NE OLUYOR
EĞLENCE
YAŞAM
NASIL

Uygulamada okumaya devam et.

EN YENİLER

EĞLENCE

EKRAN

00:38

Çok Güzel Hareketler 2’de İbrahim Büyükak sürprizi…

Genel Sanat Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın, yapımcılığını Necati Akpınar’ın, yönetmenliğini ise Özge Toprak’ın üstlendiği “Çok Güzel Hareketler 2” yeni bölümü ile yarın akşam ekrana geliyor.Beğeni ile izlenen programın bu bölümüne ünlü oyuncu İbrahim Büyükak konuk oldu. Esprileri ile programa renk katan oyuncu herkesten tam not aldı. Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölümü ile 24 Mart Pazar akşamı Kanal D’de…

HÜRRİYET TV ÖZEL

03:43

Mübadil Romanların az bilinen hikâyesi

Lozan Anlaşması’nın parçası olarak uygulanan ‘mübadele’yle 500 bin Müslüman Yunanistan’dan ayrılıp Anadolu’ya gelirken, aralarında Selanik’in Langaza ilçesinden Romanlar da vardı. Romanlar, önce Rumların boşalttığı Kayaköy’e yerleştirildi. Uyum sorunu yaşanınca bu sefer Fethiye’ye göç ettiler. Mübadil Romanların çocukları ve torunlarıyla konuştuk, Anadolu’daki çok da bilinmeyen hikâyelerini dinledik.

02:32

Suriye’de eğitim mucizesi

Zil çalıyor, öğrenciler koşarak sınıflarından dışarı çıkıyor... Sevimli okul binalarına ve avluya baktığınızda Türkiye’nin bir ilçesinde olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa kafanızı kaldırıp duvarın ötesine gözlerinizi çevirdiğinizde beyaz ve mavi renkli binlerce çadırı görüyorsunuz. Çocuklar okuldan çıkıp evlerinin değil çadırlarının yolunu tutuyor. Burası Suriye’nin Azez kentine yakın İman Kampı. Çocukları ‘normal bir hayat’a bağlayan tek yer de bu okul. Bütün kamp okulları İman kadar şanslı değil. Örneğin Azez kırsalındaki Hilal İlkokulu... Eğitime üç yıl önce başlayan okulun 200 öğrencisi var ama zemini yok. Çocuklar bataklıktan geçip okula gidiyor, ayakları çamur içinde ders görüyor.

TEKNOLOJİ

GÜNDEM

VİRAL VİDEOLAR

00:45

Süper Solucan Ayı, Arjantin'de büyüledi

19 yılda bir gerçekleşen bu muhteşem olay Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te böyle gözlemlendi.Süper Solucan Ay olarak adlandırılan bu doğa olayı bahar ekinoksuna denk geldiği için "SÜPER WORM EQUINOX MOON" adını alıyor. Solucan ayı, mart ayındaki tek dolunayın adıdır. Bahar ayı ve ekinoks 19 yılda bir kesiştiği için "Süper solucan ay" 19 yılda bir gözlemleniyor. süper Solucan Ay"da ayın görüntüsü diğer aylara göre %15 daha yakın ve büyük oluyor.

© Copyright 2019

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Uygulamada okumaya devam et.