsiniz.

Terazi
Çalışma hayatınızla ilgili güvendiğiniz dostlarınızdan bazı yardımlar almanız karşılığında bugün işleriniz daha da kolay ilerleyebilir. Aynı zamanda onlara iş yükünüzle ilgili bazı sorumluluklar da vermeniz gerekebilir.

Akrep
Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde önemli ve güzel tanışmalar gerçekleşebilir. Tanıştığınız bu yeni kişilerle beraber yeni bir işi yürütme konusunda daha cesaretli ve kendinizi güven içinde hissedebilirsiniz.

Yay
Eğitimle ilgilenenler ve kendilerini akademik anlamda yetiştirmek isteyenler için bugün önemli fırsatlar gözükmektedir. Kariyerinizi sağlam bir yapıya taşımak ve kendinize ispatlamak istiyorsanız gelen teklifi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Oğlak
İletişim ve reklamcılık alanında kariyer yapan ya da eğitim alanında kendilerini yetiştirmek isteyen Oğlak’lar için bugün önemli fırsat çıkabilir. Önemli başlangıçlar ve görüşmelerin yapıldığı bugünü sonuna kadar değerlendirmelisiniz.

Kova
Finansal konularda yaşayacağınız bazı durumlar için borç almanız gerekebilir. Geçmişte yapılmayan bir ödemenin günü gelmiş veya unutulmuş olabilir. Aile içinde ise maddi durumdan kaynaklı bazı konuşmalar yapmanız ve birtakım kararlara vermeniz gerekecektir.

Balık
İkili ilişkilerde önemli şanslar ve fırsatların yakalanacağı bugünü sosyalleşmek adına değerlendirmelisiniz. Size gelen teklifleri reddetmeyin. Zira bazı konulardaki rahat tavrınız karşınızdaki kişiler tarafından yanlış anlaşılabilir.

Yazının devamı...

Eğer düşüncelerini düzene sokarsan hayatında geri kalan her şey yerini bulur

Gün geneline baktığımızda ay  bugün başak burcunda hareket edecek. İlerleyen saatlerde ise aşk ve güzellikler gezegeni olan Venüs ile bir kavuşum gerçekleştirecek. Merhamet ve vicdani duygularımız bugün hat safhada olabilir. Bunu yansıtırken aşırılık sergileyebiliriz. Çalışma ve özel yaşantımızda daha dürtüsel davranıp olayların ve kişilerin yaptığı hareketlerin arka planını araştırmak isteyeceğiz. Aynı zamanda ortaklık yaptığınız işlerden pozitif sonuçlanmalar alabilirsiniz. Ancak kariyer hayatında ise işler pek umduğumuz gibi gitmeyebilir. Zira hemcinslerinizle olan rekabet bugün ortalığı biraz karıştıracağa benziyor.  Burada yine sağduyulu davranan ve kendisine hakim olabilen kazanacaktır.

Özel yaşamda ise aşk ve ilişkiler gezegeni işin içinde olduğundan bizler de sevgi konularda kendimizi daha cazibeli hissedebilir ve görünüşümüze daha fazla dikkat edebiliriz. Aynı zamanda yaşamınızda bazı gizli saklı olayların açığa çıkması da  an meselesi gibi gözükmektedir. Şüphelendiğiniz ve ispatlayamadığınız birtakım konular bugün kendini ele verebilir. Olayları toparlamak da zorluk yaşayabilirsiniz. Merakımıza yenilmemekte fayda var. İnsanoğlu yaşadığı müddetçe her şey gelir başına ve bunlarla baş edebilecek donanımda yaratılmıştır zaten.

Gelelim günün tavsiyeli düşüncesine;

Depresyon insanı öldürmeyen ama süründüren bir hastalıktır. Hayatı burnunuzdan getirebilir. Yaşam kalitenizi düşürür. Oysa alınacak yardımlarla insanlar eski sağlıklı hayatlarına kolaylıkla dönebilirler. Depresif kişi, hayatı hep kendi baktığı yerden gördüğü ve yaşamını değiştirmek için çabalamadığı için aynı yerde sayıklar. Ufak tefek hayal etme ve niyet etme çabalarını, “uğraştım… Olmuyor işte… ” diye yorumlayabilir. Hâlbuki uğraşmaz aslında… ah bir uğraşsa…

Depresyon ne soğuk algınlığıdır ne de utanılacak bir durum. Bu nedenle işin uzmanları tarafından tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Depresyondaki kişilerin terapi desteği almaları gerekebilir. Çünkü en kestirme tanımıyla depresyon (terapötik bir tanımlamayla), kişinin hayat karşısında kendisini yenik hissetmesi durumudur.

Hayat karşısında yenik hissetme durumu. Yani depresyon bilinçdışınızdaki “arzu” ve “yasak” arasındaki çatışmadır…

Astroloji bilgisi bizim şuan hangi bilinç düzeyinde olmamız gerektiğini ve arzularımızın ne denli yüksek olup olmadığını bilmemize yardımcı olur.

