NE OLUYOR
EĞLENCE
YAŞAM
NASIL

EN YENİLER

EĞLENCE

EKRAN

HÜRRİYET TV ÖZEL

02:08

Çanakkale hazinelerini geri istiyor

Troya müzesi birkaç ay sonra açılacak. Çanakkale Arkeoloji Müzesi kapatıldı. Eserlerin toplanmasına başlanıldı. Yeni müze için Kültür ve Turizm Bakanlığı Alman Arkeolog Heinrich Schliemann tarafından 1870’li yıllarda ülkemizden kaçırılan Truaya Hazineleri’ni bulunduğu ülkelerden istiyor. Verilmez ise yeni müzede eserlerin ülkemizden kaçırıldığını gösteren panolarla ziyaretçilere ifşa edilecek. Schlieman tarafından kaçırılan Troya eserleri Rusya, Almanya, Amerika ve Yunanistan’da bulunuyor.

01:00

Aşk ne, onu bile bilmiyorum...

Üniversitede okurken girdiği bir deneme çekiminde keşfedildi. İki sinema filminde rol aldı. Bugün 20 yaşında, reytingi yüksek bir dizinin başrol oyuncusu. Şimdi bütün kapılar açılmış görünse de buralara gelmek onun için kolay olmadı. Babasını neredeyse hiç tanımadan büyüdü. Evin geçimine katkıda bulunmak için çocuk manken oldu. Hakan Gence, ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ dizisinin yıldızı Afra Saraçoğlu’yla buluştu. Hayat hikâyesini, oyunculuğu, aşkı ve şöhretin değiştirdiklerini konuştu.

TEKNOLOJİ

GÜNDEM

01:02

İZBAN'da yine 'artı para' kavgası

İzmir Banliyö Treni'nde (İZBAN) uygulamaya konulan 'Artı Para' sistemi nedeniyle turnikelerden geçemeyen ve duruma tepki gösteren bir genç İZBAN güvenlik görevlileri ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine ismi öğrenilemeyen genç güvenlik görevlileri tarafından coplarla darp edildi. Olay, bugün akşam saatlerinde İZBAN Alsancak İstasyonu'nda meydana geldi. Kimliği öğrenilemeyen bir genç, geçen Perşembe günü uygulama konulan 'artı para' sistemi nedeniyle kartında yetersiz bakiye olduğu için turnikelerden geçemedi. Duruma sinirlenen genç uygulamaya tepki gösterince İZBAN güvenlik görevlileri duruma müdahale etti. Sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kimliği belirsiz genç, güvenlik görevlileri tarafından diğer yolcuların çığlıkları arasında coplarla darp edildi. Diğer yolcuların tepki göstermesi üzerine güvenlik görevlilerinden biri yolculara 'Hiç biriniz de polis çağırmıyorsunuz lan, arasanız ya polisi' diye tepki gösterdi. İzmir'in bir ucundaki Aliağa'dan diğer ucundaki Selçuk'a kadar olan 136 kilometrelik hatta hizmet veren kent içi banliyö sistemi İZBAN, 15 Şubat Perşembe günü 'Artı Para' adı verilen yeni sisteme geçti. Yeni uygulamada yolcular, 25 kilometreye kadar olan seyahatlerini yine 2,86 TL ödeyerek yapabilecek, sonrasında ise gittiği mesafenin ücretini verecek.

00:44

Malatya’da mühimmat deposunda patlama

Malatya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün mühimmat deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen patlamada 2 özel harekat polisi yaralandı. Olay, akşam saatlerinde Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yeşiltepe'de bulunan Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün mühimmat deposunda meydana geldi. Mühimmat deposundaki patlama sesi, paniğe neden oldu. Patlamada Özel Harekat polisleri Aykan K. (23) ile Salih Y. (27) yaralandı. Yaralı polisler çevredekilerin ihbarı üzerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından kentteki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 2 kişinin yaralandığı ve can kaybının yaşanmadığı patlamanın, herhangi bir terör saldırısından kaynaklanmadığı belirtildi. Patlama haberini aldıktan sonra Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan polisleri ziyaret eden Emniyet Müdürü Ömer Urhal polislerin durumlarının iyi olduğunu söyledi.

04:47

Dolmabahçe Sarayı'nın özel salonları ilk kez ziyarete açıldı

Dolmabahçe Sarayı, 1. ve 2. Hazine Sergi Salonları Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman tarafından açıldı. TBMM Milli Saraylara bağlı tarihi mekanlardan Dolmabahçe Sarayı'nda, Milli Saraylar envanterinde bulunan ancak geziye açık alanlarda sergilenmeyen değerli eşyalar ziyaretçilerle buluştu. Sergi salonlarında; Baccarat veya Bohemia kristalinden yapılmış dekoratif eserler, padişahlar için özel üretilen sofra takımları, padişahların ve hanedan üyelerinin kullandığı şahsi eşyalar, dönemin siyasi ilişkilerini aksettiren diplomatik hediyelerden bazıları, dini merasimlerde kullanılan eserler, padişah ve hanedan üyeleri tarafından kullanılmış kılıçlar, yazı takımları ve mühürler sergileniyor.

VİRAL VİDEOLAR

© Copyright 2018

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.