NE OLUYOR
EĞLENCE
YAŞAM
NASIL

EN YENİLER

EĞLENCE

EKRAN

HÜRRİYET TV ÖZEL

Peder Felice’nin İstanbul’a vedası...

52 yıldır Türkiye’de görev yapan Latin-Katolik kilisesinin pederi 80 yaşındaki Felice Suriano tayini çıkması üzerine Kudüs’e gitmeye hazırlanıyor. Peder Suriano’yla Harbiye’deki Saint Esprit Kilisesi’nde buluştuk. Peder Suriano’nun, gitmemesi için kampanya başlatan cemaatine mesajı var: “İnsanlara çok bağlanmayın. Önemli olan değerlerdir. Bıraktığım değerler sevgi, uyum, iman, güven ve uyum. Bu değerlere sahip çıkın, paylaşın...”

TEKNOLOJİ

Street Fighter V: Arcade Edition’ın yeni fragmanı yayında!

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında piyasaya sürülen Street Fighter V’in yeni sürümünün fragmanı yayınlandı. Street Fighter V: Arcade Edition, 16 Ocak 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PC için satışa sunulacak. Street Fighter V, grafik açısından çok başarılı bir oyun olsa da, ilk çıktığı zaman yaşanan bağlantı sorunları ve açıklar yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Yaşanan bu sorunlardan sonra Capcom, üst üste yaptığı güncellemelerle sorunları düzeltip, Street Fighter V’i tekrar satış listesinde üst taraflara taşımıştı. Capcom, Street Fighter IV’de olduğu gibi oyuna farklı sürümler eklemeye başladı. Oyunun ilk sürümü Arcade Edition oldu. Arcade Edition ile birlikte oyuna her karakter için Triggerlar eklenecek ve oynayış açısından da yenilikler gelecek. Yeni Combo Eztenders ve Mix ups’larda gelecek olan sürüm 16 Ocak 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PC için yayınlanacak. Street Fighter V: Arcade Edition’ın fiyatı ise 39.99 dolar olarak belirlendi.

Total War Saga: Thrones of Britannia duyuruldu

SEGA tarafından yapılan açıklama ile yeni tarihsel strateji oyunu Thrones Of Britannia resmi olarak duyuruldu. “A Total War Saga” serisinin ilk oyunu olacak olan Thrones of Britannia, tarihi olayları temel alıyor. Total War’ın, eski oyunlarına benzer oyun yapması oyuncuları heyecanlandırdı. 2018’de satışa sunulması düşünülen Thrones of Britannia’nın, dün akşam tanıtım videosu yayınlandı. Videonun yayınlanmasıyla birlikte oyuncuların heyecanı daha da arttı. A Total War Saga serisinin ilk oyunu olan Thrones of Britannia, Viking’lerin kralı Ragnar Lothbrok’un İngiltere’de öldürülmesinden sonrasını konu alıyor. A Total War Saga serisi, oyunculara tarihte yaşanan olayları detaylı bir şekilde anlatacak. Hikayenin dışında, savaşın geçtiği bölgeler de oyuna bire bir eklenecek. Thrones of Britannia’nın Steam platformunda yayınlanan tanıtım yazısı ise şöyle; “Yıl MS 878. Dört yanını düşmanlar sarmış İngiliz kralı Büyük Alfred, Edington Muharebesi’nde destansı bir savunma gösterdi ve Viking istilasının bıçağını köreltti. Hırpalanan ancak kırılmayan Nors cenkbeyleri, Britanya toprakları boyunca çeşitli mevziler tuttu. Şimdi aradan neredeyse 80 yıl geçmişken bu topraklar ilk kez kırılganlık gösteriyor. Krallıklarla dolu bu adadaki her tacın altında, İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Galler’de bir değişimin yaklaştığı seziliyor; bir fırsatlar zamanı! Antlaşmalar yapılacak. Savaşlar yapılacak. Tarihin en büyük uluslarından birinin yükselişini gösteren bu sagada, talihin cilvelerinden efsaneler doğacak. Krallar yükselecek. Ve aralarından yalnız biri, hükmedecek!”

GÜNDEM

VİRAL VİDEOLAR

© Copyright 2017

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.