Bilinçdışınızdaki çatışmaların, bilinç düzeyinize çıkarılması ve arzu ile yasak arasındaki bağın oluşturulması ile tedavi tamamlanmış olur.

Uzmanlar bilinçaltı süreçlerinizde bastırılan arzuyu bulmaya çalışır ve tedavi böylece tamamlanabilir. Depresyonda olan kişiler için iyi bir tedavi, tam anlamıyla bir iyileşmenin başlangıcıdır.Ama bir de depresif yapıyı bünyesine sindirmiş ve bu yapıyı kişiliğinin bir parçası gibi yaşayan insanlar var. Bunlar sürekli depresyonda gibi mızmızlanırlar.

Ne şikâyetleri biter…

Ne de iyileşirler…

Önerdiğimiz hiçbir şeyi yapmazlar…

İşin iyi olan yanı, bu kişilerin aslında gerçekten bir depresyon hastası olmamalarıdır. Yani depresyonda değiller ama kendilerini depresyonda zanneden kişilerdir. Bu nedenle hayatlarını yeterince keyifli yaşayamazlar. Kendi burunlarından getirdikleri gibi etraflarındaki insanların da burunlarından getirirler. Kısaca özetlemek gerekirse, depresyonda bile olsanız, elinizden geldiğince hayatınızın iyi ve güzel taraflarını görmeye gayret edin. Depresyondayken gördükleriniz, sadece içinde bulunduğunuz ruh haliniz nedeniyle, görmek istedikleriniz olacaktır. Görmek istedikleriniz hep kötü ve yolunda gitmeyenler olursa, hayatınızın da hep öyle olduğunu sanma yanılsamasını yaşarsınız. Ama iyi ve güzel olana odaklanırsanız, yaşamınızın iyi ve güzele doğru gittiğini fark edersiniz. Elinizden geldiğince kendiniz için iyi şeyler isteyin.

 

Yazının devamı...

Hoşgörü ve merhamet, korkusuz insanların vasıflarıdır.

HESAPLAŞMA, HAYKIRIŞ VE DEVRİM…

13 Temmuz Cuma günü sabah 05.40 sıralarında yengeç burcunda yılın en önemli gökyüzü etkinliği gerçekleşecek. Güneş tutulması anı haritasını incelediğimizde ve geçmiş gökyüzü transitlerinde neler yaşandığına dair istatistiklere baktığımızda farklı bir tutulma olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle bu tutulmanın Plüton’a yaptığı karşıtlık yüksek dozda kendi hayatlarımızda farkındalık derecemizi arttırmamız gerektiğinin mesajını veriyor.

Ay-Pluto karşıtlığı şu anda size meydan okuyan birileri olduğunuz fikrini verebilir. Sinirli, kızgın ve kendinizi acımasız hissediyor musunuz?

İşte tam da bu anda durumun ciddiyetini ve gerçekliğini kucaklama zamanı geldi diyebiliriz. Duygusal gerçek genellikle bir olayın altında gizli kalır. Yaşamınızda şuan hangi anlayış kalıplarının ortaya çıkması gerekli ve insanlara karşı bu anlayışı nasıl kullanmamız gerekli bunu kontrol etmemiz gereken bir dönem. Bu dönemde önce harekete geçmeden önce gerilimin düşmesini beklemelisiniz.

Bu tutulma esnasında Yengeç burcunun yükseliyor olması ise sağlıklı ve pozitif alışkanlıklar edinmeniz ve olumsuzlukları hayatınızdan çıkartmanız için ve önlem almanız gerektiğini göstermektedir.

Bu dolunayın Neptün gezegeni ile kurduğu kontak sizleri biraz enerji düşüklüğüne de sevk edebilir. Ruhunuzu yatıştıracak etkinlikler içinde olmalı yaralarınızı kendi kendinize kaşımamalısınız. Ruhsal düşüklüğünüz şuan geçici bir durumdur. Bu rahatsız edici hisleriniz kısa bir zamanda geçecektir.

Hayat ve insanlar şuan oldukça gergin. Bunu anlamaya çalışmalıyız. Herkes kendini gelişen şartlardan dolayı artık kolay idare edemiyor. Tahammülün azaldığı dönemlere ilerlerken hepimizin üzerine önemli görevler düşüyor. İnsanın insana tahammülü arttıracak yardımlarda bulunmalıyız.

Bu tutulma ile sevdiğiniz birinin garip davranması ve alışılmış rutinlerin bozulması mümkün olsa da buna uyum sağlayacak gücünüz olduğunun da mümkün olduğunu kendinize hatırlatmalısınız. Kişilik otomatik bir olgudur. Aynı sorunları yaratmayı sürdürür. Farkındalık arttıkça otomatikleşme azalır. Kişiliğimizin işleyişinin farkına varırsak otomatik olayları önlemiş oluruz. Alışkanlıklarımız ve tepkilerimiz enerjimizi sandığımızdan fazla harcar. Bu yüzden artık bunları dengelemeyi öğrenmeliyiz.

