NE OLUYOR
EĞLENCE
YAŞAM
NASIL

Uygulamada okumaya devam et.

EN YENİLER

EĞLENCE

01:11

Meraklı ayı bir adamın arabasına dadandı

ABD’nin Colorado eyaletindeki bir ayı semt sakinlerinden birinin arabasının kapısını gizlice açarken güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde yaşanan bir olay sosyal medyada gündem oldu. Eyalette yaşayan bir ayının bölge sakinlerinden birinin arabasının kapısını gizlice açarak içeri girmesi ve daha sonra kapıyı açık bir şekilde bırakarak gitmesi güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Aracın sahibi ise kamera kayıtlarını paylaşarak, bunun ayının 3’üncü girişimi olduğunu belirtti. Araç sahibi paylaşımında, “Kapıyı açmasındaki naifliğine karşı acımasızca açık bırakıp gitti” ifadelerini kullandı.

EKRAN

HÜRRİYET TV ÖZEL

01:48

Kaş’ın cankurtaran köpeği: DOST

Antalya’nın Kaş ilçesine gidenler bilir. Denize girilebilen, beldenin ortasında tek bir plaj var: Küçük Çakıl. Buranın etrafında da denize girmek için pek çok mekân var. Derya Beach de onlardan biri. Derya Beach’te her gün yüzlerce kişiyle birlikte denize giren Dost adlı ‘golden retriever’ cinsi köpeğin çok önemli bir meziyeti var. Belki kimse farkında değil ancak o tam bir cankurtaran. Suda yüzerken sürekli insanları gözlüyor. Tehlikeli bir durumda olan varsa anında yardıma koşuyor. Hatta işi öyle abartıyor ki kafasını suda gördüğünün anında yanında bitiyor, kafasını sudan çıkarana kadar da başında bekliyor. Kiminin sudan çıkması için dalıyor, ağzıyla onu yukarı çekiyor. Dost’un sahibi, doğma büyüme Kaşlı olan Okan Bulut’la konuştum. İşte cankurtan Dost’un ilginç hikâyesi…

TEKNOLOJİ

08:52

Fotoğraf çekmeyi sevenler buraya! Akıllı telefonlardaki kamera özellikleri nasıl olmalı?

Kaliteli fotoğraf çekmek için artık akıllı telefonlar yeterli. Birçok yeni nesil teknolojiyle yenilenen akıllı telefon kameraları deyim yerindeyse profesyonel makinelere taş çıkarıyor. Yapay zekâ, çift kamera ve kaliteli sensörlerle donatılmış bir akıllı telefon, fotoğraf meraklılarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Hürriyet Gazetesi Teknoloji Editörü Ahmet Can, Casper VIA A3 ile kamerada yapay zeka deneyimi ile İstanbul Beyoğlu'nda kısa bir tura çıkıyor. Hem yeni teknolojileri keşfediyor hem de bol bol fotoğraf çekiyor.

07:40

Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştiriyor? - 2.Bölüm

Şu sıra sıkça duyduğumuz yapay zeka kavramı artık iyiden iyiye hayatımıza dahil olmaya başladı. Üretim, eğitim, sağlık dahil pek çok alanda hayatı kolaylaştıran yapay zeka teknolojisi üzerine uzun zamandır ciddi yatırımlar yapan ve servislerinde bu teknolojiden faydalanan Microsoft'un Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, yapay zekanın geldiği noktayı ve ürünlerinde bu teknolojiyi nasıl kullandıklarını Hürriyet'e anlattı.

GÜNDEM

VİRAL VİDEOLAR

03:11

Büyükçekmece’de 70’lik dededen insanlık dersi

Büyükçekmece'de yaşayan 70 yaşındaki Salih dede, yolda yaralı bir leyle buldu. Leyleği yemek vermek için evine götürmeye çalışan Sahil dedeye yoldan geçen Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yardımcı oldu. Salih dedenin polislerle ilginç diyaloğu kameralara yansıdı. Büyükçekmece’de yaşayan 70 yaşındaki Salih Evcan, boş bir arazide göç yolunda yaralanan bir leylek buldu. 70’lik dede, leyleğin aç olduğunu düşünüp evin yolunu tuttu. Kucağında leylekle birlikte yürüyen Salih dedeyi yolda Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mobil Okul Timi ekipleri fark etti. Ekipler Salih dedeyi aracına alarak evine kadar götürdü. Salih dedenin polislerle diyaloğu, renkli görüntüler oluşturdu. Leyleği evine götüren Salih dede, onu besleyip doyurdu. Yaşadıklarını anlatan Salih dede, “Atatürk heykelinin bulunduğu taraflardaydı bu leylek, oralarda dolaşıyordu. Orada gördüm ve ona acıdım. Baktım kursağında hiçbir şey baktım bacağı biraz yaralıydı. Sarayım bacağını dedim. Getirdim ekmek doğradım yedirdim" dedi.

© Copyright 2018

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Uygulamada okumaya devam et.