GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Yelkovan, Fenerbahçe'den nasıl ayrıldı

Ancak bu ayrılışta ilginç bazı diyaloglar da yaşandı.

Başkan yardımcısı Burhan Karaçam, yanında bir kulüp profesyoneli ile birlikte Yelkovan’ın odasına giderek, kendisini 15 günlük izne çıkartacaklarını bildirdi. Bir de ekleme yaptı; “Sana bir ihtarname gelecek. O ihtarnamede sorulan sorulara yanıt vermeni istiyoruz.”

Yelkovan’ın bu duruma tepki gösterdiği, herhangi bir imza yetkisinin olmadığını ve herhangi bir usulsüzlük varsa bunun kendisini bağlamayacağını belirtti.

Sarı lacivertli kulüpte 39 yıl profesyonel olarak görev yapan, 10 yıl da sporcu ve antrenörlük yapan Yelkovan’ın, gelen ihtarnamede yer alan sorulara nasıl yanıt vereceği merak konusu.

Kulüpten çıkan paralarla ilgili kendisinin herhangi bir yetkisinin olmadığını belirten Yelkovan’ın, bu nedenle sorulara, “Benimle ilgisi yok” diye yanıt vereceği belirtiliyor. Tamer Yelkovan’ın ayrılışı ve kulüpteki hesaplarda saptandığı iddia edilen bazı usulsüzlüklerin etkilerinin zincirleme olarak devam etmesi bekleniyor.


NEDEN HAZIRLIK MAÇI YOK
FENERBAHÇE’de, teknik direktör Cocu’nun takıma verdiği 3 günlük izin ve hazırlık maçı yaptırmaması çok tartışıldı.

Yeni kurulan takımın hazırlık maçı ile birbirine alışabileceği konusunda eleştiriler yapıldı. Aykut Kocaman da geçen yıl milli maç aralarında hazırlık maçı yaptırmadığı için eleştirilmişti. Bunun tek bir nedeni olabilir...

Hafta içinde takımına çift idman yaptıran ve yüklemeler yapan Cocu, oyuncularını bu şekilde sakatlıklardan korumak istemiş olabilir.

Futbolda dinlenmek de en az çalışmak kadar önemli bir konu. Cocu’ya bu eleştirileri soracağız ama gerçek nedenin bu olduğunu düşünüyorum...


FARKLI BİR FENERBAHÇE
KONYASPOR maçı tüm camia tarafından Cocu’nun son şansı olarak gösteriliyor. Bu konuda aynı düşünmüyorum. Cocu’ya başkan Ali Koç’un uzun süre sabredeceğini tahmin ediyorum. Konya maçı kaybedilse bile Cocu ile devam edilecek.

Hollandalı çalıştırıcının ülkeyi tanıma sürecinde karşılaştığı zorlu fikstür Konya deplasmanının ardından Beşiktaş maçı ile devam edecek. Cocu için iki maçın kaybedilmesi bir felaket senaryosu olarak gösterilebilir.

Ancak bu iki maçın kazanılması çok farklı bir sürecin başlaması anlamına da gelebilir. Bu nedenle Jailson ve Benzia’nın da katılımı ile bu iki maçta çok farklı bir Fenerbahçe izleyeceğimizi tahmin ediyorum.

Yazının devamı...

Kim bu Serhat Kot?

FENERBAHÇE, Feyenoord karşısında 3-0 öne geçtiği maçta genç oyuncularının ve yedeklerin oyuna girmesi ile 87. dakikadan sonra 3 gol yedi ve karşılaşma 3-3 sona erdi. “Bu gençler kimdir, nedir” diye araştırdığımızda karşımıza ilginç bir isim çıktı. Serhat Kot... 20 yaşındaki oyuncunun genç yaşına rağmen kariyerindeki yedinci kulübü Fenerbahçe olmuş.

Türkiye kariyeri Altay 3. Lig’deyken başlamış ve bu ligde bile forma şansı bulamayıp sözleşmesi sezon ortasında fesh edilmiş. Altay sözleşmesini fesh ettikten sonra yarım sezon Almanya 4. Ligi’nde Nürnberg’in B takımında oynamış daha sonra kariyerinde inanılmaz bir sıçrayış yapıp Fenerbahçe’ye gelmiş. Feyenoord maçında Fenerbahçe’de oynayacak kapasitede olmadığı görüldü. Peki Serhat Kot hangi kriterle ve hangi başarısı ile Fenerbahçe’ye transfer edildi? Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum...

FENERBAHÇE’DE SOLAK OYUNCU YOK

- Fenerbahçe’de 2-3 yıldır çok önemli bir sorun var. Sol bekler İsmail ve Hasan Ali dışında takımda gerçek solak olan hiçbir oyuncu yok. Genç oyuncular Eljif ve Barış her iki ayaklarını da kullanıyorlar ama gerçek solak değiller. Fenerbahçe takıma gerçek solak 1 oyuncu daha katmalı. Özellikle duran toplarda bu Fenerbahçe’ye daha fazla gol atma imkanı sağlayacak. Çünkü her iki kanattan da duran topları Valbuena kullanıyor ve bu durum rakiplerin tedbir almasını kolaylaştırıyor.

ELMAS’IN OYUN ZEKASI TÜM TAKIMIN ÜSTÜNDE


- Bir futbolcu 18 yaşında ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi. Feyenoord maçı sonrası Philip Cocu’ya Eljif’i sorduğum zaman gözleri parladı. “120 dakika olsa oynayacak gibi” dedi. “Taktik olarak da çok iyi durumda” diye ekledi. Ben bir şey daha ekleyeyim Cocu’nun bu sözlerine. Eljif oyun zekası olarak Fenerbahçe’de tüm takımdan daha üst düzeyde. 1-2 yıl sonra Fenerbahçe onu 50-60 milyon Euro’lara satarsa kimse şaşırmasın...


.

38.200

- Fenerbahçe’nin stattan sorumlu yöneticisi Mustafa Kemal Danabaş FB TV’de yaptığı açıklamada şu ana kadar satılan kombine sayısının 38.200’ü geçtiğini söyledi. Ortada yıldız bir transfer ne başka bir şey var. Ama Ali Koç’un başkan olmasının getirdiği heyecan sarı lacivertlileri koşulsuz destek vermeye itti. Ne transfer beklentisi ne başka bir durum. Bu sayının tek nedeni Ali Koç’un camiaya sağladığı güven ve getirdiği heyecan. Feyenoord maçında gördük ki bu heyecan tribünlerde etkisini göstermiş gibi. Bu da takıma hemen yansıdı...

KÜFÜRLE TRİBÜNE ÇAĞIRMA OLMAMALI


- Fenerbahçe taraftarı uzun yıllardır Volkan Demirel’i küfürlü bir tezahüratla tribüne çağırıyor. Başkan Ali Koç kulübü maddi düzlüğe çıkartmak için seferberlik ilan etmiş durumda. Her ortamda kulüp için her kuruşun önemli olduğunu belirtiyor. Kulüp bu durumdayken Volkan’a yapılan tezahürat nedeniyle Fenerbahçe geçen yıl her maç ceza almıştı. Bu yıl da Feyenoord maçında yine o tezahüratla Volkan çağrıldı. Fenerbahçe taraftarı kulüp için forma, kombine seferberliği yapmışken kaşıkla verdiğini küfürler nedeniyle verilecek cezalarla kepçe ile verdirmemeli.  Tribünde küfür artık olmamalı. Fenerbahçe artık en çok ceza alan değil en az ceza alan takım olarak rekor kırmalı.

 

 

Yazının devamı...