Yengeç burcundaki tutulma sakin ve ölçülü olmak aynı zamanda anda yaşarken açık ve iyi yürekli bir insan olmamız gerektiği mesajını vermektedir. Sakinliğimiz ve ölçülü olmamız olası zorlu durumları karşılayabilmemiz için bizi destekler. Her duygu ile savrulmak yerine yaşamı kucaklamaya hazır olmalısınız. Olumsuz deneyimler bile olumluya dönüşebilir. “Ben herkesten fazla incinmiş bir durumdayım ve kimse benim kadar acı çekmiyor” bilincinden kurtulun. Bu takılma ile kişi kendinden başkasını düşünmez olur. Geçmiş incinmelere saplanmıştır ve öz kimliğini kaybeder. Git gide melankoli noktasını oluşturur. İşte bu en büyük tuzaktır. Başkaları tarafından ne denli kurban edildiğinizi ve ihmal edildiğinizi kendi kendinize hatırlatmaktan vazgeçin. Bu süreci bir şeyleri vermek ve cömert olmak adına değerlendirin. Kendim için bile yeteri kadar olmayan bir şeyi kimselere veremem mantığından çıkın. Sevgi görememekten şikayetçi oluşumuz o sevgiyi vermiyor olmamızdan kaynaklı olamaz mı ?

Yengeç burcundaki bu tutulma dönüşmeyi ve değişimi zoraki bir noktaya taşıyabilecek ve bunu yaparken duygusal bağımlılıklarımızı gözümüze iyice sokabilecek güçte olacağa benziyor.

Plüton duygusal bağımlıklarımıza duyduğumuz tutkuyu iyice arttırırken bu noktada vereceğimiz kararları daha duygusal ve daha sevgi temalı yapma ihtimalini öngörüyor. Ve karşımıza çıkan engellere karşı sevgimizle mücadele etmeyi öğreneceğiz. Duygusal yönden vazgeçip mantıklı olanı seçerken her ne kadar zorlansak da geçmişi bırakamayışımız bize büyük bir ders olabilir. Yani bir diğer değişle Satürn- Venüs-Uranüs üçgeniyle eski ilişkilerimizdeki problemlere mantıksal ve modern çözümler getireceğiz. Geleneksel ve eski olanla yeni ve modern olanın bir araya gelmesine şahitlik edeceğiz. Geçmiş aşkların yeni versiyonlarla karşımıza çıkması ve duygusal bağımlılıklarımızla test edilmesi olasıdır. Belki de evlilik kararlı ile önünüze gelebilirler.

Başkalarıyla olan etkileşimleriniz şuanda yoğun olabilir. İlişkiler ve para sorunları çok ön planda olmaya açık. Sevdikleriniz tarafından yanlış anlaşılmaya belki de hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kendinizi dürüstçe ifade etmeli ve geri çekilmelisiniz.  Başkalarının gerçeklerini keşfetmelisiniz. Her şeyle başa çıkmak zorunda değilsiniz. Olumlu bir tavır hayatınızı inanılmaz bir şekilde değiştirebilir. Geçmiş aşklar evlilik kararı ile geri dönmeye açık olabilir. Tabi bu kişisel doğum haritanıza göre değişkenlik gösterir. Özellikle haritanızda Plüton ve Satürn 1 ve 7. evlerinize olumlu açılar yapıyorsa evlilik kararı alınabilir. Eğer zorlu açılar var ise ciddi ayrılık ve boşanma kararları söz konusu olabilir. Hatta şartlar öyle bir noktaya getirebilir ki ayrılmaktan başka bir çareniz kalmayabilir. Bu noktada kendinizi daha da fazla zorlamayın. Hayatınızın akışında odaklanmayı öğrenin.

İlişkiler bu kadar önem kazanırken tabi kariyer ilişkileri de oldukça önemli olacağa benziyor. Üst düzey yöneticilerle ilgili oldukça şaşırtıcı bir takım yükselişler söz konusu olabilir. Eskiden girişim yaptığınız bir şekilde yarım kalan projeler veya ekonomik sorunlara yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Venüs’ün yeniay ile kurduğu transit sizleri aşk hayatınızda huzursuz yapabilir. Bu gerilim bu astrolojik sebeplere bağlıdır. Sevgi dolu bir ilişkinin senaryosunda geçici bir aksaklıkta yaşıyor olabilirsiniz. Sakinleşmeye ve irdelememeye çalışın. Zaman kendi ihtiyaçlarınızı başkalarına itelemek veya suç bulma zamanı değil. Aksine merhamet, sabır ve sevgi zamanıdır.

Gerçek şu ki düşmek can yakar. Zor olan cesur olmaya devam etmek ve el yordamıyla da olsa tekrar ayağa kalkmaktır.

