GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Next Coders eğitimlerine matematiği de eklediler

Netaş, yeni nesil mühendisler yetiştirmek için başlattığı Next Coders eğitimlerini bu yıl bilimin temeli olan matematik ile derinleştirdi. Girişimci Can Gürses’in kurduğu Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi iş birliğiyle hayata geçirilen program kapsamında Netaş, çocuklara matematiğin gerçek, eğlenceli ve günlük hayatla bağlantılı yüzünü anlatmayı, matematiksel düşüncenin temellerini atmayı ve problem çözme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Hürriyet Haber

Ar-Ge’siyle “Türkiye’nin mühendis okulu” olan Netaş, yeni nesil mühendisler yetiştirmek için geçen yıl hayata geçirdiği Next Coders kodlama eğitimi programına matematik derslerini ekledi. Girişimci Can Gürses’in kurduğu Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi iş birliğiyle derinleştirdiği programıyla Netaş, matematiği eğlenceli bir şekilde günlük hayatla ilişkisini açıklayıp çocuklara anlatarak, matematiksel düşüncenin temellerini atmayı, çocukların problem çözme yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor. Çalışanların çocuklarının dahil olduğu Next Coders eğitim programı 28 hafta sürüyor.

4 ayda 1700 saatin üzerinde kodlama eğitimi verdik

Dünya Mühendisler Günü kapsamında Next Coders ile ilgili olarak Netaş Marka ve Kurumsal İletişim’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Buket Okumuş, şunları kaydetti; “Dijital çağın ve yeni neslin ihtiyaçları paralelinde hedefimiz; sorgulayan, analitik bakabilen, farklı bakış açıları geliştirebilen, problem çözebilme kabiliyeti yüksek bireyler yetiştirmek. Bu doğrultuda Next Coders ile bilişsel yeteneklerini geliştirerek erken yaşta çocukların anlayış ve zihin yapısı güçlendirmek önceliğimiz. Next Coders Eğitim Programı ile 52 yıllık mühendislik bilgi birikimimizi yeni kuşaklara aktarıyoruz. Programımızın iki bacağı bulunuyor. İlk bacağında gönüllü mühendislerimizle okullara giderek ilkokul çağındaki öğrencilere erken yaşta bilinç oluşturmak üzere eğitimler veriyoruz. Geçen yıl toplam 4 ayda 1700 saatin üzerinde eğitim verdik. Diğer bacağında ise, çalışanlarımızın çocukları var. Geçen yıl 12 hafta olan Next Coders eğitimlerimizi bu yıl Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi işbirliğiyle 28 haftaya çıkardık. Çocuklarımıza bilimin temeli olan matematiği, oyunlarla eğlenceli bir şekilde anlatıyoruz. Böylece, günlük hayatımızın temelinde yer alması gereken analiz, sorgulama ve öğrenme güdülerini çocuklarımızda geliştirmeye çalışıyoruz.”

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Hafta sonu tatilleri ile yıl boyu seyahat etmenin 4 ipucu!
Kurutma makinesinin size sağlayacağı birbirinden değerli 4 fayda
43 yıl önce yanan ateş İstanbul’da yeniden alevleniyor!
Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz birbirinden tarz boyama teknikleri
Ev yaşamı baştan aşağı değişecek

SON DAKİKA HABERLER

  1. Bozok Üniversitesi kenevirden batarya üretecek
  2. ABD "deneysel uzay uçağı" projesini rafa kaldırdı
  3. 'Dijital Çağda Türkiye’nin Yetenek Dönüşümü' raporu yayınlandı
  4. Yazılım test uzmanı adaylarına Türkçe kaynak müjdesi
  5. Tinder'a panik butonu geliyor
  6. Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor
  7. Bir oyun yazarının yaşam öyküsü kitap oldu
  8. Google CEO'sundan önemli uyarı: Kontrol edilmeli
  9. App Store'da yer alan kullanışlı uygulamalar
  10. Visa, o mağazalarda temassız ödeme noktalarını devreye aldı