Not: Doğum haritalarınız sizlere çizilmiş yaşam planlarıdır. Astroloji burçlardan ibaret değildir. Yine de Burçlarınıza göre etkisini merak ediyorsanız mahmure.com adresinden aylık yorumlardan okuyabilirsiniz. Beni okurken önce yükselen burcunuza sonra güneş burcunuza göre okumanız daha isabetli sonuçlar verebilir. Tabi daha doğru bir yaklaşım ve öngörü isterseniz Doğum saatiniz, Doğum tarihiniz ve doğum yerinizi bilmeniz ve buna göre haritanızın çizdirilmesi gerekmektedir.

 

Yazının devamı...

Hesaplaşma, haykırış ve devrim

 

Güneş tutulması anı haritasını incelediğimizde ve geçmiş gökyüzü transitlerinde neler yaşandığına dair istatistiklere baktığımızda farklı bir tutulma olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle bu tutulmanın Plüton’a yaptığı karşıtlık yüksek dozda kendi hayatlarımızda farkındalık derecemizi arttırmamız gerektiğinin mesajını veriyor.

Ay-Pluto karşıtlığı şu anda size meydan okuyan birileri olduğunuz fikrini verebilir. Sinirli, kızgın ve kendinizi acımasız hissediyor musunuz?

İşte tam da bu anda durumun ciddiyetini ve gerçekliğini kucaklama zamanı geldi diyebiliriz. Duygusal gerçek genellikle bir olayın altında gizli kalır. Yaşamınızda şuan hangi anlayış kalıplarının ortaya çıkması gerekli ve insanlara karşı bu anlayışı nasıl kullanmamız gerekli bunu kontrol etmemiz gereken bir dönem. Bu dönemde önce harekete geçmeden önce gerilimin düşmesini beklemelisiniz.

Bu tutulma esnasında Yengeç burcunun yükseliyor olması ise sağlıklı ve pozitif alışkanlıklar edinmeniz ve olumsuzlukları hayatınızdan çıkartmanız için ve önlem almanız gerektiğini göstermektedir.

Bu dolunayın Neptün gezegeni ile kurduğu kontak sizleri biraz enerji düşüklüğüne de sevk edebilir. Ruhunuzu yatıştıracak etkinlikler içinde olmalı yaralarınızı kendi kendinize kaşımamalısınız. Ruhsal düşüklüğünüz şuan geçici bir durumdur. Bu rahatsız edici hisleriniz kısa bir zamanda geçecektir.

Hayat ve insanlar şuan oldukça gergin. Bunu anlamaya çalışmalıyız. Herkes kendini gelişen şartlardan dolayı artık kolay idare edemiyor. Tahammülün azaldığı dönemlere ilerlerken hepimizin üzerine önemli görevler düşüyor. İnsanın insana tahammülü arttıracak yardımlarda bulunmalıyız.

Bu tutulma ile sevdiğiniz birinin garip davranması ve alışılmış rutinlerin bozulması mümkün olsa da buna uyum sağlayacak gücünüz olduğunun da mümkün olduğunu kendinize hatırlatmalısınız. Kişilik otomatik bir olgudur. Aynı sorunları yaratmayı sürdürür. Farkındalık arttıkça otomatikleşme azalır. Kişiliğimizin işleyişinin farkına varırsak otomatik olayları önlemiş oluruz. Alışkanlıklarımız ve tepkilerimiz enerjimizi sandığımızdan fazla harcar. Bu yüzden artık bunları dengelemeyi öğrenmeliyiz.

Yengeç burcundaki tutulma sakin ve ölçülü olmak aynı zamanda anda yaşarken açık ve iyi yürekli bir insan olmamız gerektiği mesajını vermektedir. Sakinliğimiz ve ölçülü olmamız olası zorlu durumları karşılayabilmemiz için bizi destekler. Her duygu ile savrulmak yerine yaşamı kucaklamaya hazır olmalısınız. Olumsuz deneyimler bile olumluya dönüşebilir. “Ben herkesten fazla incinmiş bir durumdayım ve kimse benim kadar acı çekmiyor” bilincinden kurtulun. Bu takılma ile kişi kendinden başkasını düşünmez olur. Geçmiş incinmelere saplanmıştır ve öz kimliğini kaybeder. Git gide melankoli noktasını oluşturur. İşte bu en büyük tuzaktır. Başkaları tarafından ne denli kurban edildiğinizi ve ihmal edildiğinizi kendi kendinize hatırlatmaktan vazgeçin. Bu süreci bir şeyleri vermek ve cömert olmak adına değerlendirin. Kendim için bile yeteri kadar olmayan bir şeyi kimselere veremem mantığından çıkın. Sevgi görememekten şikayetçi oluşumuz o sevgiyi vermiyor olmamızdan kaynaklı olamaz mı ?

Yengeç burcundaki bu tutulma dönüşmeyi ve değişimi zoraki bir noktaya taşıyabilecek ve bunu yaparken duygusal bağımlılıklarımızı gözümüze iyice sokabilecek güçte olacağa benziyor.

Pluto duygusal bağımlıklarımıza duyduğumuz tutkuyu iyice arttırırken bu noktada vereceğimiz kararları daha duygusal ve daha sevgi temalı yapma ihtimalini öngörüyor. Ve karşımıza çıkan engellere karşı sevgimizle mücadele etmeyi öğreneceğiz. Duygusal yönden vazgeçip mantıklı olanı seçerken her ne kadar zorlansakta geçmişi bırakamayışımız bize büyük bir ders olabilir. Yani bir diğer değişle Satürn- Venüs-Uranüs üçgeniyle eski ilişkilerimizdeki problemlere mantıksal ve modern çözümler getireceğiz. Geleneksel ve eski olanla yeni ve modern olanın bir araya gelmesine şahitlik edeceğiz. Geçmiş aşkların yeni versiyonlarla karşımıza çıkması ve duygusal bağımlılıklarımızla test edilmesi olasıdır. Belki de evlilik kararlı ile önünüze gelebilirler.

Başkalarıyla olan etkileşimleriniz şuanda yoğun olabilir. İlişkiler ve para sorunları çok ön planda olmaya açık. Sevdikleriniz tarafından yanlış anlaşılmaya belki de hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kendinizi dürüstçe ifade etmeli ve geri çekilmelisiniz.  Başkalarının gerçeklerini keşfetmelisiniz. Her şeyle başa çıkmak zorunda değilsiniz. Olumlu bir tavır hayatınızı inanılmaz bir şekilde değiştirebilir. Geçmiş aşklar evlilik kararı ile geri dönmeye açık olabilir. Tabi bu kişisel doğum haritanıza göre değişkenlik gösterir. Özellikle haritanızda Plüton ve Satürn 1 ve 7. evlerinize olumlu açılar yapıyorsa evlilik kararı alınabilir. Eğer zorlu açılar var ise ciddi ayrılık ve boşanma kararları söz konusu olabilir. Hatta şartlar öyle bir noktaya getirebilir ki ayrılmaktan başka bir çareniz kalmayabilir. Bu noktada kendinizi daha da fazla zorlamayın. Hayatınızın akışında odaklanmayı öğrenin.

İlişkiler bu kadar önem kazanırken tabi kariyer ilişkileri de oldukça önemli olacağa benziyor. Üst düzey yöneticilerle ilgili oldukça şaşırtıcı bir takım yükselişler söz konusu olabilir. Eskiden girişim yaptığınız bir şekilde yarım kalan projeler veya ekonomik sorunlara yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Venüs’ün yeniay ile kurduğu transit sizleri aşk hayatınızda huzursuz yapabilir. Bu gerilim bu astrolojik sebeplere bağlıdır. Sevgi dolu bir ilişkinin senaryosunda geçici bir aksaklıkta yaşıyor olabilirsiniz. Sakinleşmeye ve irdelememeye çalışın. Zaman kendi ihtiyaçlarınızı başkalarına itelemek veya suç bulma zamanı değil. Aksine merhamet, sabır ve sevgi zamanıdır.

Gerçek şu ki düşmek can yakar. Zor olan cesur olmaya devam etmek ve el yordamıyla da olsa tekrar ayağa kalkmaktır.

Not: Doğum haritalarınız sizlere çizilmiş yaşam planlarıdır. Astroloji burçlardan ibaret değildir. Yine de Burçlarınıza göre etkisini merak ediyorsanız mahmure.com adresinden aylık yorumlardan okuyabilirsiniz. Beni okurken önce yükselen burcunuza sonra güneş burcunuza göre okumanız daha isabetli sonuçlar verebilir. Tabi daha doğru bir yaklaşım ve öngörü isterseniz Doğum saatiniz, Doğum tarihiniz ve doğum yerinizi bilmeniz ve buna göre haritanızın çizdirilmesi gerekmektedir.

Yazının devamı...

Yaptıklarından değil, şansın varken yapamadıklarından pişman ol

Ancak çalışma hayatınızda üzerinizde baskı unsuru  yaratan konulara karşı dikkatli olmalı, manipülasyon  oluşturacak sözlere ve davranışlara  karşı temkinli yaklaşmalısınız. Bu günlerde her bildiğinizi söylemek yerine insanları ve olayları gözlemlemek sizlere daha farklı düşünmeye ve davranmaya sevk edebilir.

Ev ve aile yaşamınızla ilgili ilgilenmeniz gereken  konular  ve sorumluluklar sizleri  bunaltıyor ve  içinizi daraltıyor gibi gözükebilir. Bunun üzerine bir de  aniden ortaya çıkacak olan program değişiklikleri ile kendinizi ekstra yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz. Ancak akşam saatlerine doğru her şey daha akıcı ve yoluna girmeye başlayacaktır.

Şimdiye kadar bazı kişilerden güçlü destekler görüyor olmanız her zaman göreceğiniz anlamına gelmez. Size her zaman destek veren kişileri bugün yanınızda göremiyor oluşunuz sizi beğenmediği ya da onay vermediği anlamına da gelmez. Bazı kararlar da değişiklik yapma yoluna gidebilirsiniz. Kararsız kaldığınız durumlarda ise duygularınızla hareket etmemeli bir müddet hislerinizin yerine oturmasını beklemelisiniz. Keşke her şey benden beklenmemiş ve bana biraz destek olunmuş olsaydı diye düşünüyor olabilirsiniz. Biliyorum böyle olsaydı belki dibe vurduğunuz zamanlarda daha sakin ve huzurlu kalabilirdiniz. Âmâ şunu unutmayın ki sizi siz yapan bu yaşadıklarınızdır.

Gelelim günün tavsiyeli hikâyesine;

Satılık Köpek Yavruları" ilanının hemen altında 
küçük bir çocuğun başı gözüktü ve
çocuk dükkân sahibine sordu : 
-"Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?" 
Dükkân sahibi : 
-"30 dolarla 50 dolar arasında değişiyor fiyatları" dedi 
-"Benim 2 dolar 37 sentim var" dedi çocuk 
-"Bir bakabilir miyim yavrulara" 
Dükkân sahibi gülümsedikten sonra bir ıslık çaldı ve 
köpek kulübesinden beş tane yumak halinde yavru çıktı. 
Yavrulardan biri arkadan geliyordu. Küçük çocuk
yürümekte zorluk çeken 
sakat yavruyu işaret edip sordu:
-"Bunun nesi var?" 
Dükkân sahibi onun kalça çıkığı olduğunu ve 
hep sakat kalacağını açıkladı.
Küçük çocuk heyecanlanmıştı. 
-"Ben bu yavruyu satın almak istiyorum.” 
Dükkan sahibi:
-"Hayır o yavruyu satın alman gerekmiyor. 
Eğer gerçekten istiyorsan o yavruyu sana bedava veririm"
Küçük çocuk birden sinirlendi. 
Dükkan sahibinin gözlerinin içine dik dik bakarak:
-"Onu bana vermenizi istemiyorum. 
O da diğer yavrular kadar değerli ve 
ben fiyatını tam olarak ödeyeceğim. 
Aslında şimdi size 2 dolar 37 cent vereceğim ve 
geri kalanını ayda 50 cent ödeyerek tamamlayacağım."
Dükkân sahibi çocuğu ikna etmeye çalıştı:
-"Bu köpeği gerçekten satın almak istediğini sanmıyorum. 
Bu yavru hiçbir zaman diğer yavrular gibi koşup, 
zıplayamayacak ve seninle oynayamayacak." 
Bunun üzerine küçük çocuk eğildi, 
pantolonunu sıvadı ve 
büyük bir metal parçasıyla desteklediği 
sakat bacağını dükkân sahibine gösterip, 
tatlı bir sesle: 
-“Ben de çok iyi koşamıyorum
ve bu yavrunun 
kendisini çok iyi anlayacak
bir sahibe gereksinimi var" dedi

Dememiz o ki; Mutsuzluktan uzak durmak için mutsuzluğu yaşamanıza sebep olan şeyi incelemelisiniz. Yaşadığınız sorun kontrol edilebilir mi? Kontrol edilemez mi? Eğer kontrol edilemez ise, sizin yapabileceğiniz bir şey yok ise, mutsuzluğun sizi sadece daha fazla strese ve negatifliğe iteceğini bilin. Kendinize “neden böyle oldu?” diye sormaktan vazgeçin. Aşk hayatınız ve ilişkilerinize dair üzerinizde biriken  sorumluluklar sizi yoran bir noktaya getirebilir.

Sonuç ile yüzleşin ve yeni bir sayfa açmanın vakti geldiğini anlayın. Aynı hatayı tekrar yapmamak için çalışacağınıza dair kendinize söz verin.

Eğer kontrol edebiliyorsanız ne yapmanız gerekiyor ise plan yapın ve uygulamaya başlayın fakat burada dikkat edeceğiniz şey yaptığınız işin sizi strese sokmasına izin vermemektir. Panik olmayın, yanlışı plansız olarak düzeltmeye çalışmak daha büyük yanlışlara dönüşebilir.

Yazının devamı...

Duygularımızı ve aklımızı birlikte yönetebiliriz

Koç
İstediğiniz şeyleri karşınızdakine iletmek için doğru zaman dilimlerini tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Kariyerinizle ilgili fırsatları kaçırmamak için gözünüzü açık tutmanız gerekiyor.

Boğa
Bugün gireceğiniz ortamlarda tanışacağınız kişilerle fikir alışverişleri yapabilir, geçmişte olan küslükleri giderebilirsiniz. Önyargılarınızın değişeceği ve aşk hayatınızın hareketleneceği bir gün.

İkizler
Eğitim hayatınız ve kariyerinizle ilgili kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda gereken finansal destekleri bulabileceksiniz. Uzun süredir görüşmeyi kestiğiniz bir dostunuzla ilgili bugün sevindirici bir haber alabilirsiniz.

Yengeç
Daha fazla maddi ve finansal konular, yatırımlarla ilgili konularla güne başlayabilirsiniz. Ani çıkan ödemelere karşı hazırlıklı ve öngörülü davranın. Akşam saatlerine doğru partnerinizle maddi beklentilerinizi konuşabilirsiniz.

Aslan
Ev ve gayrimenkul konuları ile ilgili birtakım gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tadilat veya taşınma gibi işler gündeminizi meşgul edebilir. Ancak doğru bir yatırım yapmak adına birkaç kişiyle birlikte görüşüp sonrasında karara varmalısınız.

Başak
Yakın çevre ilişkileriniz ve bu ilişkilerdeki yerinizi sorgulayacağınız düşüncelerle bugün meşgul olabilirsiniz. Bazı duygusal gelgitleriniz ilişkilerinizde olmadık sorunları beraberinde getirebilir.

Terazi
İş ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve çözüm odaklı fikirlerinizle göz doldurabilirsiniz. Bugün iletişim gücünüzün güçlü ve kararlı yönüyle kariyer yaşamınızda ummadığınız bir mevkiye gelebilirsiniz. Sorumluluklarınızda artış olabilir.

Akrep
Maddi konularınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun süredir beklemekte olduğunuz bir mülke kavuşabilir veya satışını gerçekleştirebilirsiniz. Çalışma hayatınızda ise onay görmek isteyeceksiniz.

Yay
Bugün güne umulmadık bir haberle başlayabilir ve seyahat etmenizi gerektiren ani olaylar yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız yeri değiştirmek ve başka bir yerde hayat kurma arzusu düşüncelerinizi fazlasıyla meşgul edebilir.

Oğlak
Çalışma hayatınızda ani gelişen projelerle ilgili sürekli bir yoğunluk söz konusu olabilir. Ancak emeklerinizin karşılığını almanız için kendinize biraz daha zaman tanımalısınız.

Kova
Aşk hayatınızla ilgili gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin açıldığının müjdesini verebilir. Resmi ve devletle olan konularla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Balık
Bugün duygusal hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili durumlar biraz sizi yorabilir. Günlük işlerinizin planladığınız gibi olmaması durumları sizlerde birtakım gerginliklere neden olabilir.

Yazının devamı...

Bazı kapıları, gururunuzdan dolayı değil artık hayatınıza uygun olmadıkları için kapayın.

Aynı zamanda Venüs gezegenin başak burcuna geçiş yapmasıyla da birtakım geçmiş kırgınlıkları sonlandırma enerjisine sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Ekonomik koşullarımızı olumlu yöne dönüştüreceğiniz girişimler başlatma adına başarılı bir gün geneli.

Çalışma hayatınızda maddi beklentileriniz  yöneticileriniz tarafından bugün haklı olarak algılanabilir. Ya da uzun zamandır süregelen hukuksal ve Finansal bazı sorunlarda haklılığınız ispatlanıyor olabilir. Kariyerinizde ise bağlayıcı ve güçlü etkiler devrede olacak. Buradaki  sorunlarınızı  karşılıklı konuşarak çözümleyebileceksiniz. Sosyal çevrenizle ise zıtlaşmalara karşı dikkatli olun. Her zaman ve her yerde serinkanlı davranmanız  size büyük fayda sağlayacaktır bunu unutmayın.

 

Gelelim günün tavsiyesine;

 

Zenginlik çok şeye sahip olmak değildir, az şeyle yetinmektir. Kazandığınız maddi şeylerden dolayı sevgi dolu ilişkileri ve sağlığınızı kaybettiyseniz, bu, yaptığınız her şeyi egonun gücünden sandığınız içindir. Zenginliğin kaynağı ve her şeyi yaratan Allah’tır. Bunun aksini düşünür ve söylerseniz bu sizin kontrolünüzün egonun elinde olmasından kaynaklanır. Gerçek zenginlik ve mutluluğu isterseniz bunun yaratanın her şeyin kaynağı olarak belirlediği gerçek, ışık ve aydınlanma ile mümkün olduğunu anlarsınız. Her şeyi ben yaptım diyorsanız bu hakikatin ve ışığın gerçek gücünün farkında olmadığınız anlamına gelir. Siz egonun esiri olmuşsunuz ve farkında bile değilsiniz. Doğumunuzdan bir saat öncesini düşünün.

 

Neye sahiptiniz, neyiniz vardı ki, bunları ben yaptım diyebiliyorsunuz? Egonuzun kontrolünde para kazanabilir ve kariyer yapabilirsiniz. Fakat bu esaretin karşılığında ne kadar bedel ödediğinizin ve ödeyeceğinizin farkında değilsiniz. Egonun size kazandırdığı her maddi değer ve kazanç, sizin gerçek insan kimliğinizin olduğu aydınlanma, ışık ve gerçek tarafında bir değerle yer değiştirir. (Alıntı)

 

 

Dememiz o ki; Bu durumda karanlık kazanır.

Daima karanlıkta kalma pahasına yaparsınız ve farkında olamazsınız.

Gerçek bolluk ve zenginlik size karşılıksız olarak verilendir. Farkında olarak aydınlanmanızı sağlarsanız, gerçeği görerek hakikate ulaşarak kazanacaklarınızı ölüm dahi sizden alamaz.

Zaten ölüm geldiğinde sizden bir şeyleri götürüyorsa o gerçekten sizin değildir. Ölümün bile sizden alamayacakları gerçekte sizindir, bu da ruhsal olgunluğu sağlayan hakikate ulaşmaktır. Bu size yaratıcının sunduğu bir hediyedir. O zaman doğru yere yani ruhunuza yatırımınızı yapın. Sabır ve hoşgörünün tadını bir kez alırsanız bir daha vazgeçemezsiniz.

 

Mutlu günler dilerim

Yazının devamı...

Bazen karar verirsin bazen de kararı doğru hale getirirsin

Akşam saatlerinde ise ikizler burcuna geçecek ve Venüs’ün sert  doğasını alarak  duygusal anlamda iletişimde bazı gerginliklere yol açacak gibi gözükmektedir. Bu sebeple  çok önemli işlerimizi öğleden sonraya bırakmasak daha az zorlanabiliriz.

Aynı zamanda bugün ertelediğimiz bazı sorumluluklarımızı yerine getirme ihtiyacı içinde hareket edebilir ve herkese doğru iletişim kurma yönünde hevesli olabiliriz. Uzun zamandır aramadığımız dostlarımızı aramak ve onlara hal hatır sormak isteyebilir, içinden çıkamadığınız bazı sorunlarımız için çözüm yolları arayabiliriz. Özel hayatınızda ise eskisinden daha farklı bir sürece girmeye hazır olun. Partneriyle  ilgili sorunlar yaşayan çiftler akşamüzeri geçmişe dönük davranışlara ait bazı değerlendirmeler yapmak ve bir sonuca varmak isteyebilirler. Ancak burada da hoşgörülü olmayı ve empati kurabilmeyi başarabilmeliler.

Finansal anlam da gerçekten rahatlayabileceğiniz ya da gelirlerinizin güvence altında olduğunu hissedeceğiniz bir takım tekliflerle karşılaşabilir ya da siz teklif edebilirsiniz. Öğleden sonra İş müracaatlarınız kabul edilebilir. Hızlı iş görüşmeleri yaparak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İş ortaklarınızla sözleşmeler yapmanız mümkün olabilir. Bugün girişimsel işlerde oldukça başarılı olabilme ihtimaliniz söz konusu. Harekete geçin. Kararsız olduğunuz konularda artık bir karara varın.

Zihinsel anlamda karamsar ve umutsuz olsanız da bugün yaptığınız işleri bir yere not edin. “İyi ki ” diyeceğinizi düşünmekteyim.

Gelelim günün Tavsiyesine;

“Kendi hayatının başrolünde olmayan kişi başkalarının hayatında figürandır.”

Başına gelenlerin sorumluluğunu alabilen kişi yaşamının söz ve davranışlara maruz kalabilir. O halde kendi yaşamının sorumluluğunu alan kişi başına gelen her olayın kötü de olsa yönetimini ele geçirir ve onun üzerinde etki sahibi olmayı başarır.

Bu hayat sahnesinde herkes kendi yaşamının başrolünde olmak zorundadır. Bu yalnız yaşamak, insanlarla iletişim kurmayacağı veya onların dikkate alınmayacağı anlamına gelmez.

Trafikte ilerlerken bir sürücü, yol durumunu ve diğer araçların hızını, uyarılarını dikkate alarak aracını sürdüğü gibi hayatının tüm sorumluluğunu alarak, karar verip uygulayarak yaşamını sürdürmelidir.

Bunun için de kendisinin insan olduğunu hatırlatacak ve hissettirecek risk alma, cesaret gösterme gibi adımları da atacaktır. Kendini yönetmeyenleri başkaları istediği gibi yönetir. Hayat karar vermek ve onları uygulamaktır. Kişi başkalarının kararlarını uygulamak yerine hayatın yönünü belirleyen, anlamlı kılan süreçleri yaşamalıdır. Seçeneksiz olduğunu düşünmek bir insanın düşebileceği en zor durumdur. Her durumda (ölüm hariç) insanın seçim şansı vardır.

Yazının devamı...